Skocz do zawartości

[Napęd] problem z kasetą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem z ruszającą się kaseta , kaseta została dosłownie 3 dni temu w serwisie wymieniona z Tektro na Shimano . Od 2 dni zauważyłem jakieś dziwne dźwięki po wjechaniu na nierówne podłoże , sprawdziłem wszystko z tyłu myślałem że to przez łańcuch bo jest też nowy i okazało się że to kaseta . Kasete dokręciłem ale nic to nie dało , zauważyłem przy nakładaniu kasety na bębenek że jest dosyć duży luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , mam piastę która jest pod napęd 9/10 oraz 11 s. Przy kasetach 9/10 s jest taka podkładka dedykowana pod ta kasetę żeby luzu nie było to tzw. dystans. Prawdopodobnie go wcześniej miałeś tylko o tym nie wiedziałeś. Serwis który ci to robił prawdopodobnie nie zauważyl tego i po prostu to im wypadło lub się przykleiło do samej kasety którą demontowali. Kup dystans załóż go a następnie kasetę i luz ustąpi. Innej opcji ruszającej się kasety na bębenku nie ma. Ewentualnie z powrotem do serwisu z rowerem i niech w ramach poprawy ci taki gratisowo założą jeśli zawalili.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie koleś powiedział że to jest normalne że kaseta tak się rusza dziwne . Najgorsze jest to że ja ją słyszę jak wjadę na jakiś nierówny teren , normalnie słychać metaliczne stukanie sprawdzałem wszystko ten dźwięk jest tylko od kasety…

Rower nie jest gowniany , mam elektryka gaz gas enduro 1.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaką ci tam dał ta podkładkę tutaj masz przykładowe opcje grubsza po lewej która właśnie miałem w kasecie 9 rzędowej żeby mi bębenek nie ruszał się na boki bo taki efekt właśnie występował jak tutaj na filmie. A po prawej masz cieńsza która mam założona w kasecie 10 rzędowej na bębenku do 11s od novatec. Bez tej podkładki kaseta miała delikatny ruch. Jeszcze bym spróbował z grubsza możliwe że założył za cienka. Bo na bebenku na 100% nie ma luzu? W szosie miałem np wyczuwalny luz na bębenku i tam faktycznie po zamontowaniu kasety wzmagał się ruch na boki. Wymieniłem piaste na inną. 

IMG_20240222_194210.thumb.jpg.eea1ee02bc50d0f427d4dafbcd13973a.jpg

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...