Skocz do zawartości

[sztyca regulowana] Jaki optymalny cenowo, łatwy w serwisie model do 500g


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką polecacie sztycę, łatwą w serwisie, w miarę lekką tak do 500g? Wewnętrzne prowadzenie linki.

Znalazłem np: TranzX JD-YSP18, podobno w miarę bezawaryjna, do kupienia poniżej 400zł, ale waga ok 600g.

W ogóle widzę bardzo duży rozstrzał cenowy, np nie widzę za bardzo sensu  wydawać ok 1000zł na sztycę Oneup, jak można kupić za połowę ceny podobną dobrze działającą.

 

Edytowane przez Kuba95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ją dać na rowerze którym jeżdżę sporadycznie, nie musi być szczególnie pancerna. Bardziej zależy mi żeby w przypadku problemów była w miarę łatwo serwisowalna i niezbyt ciężka (rower składałem tak żeby był w miarę lekki i nie chce dokładać niepotrzebnego ciężaru). Raczej celuje w coś tańszego. Sztyca to dla mnie element który ma poprostu działać, nie potrzebuję jakiś dodatkowych wodotrysków które wiele nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie wszystko to jednorazówki na zamkniętych kartridżach, ten Tranz-X wystepuje pod wieloma markami (np sztyce Canyon). Działa, do rozebrania nie trzeba żadnych specjalnych narzędzi. Polecić mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być serwisowalna to warto zwrócić uwagę na dostępność ślizgów i kołków prowadzących.
Bez tego to sobie można poserwisować... samopoczucie.

*z mojego rozeznania bez większego problemu kupuje się części do bikeyoke i oneup. Do Pro kupuje się trochę trudniej, ale są dostępne w otwartym handlu. Do Kind Shocka są dostępne, ale tylko przez autoryzowanych dystrybutorów. Reszty nie badałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paul13 napisał:

Podepne się pod temat czy ta sztyca LIMOTEC Alpha 1 jest godna uwagi w cenie ok 800zl?!pytam bo aktualnie jest na dużej promocji. Jezeli nie ta to jaka sztyca do 800- 900 zł polecacie?

Cena regularna wynosiła ok 400 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem one-upa v2, kupilem bo byl polecany. Jednak moja sztuka byla prawdopodobnie wadliwa. 

Na brytyjskim wiggle sa sztyce brand-x, w tej chwili w mocno obnizonych cenach, wersja 30.9 mm 125 skoku za 250pln, wersja 100 skoku za 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie każda sztyca opiera się na zamkniętym kartridżu który jest jednorazowy więc nie ma co wybrzydzać i szukać rodzynków bo takich nie ma, chyba, że chodzi ci o to czy da się przesmarować ślizgi w sztycy, to jeśli tak to w każdej się da.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba95 napisał:

Jeszcze pytanie o sztyce XLC SP-T11B, do kupienia aktualnie za 400zł (waga 520g w wersji 30.9 więc dosyć lekka).

Jest serwisowana? Dostępność części zamiennych chyba znikoma?

Każda jest serwisowalna, z wyjątkiem jakiś chińskich wynalalazków do których nie ma cześci (np Satori Sorata którą polecano ale okazała się jednorazowym chłamem). Tylko serwis oznacza albo wymienny kardridź plus dostępne (lub mnie) uszczelki z pierścieniem zamykającym od góry dolną rurę albo wynalazki w stylu Foxa czy RS, do których musisz kupić zestaw serwisowy plus mniej lub więcej narzędzi. Dobrze jest też dokształcić się z serwisu takich sztyc, w przeciwieństwie do tych z wymiennym kardridżem których serwis zamuje 5 minut i jest wykonalny dla dowolnej osoby.

Sztyce serwisowalne w klasyczny sposób absolutnie niczego nie wnoszą do uzyteczności takiego produktu, wręcz odwrotnie. Miałem około dziesiątki dropperów, z czego 4 serwisowalne (KS i RS Reverb) i jedynie te serwisowalne się psuły, do tego dość regularnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką (175mm) ma córka dwa lata - rzeczywiście jest serwisowalna, można rozebrać i regulować ciśnienie, ale po bardzo błotnym dniu przycięła się i był potrzebny serwis, bo po filmikach na YT wyszło, że nie mam wszystkiego, czego trzeba, by to całkiem rozebrać i wydaliśmy parę PLN. Luz nie jest  wielki, opór na dźwigni nie wielki, koszt też był OK. Jednak na tej samej trasie sztyca seryjna w moim rowerze (z zamkniętym kardridge)  nie zacięła się, co potwierdź doświadczenie Tobo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sztycę Canyon. Żadne wielkie mecyje. Najstarsza w domu (i pracująca bez zakłóceń) jest sztyca Giant żony (po 3 sezonach) ale, żona ma taką właściwość, że się mniej brudzi 🤔 . Sam mam teraz zamiar kupić do crossa (jest dostosowany) i waham się, czy modele za 300PLN z Ali to śmieci, czy to samo co daje Giant i Canyon, a może "odrzuty z eksportu" jeśli rozumiesz ten termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najlepiej trafić jakaś okazję. Kiedyś TranzXy były w Decathlonie po 3 stówki. Teraz patrzyłem już 650.

W dniu 15.03.2024 o 15:36, tobo napisał:

z czego 4 serwisowalne (KS i RS Reverb) i jedynie te serwisowalne się psuły, do tego dość regularnie. 

Jak oglądałem filmiki z serwisu takich sztyc odniosłem wrażenie że one są specjalnie tak zrobione, żeby się psuły po jakimś czasie i klient wydawał hajs na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie Bikeyoke i OneUp są tak cenione, bo ta pierwsza jest w pełni serwisowalna i jej konstrukcja (zarówno revive jak i divine) uniemożliwia zapowietrzenie, uszczelnienia są porządne, ślizgi także a druga marka już nie jest w pełni serwisowalna, opiera się o kartridż aczkolwiek bardzo tani i nie psujący się nadto. No ale to nie ta półka cenowa, w tej cenie znaleźć można wszelakie klony TranzX, które działają i tyle w temacie, nie ma co wybrzydzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JWO napisał:

OneUp V2 nie ma już kartridża. Jest całkowicie rozbieralna i łatwa w serwisie.

W oneup v2 jest wymienny kardridż.

https://slam69.co.uk/products/oneup-dropper-post-cartridge-v2?variant=43012624810234&currency=GBP&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI98Gcms-HhQMVrY9QBh2dzQ7TEAQYAiABEgK9kfD_BwE

Masz jakis zestaw serwisowy do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...