Skocz do zawartości

[v-ki] Avid Single Digit 7


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

hamulce to nie wszystko, mialem SD7 w poprzednim rowerze i hamowaly lepiej niz oryginalne tektro, ale porownujac ich dzialanie do SD7 w obecnym rowerze wypadaja blado. Nie zdawalem sobie sprawy, ze tak duzy wplyw na skutecznosc maja tez obrecze. Oczywiscie jakie by one nie byly to SD7 i tak kupic warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć Wszystkim. Mam problem. Dziś regulując sobie hamulce w biku (Avid SD7) zerwałem gwint w otworze gdzie jest śrubka którą reguluje się naciąg sprężyny i tu pierwsze pytanie czy sprzedawca w sklepie jest zobowiązany zamontować mi nową sprężynę w ramach gwarancji, bo chyba hamulce mają gwarancję na 2 lata ? A drugie pytanie dotyczy zdjęcia na którym są 3 otwory na które nasadza się szczękę hamulca, jaka jest różnica gdy wsadzę w pierwszy środkowy lub dolny otwór, bo chyba jak w ten zaznaczony strzałką to sprężyna będzie najmocniej naciągnięta ?

Jaka jest różnica gdy zamocuję w którejś z dziur :) . (na zdjęciu widać że ta środkowa dziurka do której były dotychczas zamocowane hamulce jest trochę "rozwalona" więc może lepiej kiedy zamontuję w tą oznaczoną strzałką). Proszę o poradę ! :) . Z góry dzięki !

 

f7a0bbbca6d20eadm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie wkręcać mocno śrubki regulacyjnej czy jak?

 

Dokładnie tak. Ale mi się wydaję że jest to jedyna większa wada tych hamulców nie tylko u mnie, ponieważ gwint na śrubce jest zbyt mały (płytki) żeby przenosić tak duże obciążenia ze sprężyny i po jakimś czasie gwint się wyrabia zarówno w otworze jak i w śrubce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam te hamulce od 4 dni - komplet wraz z klamkami. Wymienilem od razu linki (teflonowe Clark'sa) i pancerze (z teflonowa wysciolka Clark'sa). Serwis gdzie zakladali mi je spie**il sprawe, bo podkladki pod klocki zalozyli tak, ze cale szczeki tworzyly litere V (a instrukcja mowi, ze po zacisnieciu powinny byc ulozone rownolegle). Wracajac od nich do domu tylne hamulce hamowaly tak sobie, a przednie piszczaly... nie, nie piszczaly - RYCZALY! Po regulacji w domu wyszlo to na co liczylem - jakosc dzialania jest extra! Co ciekawe, najpierw przednie i tylne hamulce wyregulowalem "na grosz". Efekt byl taki, ze przednie szczeki nie piszczaly i jakosc hamowania jest celujaca, a tylne nie piszczaly, ale jakosc hamowania byla zenujaca... Dopiero wyregulowanie klockow w tylnych szczekach tak, aby cala powierzchnia klocka dotykala obreczy dalo celujacy efekt.

 

Niestety mam zastrzezenia co do jakosci samych hamulcow: szczeki maja luz przod-tyl, sruba w jednym klocku byla zupelnie luzna (musialem zdjac okladzine i pokombinowac nieco zeby bylo ok), element trzymajacy glowke (?) linki w klamce stuka o obudowe klamki przy jezdzie po nierownym terenie...

 

Tak czy siak ostatecznie udalo mi sie tak je wyregulowac ze hamowanie jest bardzo skuteczne po nacisnieciu klamki jednym palcem. Jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Super Hample jedne z lepszych a moze nawet najlepszych v-ałek na jakich jeździłem, w połączeniu z klamkami Avida oraz sztyną ramą i amorkiem dają Świetną siłe hamowania w każdych warunkach(pomijąc minusowe temp)

Polecam tą starszą wersje Avidów z powodu takiego ze chyba mają dużo trwalszą sprezyne, lepiej odbijają i nie trzeba ich poprawiać co miało miejsce w moich Poprzednich(tych nowszych) Avidach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi tak powiedziec jaki dokładnie model ale jesli mowie o starszych to o tych

24d48defe4455c1cm.jpg powiększ i są dośc widoczne

 

Wcześniej jeździłem na tych nowszych i ładniejszych Avidach niby nic do nich nie mam ale jednak czasem musiałem troche pokrecic srubkami oraz chyba chodziły az za "lekko"

01fe10d4b590be1em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja dziś w swoich SD-7 wymienilem okładziny na te Authora http://www.allegro.pl/item280905098_okladz...zja_od_ss_.html

No i pierwsza jazda zaliczona co prawda w miescie i na szosie ale czuć różnice w hamowaniu - jedym słowem małe brzytewki :)

 

Zobaczymy jak się spiszą w terenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...