Skocz do zawartości

[ serwis ] Rock Shox Revelation U-TURN AIR


detonator

Rekomendowane odpowiedzi

 

mówisz? pompka ma jeszcze jakies inne magiczne zastosowania niz raz na rok napompowania RSa ?

Tak, ma.

Wjezdzasz w teren i nagle stwierdasz, ze ustawienie jest do du.y Bierzesz pompke i zmieniasz i tak mozesz dziesiat razy. Jak juz dojdziesz do konsensusu, wtedy moze bedzie uzywana raz na rok.

Z czasem do dampera moze sie przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff, ja na każdą trasę wożę pompkę do amora, uwielbiam się bawić ciśnieniem :teehee:

Ale to już zabawa dla zabawy, tak i tak się da, w tym sezonie muszę popróbować z niższym ciśnieniem w plusie bo Reba Olomastera uzmysłowiła mi jak powinien się zachowywać amor do XC z DA :P

Jednak jak ktoś chcę zero ugięcia przy hamowaniu to dla mnie 120+/80- {waga 85;EDIT} starczyło :) No i wszystko większe wybiera, ale mniejsze nierówności czuć w łapach.

Edytowane przez Juraleona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 17:00 Wyświetl postUżytkownik stpman dnia 16 luty 2012 - 16:15 napisał Ja pierwsze słyszę o Pike z Solo Air. Pike miały Dual Air. Najprawdopodobniej jest to 1 RS , ktory posiada u-turn i solo air. :whistling:

 

mam identyczny http://www.pinkbike.com/product/rockshox/PIke-426-Dual-Air/

 

pompke odpuszcze, kupie asolutne minimum zeby zrobic serwis, mam zbyt duzo wydatkow na fure zeby dostal wiosenny powiew świezości, 2 pary koolstopów fajne siodło , sztyca itp pierdółki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny RockShox PIke 426 Dual Air - Pinkbike.com

 

pompke odpuszcze, kupie asolutne minimum zeby zrobic serwis, mam zbyt duzo wydatkow na fure zeby dostal wiosenny powiew świezości, 2 pary koolstopów fajne siodło , sztyca itp pierdółki ;)

 

 

http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=2305&kr=2009 mam go od roku, nawet nie wiem do czego slużą te małe pokrętła na goleniach AIR(na lewej) GATE+ na prawej , bo nic sie nie dzieje przy kręceniu tymi pokrętełkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej korek to tylko zaślepka wentyla do pompowania i pokrętło u-turna, więc coś się dzieje. Pokrętło po prawej służy do ustawiania kiedy ma się odblokować amor jeśli trafimy na znaczny wybój. Osobiście jakoś się bardzo gate'm nie bawiłem ale pewnie po przeprowadzonym serwisie popróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewej masz nie pokrętła, a korki do wentyli. Kręcenie nimi nie daje żadnego efektu, co zresztą jest logiczne.

Na prawej masz na górze niebieskie pokrętło, które ustawione w skrajnej pozycji blokuje widelec, a złote pokrętło na górze niebieskiego pozwala ustalić siłę jaka zwalnia blokadę mimo jej włączenia. Na dole masz czerwone pokrętło, którym ustawiasz jak szybko ma się rozprostować widelec.

Jeżeli kręcenie tymi pokrętłami nic nie zmienia to chyba masz coś nie tak z tłumikiem, np za mało oleju. No chyba, że zgrywasz takiego ignoranta, bo dziwnym jest, że nie interesuje Cię do czego są te pokrętła i czemu nie działają w takim widelcu.

BTW U-Turna to ty nie masz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrętło z żółwiem i królikiem wiem do czego służy .u-turn działa , nie działa mi tylko blokada skoku, więc z racji tego nie mogłem odkryc do czego służy pokrętło z napisem gate .

 

pewnie za mało oleju ,

 

rowerem teraz jezdze sobie raz na tydzien góra , czeka spokojnie do wiosny w pokoju , i PIKe czeka na serwis, pod prawa golenia ciagle pojawia sie plama oleju z amora , zastanawia mnie , czy ten olej nie powinien byc koloru czerwonego, bo takie sie leje do RSów? ten ma żółty odcień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN watek ma tytul na samej gorze i fajnie by bylo, aby sie go trzymac.

TE pytania byly naprawde setki razy, wiec albo prosze modow o wydzielenie watku, albo usuniecie bo normalnie zasmiecaja.

Rozumiem, ze ktos jest "nietechniczny", ale Chryste te pytania juz przerazaja.

Na TYM forum jest setki, jak nie tysiace odpowiedzi na Twoje pytania, a kazdy widel ,moze oprocz tych do najciezszych dyscyplin, byl analizowany chyba bardziej niz Pismo Swiete........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem wątku serwis RS Pike , potrzebuje kilku odpowiedzi to pytam , a wtym dziale bo dotyczy serwisu revel czy pike to w tych przypadkach bez znaczenia a chyba od tego jest forum zeby pytac i odpowiadac.

po co od razu hejterzyć ? ...

Bo jakbys poszukal choc troche to znalazlbys wszystkie odpowiedzi.Piszac, ze masz Pike'a z dual airem, to raczej jest straszne znaczenie, bo serwis duala i air u-turna to 2 inne rzeczy. Analogiczna to masz Rebe..

Co do prawej lagi, to odpowiedzi masz wszedzie tam gdzie jest MC, co do smarowania, to juz kazdy widelec RSa.

Manuali jak krok po kroku rozebrac na stronie SRAMA od bolu, filmikow na YT,eeeech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie jest konieczny olej 15 W, do wszystkiego może być 5 W

 

 

Jak byś wlał olej po frytkach to byś też pisał, że super chodzi.

Olej do smarowania musi byś gęsty i lepki. 15W lub Rock Schox Red Rum (80W) .

Jak wydałeś tyle kasy na amortyzaror to nie żałuj na olej. Orginalny 15W można jest też pakowany po 120ml. Starczy ci na kilka serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem wstaw od kogo cytat, bo nie wiadomo do kogo pijesz...

Po co porownywac olej 5W do slonecznikowego?

Czy moze dawales 5W, pojezdziles kilka godzin, zalales 15W znow pojezdziles i jestes w stanie powiedziec czy widzisz roznice? Wtedy bedzie to wiarygodne.

Ja mam zgola odmienne zdanie, ale caly czas podkreslam, ze jest to moje zdanie, a nie orzeczenie wyroczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem wywołany do tablicy :teehee:

 

A więc, u siebie miałem olej 15W jak i 5W, choć bardzo krótko, to różnicy nie było.

Zwróć uwagę, że olej i tak jest na samym dole goleni i tak w teorii, to łatwiej podczas jazdy, wstrząsów rozprowadza się olej rzadszy.

Tak mi się wydaje :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy, wstrząsów rozprowadza się olej rzadszy - to fakt, ale tak samo łatwo spływa . Gęstrzy olej bardziej oblepia wszystko z czym ma styczność, a tym samym zapewnia lepsze smarowanie. Polecam RedRum, albo Fox Fluid - bardzo lepki , smaruje super.

 

Nad projektowaniem tych amortyzatorów pracowało kilkanaście tęgich głów, wkładając w to nie małe pieniądze, poświęcając wiele czasu. Więc jeśli ktoś postanowił, że ma być tam olej 15W to na pewno był ku temu powód. Jaki ? Nie wiem i się nad tym nie zastanawiam. A czy to aż taki duży problem ?

Ja serwisuje amortyzator tak jak jest napisane, więc mam pewność, że działa on tak jak chciał tego jego wytwórca.

Za buteleczkę120ml 15W płacę 12zł. Za 120ml RedRum 28zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy, wstrząsów rozprowadza się olej rzadszy - to fakt, ale tak samo łatwo spływa . Gęstrzy olej bardziej oblepia wszystko z czym ma styczność, a tym samym zapewnia lepsze smarowanie. Polecam RedRum, albo Fox Fluid - bardzo lepki , smaruje super.

 

Nad projektowaniem tych amortyzatorów pracowało kilkanaście tęgich głów, wkładając w to nie małe pieniądze, poświęcając wiele czasu. Więc jeśli ktoś postanowił, że ma być tam olej 15W to na pewno był ku temu powód. Jaki ? Nie wiem i się nad tym nie zastanawiam. A czy to aż taki duży problem ?

Ja serwisuje amortyzator tak jak jest napisane, więc mam pewność, że działa on tak jak chciał tego jego wytwórca.

Za buteleczkę120ml 15W płacę 12zł. Za 120ml RedRum 28zł.

Tak czasem zastanow sie co piszesz.

Zadalem Ci pytanie - testowales czy tylko czytales?

Co ma 15W w lepkosci do RR czy FF ? Twoim tokiem rozomowania w przytaczaniu porownan /olej slonecznikowy../ , moze by nalac miodku bo ma swietna lepkosc i nie splywa?

Wez sobie rozloz widelec i pomysl co tam smaruje ten olej i dla czego jest wazne, zeby olej wszedzie docieral a nie lezal na dole.

Dlaczego ktos moze uzyc oleju tego samego do tlumienia co i smarowania, dlaczego zamisat 20 moge sobie wlac 40ml i nic sie nie dzieje, nawet twierdze, ze jest lepiej.

Teraz wez sobie wyobraz, ze robie pod koncernem Total, gdzie na olejarni mam wiekszy wybor olejow niz Ty, ciastek w cukierni i bylo tak , ze w starym prostym Reconie 351u-turn wymienialem sobie wszystkie oleje czasem co 2 dni i objezdzajac widelec na danej trasie.

Wyobraz sobie, ze mam oleje o gestosci i lepkosci bardzo bliskiej FF wykorzystywane w pompach prozniowych, itd....

Wyobraz sobie, ze czasem w pracy poprawiamy to co wymyslily tegie glowy i wszystko dziala, czasem niezmiernie z lepszym skutkiem.

O co chodzi?

O to, abys nie negowal, ze nie mozna, nie zalecane, bo musi...Ktos nie ma kasy, nie chce mu sie swobodnie moze to obrobic jednym olejem. Wspomniany olej , zamiennik FF mialem stosowany raz do gabek smarujacyh....i zrezygnowalem. Dlaczego? Bo tak, nie chce mi sie i nie bede argumentowal, zeby nie prowokowac zbednych dyskusji.

Natomiast zalecanie, zeby nalac fluida, czy RR zamiast 15w jako smarujacego jest po prostu glupie.

Moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z shoutgun'em. Olej i tak będzie miał problem aby się sprawnie doczepiał do lag, więc dużej różnicy nie będzie, na pewno nie poczujesz. Ja wlałem 15W ale tylko dlatego, że miałem możliwość kupienia dowolnej ilości, przy następnym serwisie naleje 5W i okaże się który lepszy.

Edytowane przez krzychu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...