Skocz do zawartości

[pedały, buty i opony] dopasowanie do roweru Triban RC520całość do ~1200z


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Do tej pory jeździłem na zwykłych platformach, ale chciałbym to zmienić. Dodatkowo planuję wymienić opony na nieco większe, dla wygody jazdy po innych drogach niż asfaltowe - jakiś szutr, droga leśna czy drogi gruntowe. 

Wobec tego prośba z mojej strony do Was o polecenie tych 3 rzeczy do roweru Triban RC520, rozmiar S:

Nie zależy mi na marce, a na sprawnym sprzęcie dla początkującego kolarza. Chciałbym też zmieścić się powiedzmy w kwocie ~1200zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedały ok ale dorzuciłbym do M540. Buty zmierz, trudno coś innego doradzić. Opon WTB do gravela nie polecam, nie mają one dużo wspólnego z wytrzymałością. Poszukaj czegoś z Vittorii, specialized pathfinder również ok do takich zastosowań.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zupełnie nie warto dopłacać do M540.

3 minuty temu, japrodyku napisał:

Zamiast takich niepraktycznych potworków lepiej kupić nakładki, np. SM-PD22.

Buty kupiłbym z dwoma pokrętłami, nie z jednym - lepsza regulacja, a to w przypadku dłuższych jazd ma bardzo duże znaczenie.

Co do opon to rozumiem, że chcesz z tego roweru zrobić po prostu popularnego gravela.
Producent podaje maks. 36, ale zapewne nie miał na myśli opon z bieżnikiem, tylko szosowe. Może się okazać, że wsadzając oponę z jakimiś klockami na boku będzie ona ocierała o ramę/widelec, gdy te i koła zaczną pracować w czasie jazdy.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Producent podaje maks. 36, ale zapewne nie miał na myśli opon z bieżnikiem, tylko szosowe.

Wiesz co, natrafiłem jeszcze na taki filmik, gdzie koleś wsadził 40 i niby "40 mm fit in fine": link do filmiku

Pytanie tylko na ile tam tego miejsca zostanie, bo jak 1mm, to ja podziękuję. W sumie mój model to S, więc może dla rozmiarów typu L ta szerokość jest większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec jest ten sam niezależnie od rozmiaru. Różnice między rozmiarami są w długości rurek głównego trójkąta ramy, u niektórych producentów zmienia się też chainstay, ale na pewno nie rozstaw widełek. Szerokość 40c to maksimum dla kół 27,5", które mają po prostu mniejszą średnicę, a co za tym idzie opona jest umiejscowiona w szerszym miejscu widełek, niż przy kole 28".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty wyglądają ślicznie, ale sznurówki też działają, a jak masz w takich butach gdzieś pochodzić, to te wyglądają tak sobie - zajrzyj w swą duszę i się zastanów nad zastosowaniem - to but raczej do wyścigów XC, na gravela wyda, ale nie turystycznie. Nie wierzę w podkładki wpinane w SPD. Prędzej w dwustronne pedały - zobacz Crank Brothers Dual Shot - nie używałem, ale kolega ma i zadowolony.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, japrodyku napisał:

Cześć!

Do tej pory jeździłem na zwykłych platformach, ale chciałbym to zmienić. Dodatkowo planuję wymienić opony na nieco większe, dla wygody jazdy po innych drogach niż asfaltowe - jakiś szutr, droga leśna czy drogi gruntowe. 

Wobec tego prośba z mojej strony do Was o polecenie tych 3 rzeczy do roweru Triban RC520, rozmiar S:

Nie zależy mi na marce, a na sprawnym sprzęcie dla początkującego kolarza. Chciałbym też zmieścić się powiedzmy w kwocie ~1200zł. 

O ile buty trzeba sobie poprzymierzać i w iluś parach pojeździć, aby nabrać doświadczenia i by móc sobie ot w ciemno zamawiać z interneta, to z resztą poszedłbym w Alliexpress :)

Np geje ;)

https://pl.aliexpress.com/item/1005005963756153.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.1.61b86bd0EFv1Yh&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40000.327270.0&scm_id=1007.40000.327270.0&scm-url=1007.40000.327270.0&pvid=12683e76-bf0e-4cff-9fa3-8dfb925fc84b&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.327270.0,pvid:12683e76-bf0e-4cff-9fa3-8dfb925fc84b,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&pdp_npi=4%40dis!PLN!86.18!88.35!!!21.06!21.59!%40210387dd17092050909908375ee304!12000035073676778!rec!PL!1867231024!&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A&search_p4p_id=202402290311310426710871805199031767_0

 

Laczki też można fajne wyszukać ;)

Edytowane przez kaido2
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, japrodyku napisał:

W sumie tu jeszcze ciekawy test: How wide of a tire can you fit on a Decathlon Triban bike?

To tak zostawię, gdyby ktoś kiedyś szukał tego co ja 😀

No i wynika z niego, że 38 to absolutny maks. Przy 40c, nawet bez bicia opony, jest w mojej opinii za mało miejsca w dolnych rurkach. Dojdzie jakieś błoto, kamyczek, dojdzie wykrzywienie ramy i koła o którym mówiłem i zaraz na forum pojawi się wątek "Triban RC520 - otarcia ramy od opony". :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony, w Tribanie jeździłem na Hutchinson Overide 35c i były spoko, lekkie, żadnego kapcia nie złapałem przez rok ale jeździłem głównie po asfaltach, taki Road+. Teraz w grawelu mam Vittoria Terreno Dry 35c ale za mało przejechane żeby coś powiedzieć bo go dopiero kupiłem. Ja jednak jeżdżę raczej Road+ więc preferuję semislicki jak te wspomniane Hutchinsony i Vittorie lub Specialized Pathfinder. 

Jeśli chodzi o pedały to ja jestem zwolennikiem dwustronnych - w Tribanie, którego miałem tam gdzie pracuje i który był moim commuterem a popołudniami włóczyłem się po okolicy sprawdzały mi się znakomicie bo do pracy czy sklepu jechałem na platformach a popołudniami na wycieczki w butach spd. Teraz mam je w fitnessie, który zastąpił Tribana jako commuter. Miałem takie z Ali:

image.png.6309427ec2432a470e3cf4c26a24f37b.png

Są też Shimano PD-EH500 ale są dużo droższe niż te chińskie, no chyba, że z olx bo tam używki można za 100-150 zł kupić

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...