Skocz do zawartości

[Forum] Zmiany na forum


Nowa wersja forum  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci si? nowa wersja forum?

  2. 2. Czy forum jest teraz funkcjonalne?



Rekomendowane odpowiedzi

Mój błąd - znów mi wcięło posta - zalogowałem się na forum, zacząłem pisać szybką odpowiedź, nie skopiowałem jej treści przed dodaniem i... zostałem wylogowany w czasie pisania posta :P Pytanie czy dałoby rady nie usuwać tak często sesji logowania? Albo czy dałoby rady podtrzymywać kilka sesji logowania równocześnie (na kilku komputerach)... a problem wygląda tak:

 

[#20310] Twój kod bezpieczeństwa, używany do weryfikacji pisanej treści nie pasuje do wzorca. Proszę wróć, odśwież formularz i spróbuj ponownie.

 

A teraz pozwolę sobie na replikę do tych dwóch ostatnich postów, bo widzę, że się nie zrozumieliśmy :(

 

[...]

 

A taki kwadracik z iksem widział? To niech go używa a nie tylko narzeka.

 

Nie widział - widzisz - pomogłeś - dziękuję :)

 

 

 

Mieciu:

 

Chyba się zupełnie nie zrozumieliśmy. To forum / kategoria nazywa się "Koncert życzeń / Słowa kreatywnej krytyki". A w opisie mamy: "Czego Wam zabrakło u nas na stronie, co byście chcieli, aby się znalazło. Tu wtykacie (macie literówkę - powinno być "wytykacie") nasze wady i zalety oraz propozycje itp itd."

 

Dlatego - dla Ciebie jako osoby (jak rozumiem), która jest tym najbardziej low-levelowym programistą ten temat powinien być jedynie wskazaniem tego, co może być ok, a co niekoniecznie. Może bo nie musi. Ale o tym później. Tak czy inaczej - zaczynamy:

 

1. Astygmatyzm - to była ironia - czytaj między wierszami - nie każdy użytkownik forum jest Twoim wrogiem :) Starałem się tutaj zwrócić Twoją uwagę na potencjalny problem - ot tyle. I chciałem to ubrać w takie słowa, żeby właśnie nie wydawało się to takie wrogie.. Czytaj między wierszami... Nie musisz być wróżką czy jasnowidzem - czasem jak skoczy Ci ciśnienie wystarczy kilka wdechów i wydechów ;)

 

2. Nie "dyktuję" gdzie mają być bannery. Sugeruję jedynie i informuję o tym że jest inna, sprawdzona, alternatywa. Wasze forum, Wasza decyzja. Jednak to Wy musicie pamiętać, iż im reklamy bardziej namolne, tym więcej pracy ma adblock a użytkownicy mają wytłumaczenie z jego używania. Jeśli reklama zajmuje mi 1/4 miejsca w pionie - to ją wycinam bez mrugnięcia okiem. Jeśli jest wpasowana w kontekst strony, to zostawiam i czasem właśnie klikam.. Ale - jak mówiłem - Wasza decyzja.

 

3. CTRL + scroll czy +/- nic nie da, bo pomniejszanie strony zmniejsza skutecznie jej czytelność. Kontrast - czerwony-biały zupełnie zamazuje czcionkę, która jest odcieniem szarego. No ale mniejsza o to - już nauczyłem się chować te bloki po prawej, więc problem prawie znikł. Prawie, bo pojawia się po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Jestem pewien, że możecie ustawić odpowiednie ciastko na 100 lat do przodu, tak, żeby pamiętało, że użytkownik dany blok schował... :)

 

I na koniec jeszcze:

 

Same złe rzeczy widzisz, zamiast przemilczeć przez miesiąc i się przyzwyczaić.

 

To jaki jest cel tego tematu? Ogólnoforumowe milczenie? Każdy użytkownik ma wygwiazdkowywać swojego posta, tak, żeby wyglądał na kilka minut ciszy? Rozumiem, że Was bolą słowa krytyki - w szczególności po ilości pracy włożonej - i ciągle wkładanej - w to forum. I za tą pracę już dziękowałem i podziękuję jeszcze raz bo ją doceniam bardzo - dziękuję. Ale niestety - słów uznania nie zauważacie - może ten punkt 8 powinien był walnąć na samym końcu i jakoś wyodrębnić, żeby się wyróżniał i zwracał uwagę? Doceniam, szanuję, dziękuję - ale nie rozumiem oburzenia i strzelania dupą na słowa krytyki, których przecież słuchać nie musicie - ba - nikt Wam nawet nie każe się do nich stosunkować. Wasze forum, Wasze podwórko, Wasze decyzje. Traktujcie ten temat z przymrużeniem oka - ale z tą wiedzą, że jednak coś pożytecznego możecie z niego wyciągnąć. Użytkownicy forum nie chcą Wam złośliwie krwi psuć - po prostu dajecie możliwość wypowiedzenia się to macie opinie na talerzu..

 

Tak czy inaczej zakończmy może mój wątek, bo szkoda Waszych nerwów. Lepiej zużyjcie swoje zasoby energii na to co naprawdę ma sens i jest pożyteczne dla ogółu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firefoxie i większości nowych przeglądarek otwarcie jakiegokolwiek linku w nowej karcie wiąże się z przesunięciem lewego palca na scrolla i wciśnięcie scrolla w myszce zamiast lewego guzika. Tyryp tyryp, nie rozumiem po co kombinować z targetowaniem linków. Lepiej zostawić wybór :angry2: Lewy guzik, czy scroll :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej razi mnie ta skorka po oczach, ale ogolnie do wygladu forum zaczynam sie przyzwyczajac :yes: Teraz pytania czy shoutboxa nie daloby sie przesunac za "śmietnik". To byłoby optymalne i logiczne rozwiązanie. I druga sprawa nie da sie zmniejszyc tej rami z aktywnymi użytkownikami i statystykami forum, bo to raczej jest mało przydatne a zajmuje bardzo duzo miejsca - lub przynajmniej dodac przycisk do schowania. To sie chyba da zrobic drodzy "wladcy" forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najbardziej mi brakuje bardziej stonowanych skórek.

 

Jak już ktoś zauważył teksty pod nazwami tematów zlewają się z tłem.

 

Jak dla mnie panel użytkownika jest mało przejrzysty.

 

I wolałem nazwę "Wyświetl nowe posty" od obecnej, ale do tego idzie jeszcze przywyknąć.

 

Poza tym jest dobrze, ewentualnie można się przyczepić do angielskich nazw w bocznym panelu po napisaniu postu.

 

Ogółem dobra robota, ale poprawek musi być conajmniej kilka.biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

A u mnie taka ciekawostka. W tyrce pracuje na IE i zauwazylem dzis jedna ciekawa prawidlowosc: nie ma logowania - nie ma czytania. Jak jestem zniezalogowany to po przejsciu do jakiegokolwiek posta wyskakuje mi info "zostales zabanowany w tym temacie" :)

 

Poza tym IE czasem nie wyswietla mi czesci lub calosci textu postow.

 

Zastanawiam sie czy to wieksza przypadlosc skryptu czy tez jakies chitre banany pozakladane na firmowych serwerach...

Coz... Generalne pozytki bycia skorporacjonalizowanym...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, od wypowiedzi Fotobikera w dół, wszystkie posty są pogrubione ;) Kursywy jeszcze nie widziałem w całym temacie gdziekolwiek.

Przed chwilą mój post był pogrubiony a teraz już nie jest. Od czego to zależy?

Niby te pogrubienie postów mi pasuje bo bardziej czytelne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...