Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

@marveloprzejrzałem wszystkie Twoje posty - będzie sporo nowej muzy do posłuchania - dzięki. Ciężko się zrewanżować. Wygląda na to że masz większą wiedzę muzyczną ode mnie ale postaram się czegoś poszukać.

Ponieważ były zarzuty pod Twoim adresem że spamujesz Sissel tym razem wrzucę ją ja :) Ale tak bardziej na "popowo". Tej chyba nie było. (Utwór Fire in Your Heart - duet z Placido Domingo)

 

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, chrismel, że moje propozycje muzyczne komuś się podobają i że trafiłem w końcu na osobę o podobnej wrażliwości muzycznej do mojej. 

Jeśli chodzi o Sissel, to jest to artystka bardzo wszechstronna i potrafi się odnaleźć nie tylko w klasycznych, sakralnych czy "pościelowych" (jak to określił jeden z kolegów) klimatach, ale też właśnie w muzyce bardziej popowej czy nawet w żywiołowej muzyce folk.

Choćby tutaj:

SISSEL & The Chieftains - Love, Will You Marry Me + Riverdance (Live 1997)

Na taką propozycję bez wahania odpowiedziałbym: Tak. :-). 

I jeszcze taki mały bonus - ten mały, pulchny, uśmiechnięty bobas to Sissel jakieś pół wieku temu:

A tak poprawnie wymawiamy (trudne) nazwisko Sissel:

 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś z tą wymową jej nazwiska. Nie zastanawiałem się nigdy nad tym ale w życiu nawet nie zbliżyłbym się do poprawnej wersji :)

Teraz w najbliższym czasie będą wrzutki ode mnie specjalnie dla Ciebie. Mam nadzieję że w końcu trafię choćby na jeden utwór albo lepiej wykonawcę o którym nie słyszałeś. Wiem że szanse są małe ale próbujmy.

Na początek coś na wesoło:

Alibabki - Rosołek:

A teraz już bardziej na poważnie:

 

Alison Krauss & Union Station — "Down to The River to Pray"

 

Annmarie O'Riordan - This Story I Tell You is True

 

Aoife Ni Fhearraigh - Caitlin Triall

 

 

Arcady - The Rocks of Bawn

 

Avon Faire feat. Cait O'Riordan - Skye Boat Song

To tyle na literkę A. Wrzutka będzie codziennie - czyli mam prawie miesiąc szans na zaskoczenie Cię czymś.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo- stwierdziłem że nie będę jednak silił się bardzo na oryginalność i zaproponuję też wykonawców (lub nietypowe utwory w ich wykonaniu) których być może inni nie znają a zainspirują ich do posłuchania czegoś innego.

Dziś literka "B".

Beyoncé - Ave Maria

 

Brigham Phillips - The Flower of Magherally

 

Blackmore's Night - Under A Violet Moon

 

Bonnie Raitt - I Can't Make You Love Me

 

Belinda Carlisle - Adi Shakti

 

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cara Dillon - As I Roved Out

Trudno mi wybrać jeden utwór z jej repertuaru. Wybór padł akurat na ten bo jest na A więc na liście wyświetla mi się jako pierwszy.

 

Carly Simon - Coming Around Again

 

Cathie Ryan - I'm Going Back

 

Cecile Corbel - Arrietty's Song

 

Celtic Woman - The Whole Of The Moon

Pojawi się później oryginał ale jak dojdziemy do "W" :)

 

Christopher Tin Conducts "Baba Yetu"

 

Cusco - Montezuma

 

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...