Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Może to wersja OEM do tego roweru, ale tak jak kolega pisze tylko na włączonej blokadzie się to reguluje i wkręcając w prawo powinno utwardzać amortyzator. Jeżeli da się wykręcić to może pod nią jest gniazdo na imbus 2,5?

Edytowane przez tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, że zaciągnąłem blokadę na manetce, potem odkręcałem tą śrubę i różnicy nie czułem, podobnie ciężko się amor wbijał. Zresztą śruba ta ma bardzo duży skok i odkręcając ją wysuwa się z gniazda i po 5 obrotach jest chyba z centymetr wysunięta w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a właśnie że bardzo łatwo sprawdzić "na sucho" poprzez ustawienie wartości floodgate i naciskanie amortyzatora na blokadzie. Blokujesz, kręcisz max w lewo, naciskasz, kręcisz w prawo, naciskasz, kręcisz w prawo, naciskasz <zapętlaj aż do uzyskania pożądanego efektu>

Edytowane przez arroyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła śruba z bardzo dużym skokiem. Wykręca się jak każda inna. Na stronie sklepu z poprzedniej strony jest napisane, że jest wewnętrzna regulacja, więc sądzę, że gdzieś w środku da się wyregulować..

Edytowane przez michalj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie że bardzo łatwo sprawdzić "na sucho"

Nie byłbym taki pewien że osoba, która pierwszy raz to robi, nie odniosłaby wrażenia, że Floodgate nie działa. A nie wiem czy Autor miał z tym wcześniej do czynienia.

 

Poza tym, że w Google łatwo znaleźć obrazek z zakończeniem Floodgate jak u Ciebie, to pierwszy raz taki widzę, więc nie chcę wprowadzać w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też nie wiedziałem jak floodgate działa, ale zrobiłem jak wspomniałem wcześniej i pomiędzy minimalnym a maksymalnym ustawieniem dostrzegłem różnicę. Cały system jest bardzo podobny do ustawienia kompresji powrotu znajdującej się u dołu prawej goleni, wystarczy tylko trochę pokręcić tam na dole i widać różnicę przy każdorazowym ugięciu amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zablokowanym amortyzatorze i na dwóch maksymalnie skrajnych ustawieniach (śruba/floodgate max. w lewo lub max. w prawo) nie da się nie zauważyć różnicy. Albo będziesz miał kamień albo amortyzator będzie się uginał - oczywiście przy skrajnym ustawianiu i włączonej blokadzie.

 

Gdy nie ma różnicy to już może być coś nie tak.

Edytowane przez stefan2810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...