Skocz do zawartości

[5-10k] Pierwsza szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zakup swojej pierwszej szosy, ostatnie dwa lata jeździłem unibike crossfire 2022 ale widzę po sobie że lubię dystans i szybkość dlatego szukam pierwszej szosy, z tego co wiem to szukać czegoś na 105 ale to tylko tyle? Znalazłem 2 rowery. 

Kross Vento 5.0 2023 za ok 6k 

Rower szosowy Polygon Strattos S5 Disc 6,5k

I Tutaj rodzi się moje pytanie czy to dobry wybór czy może jednak kierować się czymś innym przy wyborze pierwszej szosy? Czy może jednak dołożyć do innego np Treka ale czy warto? Czekam na wasze odpowiedzi lub inne propozycje z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze odpowiedzi, raczej myślałem o endurance, nie planuje żadnych startów w zawodach na tą porę jestem pewnie za słaby. Ale lubię dać sobie wycisk i trasy 100km/dzień wchodzą w grę. Bardziej chodzi mi o to czym się mam kierować, tylko tym że "O! Jest 105 to bierz" czy ładniejszy rower droższy ale z tiagrą, czy poprostu liczyc się z tym że jak nie wydam dychy czy więcej to porządnego roweru nie kupię? 

@Maciek.B nie mam pojęcia ale brakuje podczas jazdy dobrego chwytu, tu za hamulec tu się oprę, fajny ten mój unibike ale tak żeby sobie pojeździć albo do lasu wjechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ciekawostkę w kwestii zakupu wysyłkowego gdzie niby wystarczy dokręcić kierownicę, koło i pedały, lu gdy sprzedający wręcz twierdzi, że rower jest gotowy do jazdy.

A mianowicie w tej sensie od znajomego, zaraz po rozpakowaniu sprawdziłem dokręcenie korby...

Wsadziłem nasadkę i... udało mi się odkręcić obie śruby z H2 gołymi palcami, bez użycia klucza!!!!!!!!

Pierwszy raz widziałem coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pacho napisał:

@Maciek.B nie mam pojęcia ale brakuje podczas jazdy dobrego chwytu, tu za hamulec tu się oprę, fajny ten mój unibike ale tak żeby sobie pojeździć albo do lasu wjechać

Chodziło mi o to, że unibike, którego masz jest dość spory (niezależnie od rozmiaru)

Ma wysoko kierownicę i jest dość długi jak na crossówkę, więc przesiadka na szosę może być szokiem.

Powinieneś się przymierzyć. Krossy są mega krótkie. Zerknij na Scott Speedster lub jakieś Bergamonty.

Zobacz też gravela od Authora - Aura XR 55. Geometrycznie nie będzie takiego przeskoku z obecnej crossówki.

4 minuty temu, Pacho napisał:

@Maciek.Bwłaśnie tego się obawiam że wezmę jeden z najtańszych z dobrym osprzętem ale w ogóle nie będę z niego zadowolony a jednak to też ważne żeby cieszył oko

Pisząc jak wygląda miałem na myśli jakość, a nie to czy mi się podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pacho napisał:

@Maciek.Bwłaśnie tego się obawiam że wezmę jeden z najtańszych z dobrym osprzętem ale w ogóle nie będę z niego zadowolony a jednak to też ważne żeby cieszył oko

To już zależy od ciebie jakie masz wymagania i ile jesteś w stanie dopłacić za wygląd lub staranniejsze wykonanie, które nie zawsze idzie w parze z cena.

Rose w swoich alu ramach szpachluje spawy, tak że wogole ich nie widać 

Sensy nie widziałem na żywo ale cenowo chyba trudno o konkurenta. Jak przyjdzie zle poskładana, zawsze można oddać do serwisu na przegląd 0 i wziąć rachunek. Zazwyczaj oddadzą Ci koszty (slyszalem w Rose, Canyon).

Ja kupowałem 2 Rose i 2 Woom wysylkowo i były w 100% gotowe do jazdy. 

Mam też 3 marketowe Rockridery z Deca i żadnej wyższości treka czy meridy w kwestii jakości wykonania nie widzę. 

Poza tym markom premium też się nieźle wpadki zdarzają jak np montaz nieodpowiednich elementów. Kolega w meridzie miał taką sytuację, tylko nie pamiętam czy chodziło o korbę czy przerzutkę przednia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PawelW84 napisał:

To już zależy od ciebie jakie masz wymagania i ile jesteś w stanie dopłacić za wygląd lub staranniejsze wykonanie, które nie zawsze idzie w parze z cena.

Rose w swoich alu ramach szpachluje spawy, tak że wogole ich nie widać 

Uciekam od marek premium w każdej możliwej dziedzinie, ale jeżeli niesie to ze sobą realne korzyści, przede wszystkim w postaci komfortu użytkowania, to dopłacam (zawsze po przymiarce) niezależnie od tego czy chodzi o buty, rower, czy samochód.

A szpachlowane spoiny, czy chowane w ramie pancerze jakoś mnie nie jarają.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cicloscorredor.com/en/endurance-bikes/16642-105860-merida-scultura-endurance-4000-road-bike-4047473187674.html#/2-size-m/837-colour-negro_plata

Jeśli chodzi o ten to ma -zdaje się-  poprzednią grupę 105 i dziwne koła.

Jaki jest sens kupować rower aluminiowy np. Polygon skoro w budżecie można mieć karbonowy, dodatkowo od renomowanego producenta?

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pacho napisał:

szosy, z tego co wiem to szukać czegoś na 105 ale to tylko tyle?

Przede wszystkim to trzeba dobrać geometrię do swoich potrzeb i preferencji, dopiero później patrzeć na osprzęt

Wzrost, przekrok, oczekiwania co do pozycji na rowerze 

3 godziny temu, Pacho napisał:

Kross Vento 5.0 2023 za ok 6k 

Rower szosowy Polygon Strattos S5 Disc 6,5k

Chyba żadnego bym nie chciał. 

2 godziny temu, KNKS napisał:

Wszystkim polecającym Sensę radziłbym najpierw się z nią zapoznać, bo przy bliższym kontakcie sporo traci 🙄.

Kwestia czego się spodziewasz po rowerze, który kosztuje niewiele więcej od samej grupy, która jest w nim zamontowana. 

1 godzinę temu, Pacho napisał:

na pewno zanim kupię to będę chciał żeby dobrali rozmiarowo pod mój wzrost 190+ 100kg

A z tym to się nie rozpędzaj. To że ktoś pracuje w sklepie nie oznacza, że ma pojęcie o temacie - tym bardziej w przypadku szosy, gdzie granica błędu jest bardzo mała. 

1 godzinę temu, PawelW84 napisał:

Poza tym markom premium też się nieźle wpadki zdarzają jak np montaz nieodpowiednich elementów. Kolega w meridzie

Merida to jakieś premium? 

Godzinę temu, Maciek.B napisał:

szpachlowane spoin

Spoiny się szlifuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szlifuje ten szlifuje. To akurat nie była moja sugestia, ale rozwieję wasze wątpliwości, bo miałem okazję ciąć kilka ram i...

Tak, jest gipsowane. Nie wiem czy wszyscy producenci, u których są bardzo gładkie spoiny wspomagają się w taki sposób, ale widziałem szpachlę po przecięciu ramy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam Rose pro sl o którym mowa powyżej. Za kwotę około 4k, a za tyle idzie dostać używkę to nie ma żadnych wad i chyba konkurentów .Full 105 7000, rama wyglada świetnie. Waga realna rozm. 61 na kołach Vision team to 8.8kg więc całkiem spoko. W razie czego służę pomocą;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, tez szukam pierwszej szosy, mam 180cm wzrostu. Wstepnie wlasnie postawilem na 'SENSA ROMAGNA DISC SLE 105 2×12 2024' ale po przeczytaniu kilku postow w tym watku zwatpilem... Interesuje mnie tylko nowy rower.

Wpadl mi w oko tez Kross Vento 5.0 - 2023 - 105 ale przekracza on zdecydowanie moj budzet

Edytowane przez TrapAThon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...