Michal1702 Napisano 20 Maja 2025 Napisano 20 Maja 2025 Cześć, jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o składanie rowerów. Jakiś czas temu rozłożyłem rower i tak sobie leżał, teraz jako, że pogoda idzie postanowiłem go złożyć ale napotkałem pewien problem - mianowicie został mi taki gumowy kapturek który nie mam pojęcia gdzie był, ale na pewno gdzieś był zamontowany. Dodatkowo podczas założenia łańcucha (robię to pierwszy raz) zauważyłem że zębatki przerzutki oraz zębatki kasety są jakby w innej osi i nie da się założyć łańcucha na jedną z zębatek przerzutek, bo cały czas z niej spada. Proszę was o pomoc, jak to ogarnąć? 😂 Dodam również że rower to Giant Roam 2, jakiś starszy model. Z góry dziękuję za pomoc. Cytuj
leejoonidas Napisano 20 Maja 2025 Napisano 20 Maja 2025 (edytowane) Kapturek ma być na osi piasty. Edytowane 20 Maja 2025 przez leejoonidas 1 Cytuj
Michal1702 Napisano 20 Maja 2025 Autor Napisano 20 Maja 2025 Faktycznie, masz rację. Dzięki wielkie za pomoc 🙆🏼♂️ Masz może jeszcze jakiś pomysł co z tą przerzutką? Wydaje mi się że te zębatki powinny być pod najmniejszymi zębatkami kasety żeby łańcuch szedł równo, bo aktualnie idzie tak, a coś mi tu nie gra, bo z tej górnej zębatki spada 🤦♂️ Cytuj
Wojcio Napisano 20 Maja 2025 Napisano 20 Maja 2025 Przecież pozycja wózka ustawiana jest manetką. Poklikaj manetką, to się wózek ustawi pod małą zębatką. A jak się nie ustawi idealnie równo to jeszcze jest procedura regulacji przerzutki. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.