Skocz do zawartości

[Forum] Zmiany na forum


Nowa wersja forum  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci si? nowa wersja forum?

  2. 2. Czy forum jest teraz funkcjonalne?



Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się na razie nie podoba. Szkoda, że nie ma możliwości wyboru wersji, bo ta jest strasznie oczo######na i nie rozumiem po co wszystko jest takie rozlazłe - jak ktoś ma problemy ze wzrokiem, to może powiększyć sobie czcionkę albo stronę w oknie. Czy muszę kupować monitor 26" żeby wszystko ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jest. 100% wykorzystania procesora (Athlon XP2400, 512MB) w tym 99% zajęcia pamięci przez IE i kilkunastosekundowe zwisy IE6.0 np przy każdym kliknięciu w pole szybkiej odpowiedzi lub cokolwiek innego. Te parę zdań pisałem ponad 5 minut, zupełnie nieostrożnie klikając myszą w pisany tekst.

 

Jeszcze nie spotkałem forum ani strony internetowej która by tak zamulała mi komputer. Biegnę do sklepu po ośmiordzeniowy procesor z 10GB ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że stare forum było tak długo, że wszyscy zdąrzyli się mocno przyzwyczaić i cokolwiek by nie było będzie marudzenie ;)

Mi się podoba, że jest zmiana, bo tamto mnie nurzyło, ale jeśli wszystko jest na etapie dopracowania to pozwolę sobie wylistować życzenia i pytania itp :rolleyes: :

 

- w głównym forum po prawej jest lista nowych tematów, czy odświerza się automatycznie? Bo jeśli nie to traci swoją funkcję bo w zasadzie i tak wtedy każdy kliknie na "nowe posty"

- dobrze, że shout jest na górze lepiej dostępny i pod ręką

- wrażenia estetyczne jak najbardziej na plus, ale przydałoby się choć możliwość zmiany kolorów, pewnie czerwony to nie koniecznie ulubiony kolor każdego z nas

- czy te różne menu po prawej stronie na głównej będzie edytowalne przez każdego usera indywidualnie co tam ma być ?

- na głównej po prawej na górze jest ikona profilu i miejsce na zdjęcie, ale przynajmniej mnie się ono tam nie wyświetla

- przydałoby się odciąć wizualnie tematy przyklejone, tak jak to było na starej wersji

- ikonki przy tematach mogły by być nieco większe, i tak jest wokół nich duży szary kwadrat, więc miejsce jest, a ikonka świadcząca, że zabierało się głos w dany temacie strasznie zlewa się z resztą i

przydałaby się bardziej wyrózniająca, ja np często śledzę wątki, które odwiedzam i szukam po ikonach czasami

- pod awatarem dużo informacji osobistych, ale nie wszystkie po polsku :)

- zawuażyłem plusy/minusy przy każdym poście. To coś nowego czy od dawna istniejąca funkcja o której nie wiedziałem? :)

- funkcja "nowe posty" nie wyświetla tego postu. Why?

 

 

To tak w skrócie, fajnie, że ktoś odwala robotę i nad tym pracuje, sądze że jak zostanie kilka opcji dopracowanych to będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boss- przesadzasz ;)

 

Osobiście wolałem starszą wersję, po prostu jestem bardziej za czytelnością niż bajeranckimi gradientami i ikonkami...ale górny panel już całkiem fajnie wygląda, szkoda że reklamy najeżdżają na panel logowania przy mniejszych rozdzielczościach :rolleyes:

No ale poczekajmy aż chłopaki wszystko tutaj dopracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "wyświetl nową zawartość" oznacza "zobacz nowe posty"? Skoro tak, to forum "Śmietnik" nie powinno tam być widoczne.

 

c1ach - przesadzam, cztery rdzenie wystarczą ;) Jak na mój komputer to kiepsko. Klikanie w pole szybkiej odpowiedzi paraliżuje mi przeglądarkę, ale mam już receptę - piszę tekst na ślepo, a po kilkunastu sekundach zwisu poprawiam to co się pojawiło, no i chowam mysz by mnie nie kusiło klikanie w tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielę żadnej odpowiedzi na postawione pytanie bo moja odpowiedź brzmi - i tak, i nie ;)

 

+ na plus zasługują nowinki funkcjonalne, np. sidebar na stronie głównej, dzięki czemu lepiej wykorzystana jest szerokość strony, a w końcu większość użytkowników ma pewnie ekrany panoramiczne. Czytelniejszy jest też nagłówek.

+ plusy/minusy przy postach (choć jestem częściej niezalogowanym "czytaczem" niż aktywnym użytkownikiem, więc pewnie nie będę z tego często korzystać)

- "mdła" skórka, coś w stylu nowego Allegro, ale nie aż tak tragicznie.

- trochę drobnych błędów, np. exp​ression="include('display.php') wyświetlone na dole, zasłonięty banner na górze czy krzaczki w datach.

 

Pięknie jest. 100% wykorzystania procesora (Athlon XP2400, 512MB) w tym 99% zajęcia pamięci przez IE i kilkunastosekundowe zwisy IE6.0 np przy każdym kliknięciu w pole szybkiej odpowiedzi lub cokolwiek innego. Te parę zdań pisałem ponad 5 minut, zupełnie nieostrożnie klikając myszą w pisany tekst.

Przesadzasz. Mi Opera zjada w tej chwili 120 MB, a mam jeszcze trochę innych zakładek włączonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1ach - przesadzam, cztery rdzenie wystarczą :rolleyes: Jak na mój komputer to kiepsko. Klikanie w pole szybkiej odpowiedzi paraliżuje mi przeglądarkę, ale mam już receptę - piszę tekst na ślepo, a po kilkunastu sekundach zwisu poprawiam to co się pojawiło, no i chowam mysz by mnie nie kusiło klikanie w tekst.

Może kwestia przeglądarki, IE6.0 to już niezbyt świeży produkt, aktualizacja do wersji 7x czy 8x to kilka minut więc może warto sprawdzić ;)

U mnie na FF 3.0 forum nie sprawia żadnych problemów.

Wygląd w porządku, ładnie dopasowuje się do większych monitorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Graficznie forum jest krok do przodu. Jest też bardziej czytelne. Dla niektórych problemem będzie przyzwyczajenie się, ale mimo to naprawdę kawał dobrej roboty.

Jednak przede wszystkim ta skórka bardziej pasuje mi do skórki w Ubuntu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE to nie Opera i vice versa. Jeśli nowy wygląd wymaga nowszej lub innej przeglądarki internetowej, to należałoby o tym gdzieś wspomnieć.

 

Ogólnie mam nieświeży komputer ;) I pewnie to jest kwestia przeglądarki - ale czemu tylko na forumrowerowe.org?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność w tej kwestii, to stare forum (sprzed wersji 3.0) już nie wróci więc nawet nie ma co na ten temat głosować. Natomiast kwestia wyglądu, tłumaczeń, opcji jest otwarta i każdy może zgłaszać swoje uwagi. Docelowo będzie kilka skinów do wyboru, więc także apeluję o spokój bo nowe forum mamy raptem od kilku godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zgłaszam prośbę o skina z wersji poprzedniej :rolleyes: Skoro XP może wyglądać jak Win9x, to chyba to nie problem? ;). Rozumiem, że nowa wersja jest mocno świeża, ale wolałem starą szatę graficzną. Co do nowych funkcji, to wypowiem się, jak już się trochę odnajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Funkcjonalnie jest lepiej, a że nie wszyscy jeszcze ogarnęli gdzie co jest i z czym się je to niech nie marudzą. Nowy skrypt jest od dość krótkiego czasu wgrany i jak wszystko wymaga dopracowania. Szata graficzna obecnie jest taka, mi osobiście też nie zbyt przypada do gustu ale chwilowo innej nie ma. Dajcie na luuz i poczekajcie na ulepszenia etc - ważne że działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare forum było bardziej zwarte i stonowane kolorystycznie. Moim zdaniem, na laptopie 15,4 - 1280x800, było bardziej czytelne.

 

Z niecierpliwością czekam więc na nowe skórki i dołączam sie do prośby premiera2 o skórkę "Forumrowerowe.org classic" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu to ujdzie jakoś, nie jest złe, ale stare bardziej mi się podobało, czekamy na skórki.

 

Pamięć - w Operze otwarte mam tylko forum, na dwóch zakładkach, przed chwilą 20MB teraz już 37MB, działa i wcale nie jest źle.

 

Funkcjonalność - chwilkę mi zajęło znalezienie przycisku "Pokaż nowe posty", jak już wiem gdzie jest to nie ma problemu, tylko czy musimy się co jakiś czas uczyć nowego ułożenia przycisków? :)

 

I coś z bardziej konstruktywnej krytyki - dałoby się ustawić na stronie głównej okienka na login i hasło? Klikanie na przycisk logowania i dopiero potem wpisywanie loginu co prawda męczące nie jest, ale byłoby wygodniej wpisywać to od razu na głównej stronie.

 

A teraz juz opera zajmuje 60MB :) jak na razie mnie to nie martwi, ale starsze maszyny przy otwarciu kilku zakładek mogą mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie tam podoba i to bardzo. Takie forum w stylu new age :).

Przezyłem juz taka drastyczna zmiane na jednym forum akwarystycznym i tu przezyje. Zarówno am jak i tu na pcozatku byly zdania podzielone ci do wygladu i funkcjonalnosci. Ale czego sie spodziewać po 5latach zasiedzenia :P.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...