Skocz do zawartości

[Koszyk] na bidon, taki aby "nie tracił" pojemnika.


Rychlapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Musze zakupić nowy koszyk na bidon. Niby sprawa prozaiczna, ale jednak nie do końca. Kupiłem swego czasu bardzo prosty koszyczek, to jego dolna część razem z bidonem, wyleciała na jednym ze zjazdów. Teraz używałem http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/goodd...=1184&pos=6 i straciłem już 2 bidony w ciągu 3 maratonów! Pierwszy na 3, a drugi na 7 kilometrze :D Oczywiście łopatki koszyka były mocno ściśnięte, a bidony zmatowione aby się nie ślizgały.

 

Więc co możecie mi polecić? Istotna jest waga, nie więcej niż około 40 gram, kwota jaką mogę przeznaczyć to około 60zł. Najbardziej priorytetową sprawą jest naturalnie stabilność pojemnika na napój.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyki typu tej Harfy którą podałeś w linku nigdy mi nie trzymały dobrze bidonu. Raz miałem taki w swoim rowerze i nie był on za stabilny, sprzedałem kumplowi i też na niego narzekał :D Raczej skłaniał bym się do czegoś typu podanego wyżej Cateye, bo lekkie i aerodynamiczne koszyki bywają bardzo dobre, ale trzeba przetestować kilka modeli w praktyce żeby zobaczyć co trzyma dobrze a co jest bublem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam klasyczne aluminiowe koszyki. Tez waga w okolicach 40g, a w razie czego mozna dogiac i trzymaja ok. Jeszcze nigdy z takimi nie zgubilem bidonu, nawet w miejscach doslownie usianych zgubionymi butlami :D.

W tej chwili uzywam takich Tiog:

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?PT=53...ZTA=8&HNT=T i przez 5 maratonow tgylko raz zgubilem bidon przy OTB, ale zaraz pozbieralem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić. Mam od dłuższego czasu (zamontowany tradycyjnie) i też nie było takiej sytuacji żeby mi wyleciał bidon. Wadą jest dość wysoka waga jak na koszyk - 75g natomiast jest też model EX z tworzyw sztucznych o masie 52g, co jest już całkiem rozsądne, ale na temat tego nic nie powiem bo posiadam pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koszyk wyglądający bardzo podobnie do tego BBB, tylko że firmy Kbix. Podejrzewam, że są to produkty identyczne w 80% a mimo to nie zgubiłem jeszcze bidonu i co wiecej, koszyk trzyma bidon bardzo dobrze. Polecam Kibixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki:

 

Kbix Ozz 2008

http://allegro.pl/item399277936_kelly_s_oz...super_cena.html

 

Dostałem gratis do roweru, ale bidon trzyma przednio.

Ani razu mi nie wypadł podczas dość ostrych zjazdów np. ostatnio w błocie :)

 

Jedynie strasznie rysuje bidon... Może to koszt mocnego trzymania ;)

No i według mnie zawaliście wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam klasyczne aluminiowe koszyki. Tez waga w okolicach 40g, a w razie czego mozna dogiac i trzymaja ok. Jeszcze nigdy z takimi nie zgubilem bidonu, nawet w miejscach doslownie usianych zgubionymi butlami :).

W tej chwili uzywam takich Tiog:

http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2.html?PT=53...ZTA=8&HNT=T i przez 5 maratonow tgylko raz zgubilem bidon przy OTB, ale zaraz pozbieralem ;).

A ja go nie polecam. Miałem taki i przy wyciąganiu pojemnika na wyścigu koszyk pękł, złamał się przy czynności, którą powinien znosić bez problemu. Kolega miał taki sam i poszedł mu w tym samym miejscu. Żeby było śmieszniej kolega akurat jechał w spodniach dżinsowych długości 3/4 i zahaczył nogawką przy pedałowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje. Najbardziej przemawiają do mnie produkty Tacx-a. Mimo wszystko jednak wezmę bidony których używam (Gatorady i Powerady które rozdają na maratonach) i będę "przymierzał" w sklepach.

P.S. To już prawie jak kupowanie ubrań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...