Skocz do zawartości

[Enduro 15000] 150/160mm skoku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Szukam  roweru do enduro, 90% podjazdy z nogi, 10% jakieś wyciągi.

skok 150-160mm, więcej raczej nie potrzebuje ze względu na brak aż takiego skila

miło by było mieć osprzęt Shimano i Rock Shoxa 

Waga klienta; 90kg wzrost 185cm 

trasy od nieniebieskich w bike parku po czarne czerwone enduro 

Używane wchodzą w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reign z Yarim i deluxem za 13k to trochę smutek. 

https://www.yt-industries.com/products/bikes/jeffsy/core-2/638/jeffsy-29-core-2/

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral/spectral-29/spectral-29-al-6/3353.html?dwvar_3353_pv_rahmenfarbe=YE

https://www.commencal.com/en/commencal-meta-sx-essential-metallic-green/22METAAMEGN2.html

Jeżeli interesuje cię jednak tylko zakup stacjonarny co dziś jest wcale nie wymagane to w sumie nie wiem co Ci polecić, jedynie chyba Treka Slasha ale przynajmniej "8", nie na yarim/deluxe select, sramach nx itp wytworach. Przymierzać się do endurówki trochę sensu brak, bo w sklepie jak usiądziesz, to i tak nic nie obczaisz. Z używanych to szukałbym w sumie tego samego, tylko, że można kupić taniej. Mety raczej w PL nie znajdziesz, dosyć rzadki okaz ale używany jeffsy poprzedniej generacji (ten z linku to nowinka, premiera z miesiąc temu), spectral jak najbardziej no i Slash. Przy twoim wzroście celowałbym w reach 470-480mm, tyle odnośnie rozmiaru. W większości marek będzie to "L". 

Nie mniej jednak, najoptymalniejszy dla Ciebie jest Spectral. Używki Carbonu bym się niestety trochę bał, bo lubi sobie tam wylecieć insert suportu, a jak sprzedający Ci nie pomoże przy gwarancji to jesteś w d...

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to wrzucę. 

EDIT: Co do osprzętu to też wlałbym RS no ale... tak dajo to co poradzę, co do napędu/hamulców srama, jeśli to będzie GX/Code R i wyżej - to są to dobre klamoty, nie szukałbym na siłę shimano, bo sam się niedawno przekonałem, jaki GX Lunar jest zaisty, a Code R równie dobre. 

EDIT2: Stumpjumper Evo to też fajny bajk - propozycja używki.

Edytowane przez Rumcajs.
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Endurfina napisał:

Jednozawias, ale całkiem sobie dobrze radzi, choć jest ciężkawy i nie jest zbyt wytrwały jeśli chodzi o łozyskowanie. Wolałbym dołożyć więcej kasy i mieć coś bardziej premium. Zwróci Ci się to w dalszym okresie czasu. No i jak chcesz jeździć z buta, to wydajny on nie jest. Będziesz na tym zdychał. 

@sznibMeta to też jednozawias ;). Meta jeździ lepiej niż Spectral na trasach typowo enduro, więc nie ma co liczyć ilość "zawiasów". Tak się kupowało rowery 10 lat temu.

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie porównywałem, ale fizyki nie oszukasz i jednozawias zawsze swoje wady będzie posiadał. Czterozawias zawsze będzie lepszy niż jednozawias, a VPP w rożnych odmianach lepszy niż wcześniej wymienione. Nie chodzi tylko o jazdę w dół, ale i podjeżdżanie i pływ zawieszenia na bujanie, czy usztywnianie podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sznib napisał:

pływ zawieszenia na bujanie, czy usztywnianie podczas hamowania.

Od tego jest Antisquat i (pośrednio) Antirise, nie sama konstrukcja zawiasu. Bujanie to też amatorskie spojrzenie na świat, DW link też jest aktywny podczas pedałowania, a jednak jest chwalony za osiągi wspinaczkowe. Podsumowując krótko, nie patrzmy na typ, tylko na jakość projektu. 

Ten Rose ma trochę niedzisiejszą geometrię, osobiście podtrzymuje moje zdanie, że najlepszy będzie Spectral AL6.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale z "najgorszym typem zawieszenia" zdecydowanie się nie mogę zgodzić. Sam wahacz to jedynie część całości ramy, co z tego, że jakiś Kross czy Kellys ma virtuala jak reszta ramy to kupa? Swoją drogą highpivot to też jednozawias a jednak jest ubóstwiany ;).

Podkreślę jeszcze raz, trzeba analizować cały projekt ramy a nie kierować się starymi stereotypami.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. Ale zwróć uwagę co się stało z amerykańskimi markami po wygaśnięciu patentu Speca na Horsta . Od razu jakos tak autorskie zawieszenia Scotta czy Cannondale przeszły do historii :) Najnowsza Meta też już nie jest jednozawiasem . 

Miałem jednozawiasa , horsta , dw linka , maestro . Zostałem przy Maestro :) Przy czym piszę tutaj o rowerach o skoku 150+ , w ściganckich fullach xc jest trochę inna bajka 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co odfruwać daleko od tematu, jeśli chodzi o Gianta i masestro to jedyne co brałbym pod uwage to Trance X lub Reign 2024, Trance X zaraz będzie ograniczeniem bo to bardziej hard trailówka niż light endurówka, zaczeni brakować skoku, z kolei Reign 2024 jest poza zasięgiem cenowym, starey Reign jest wg mnie robiony na kolanie i nie warto się nim interesować.

Starajmy się pomóc w zakupie a nie dywagować jaki zawias lepszy. Ja przerobiłem też wiele rowerów, jedne były lepsze z góry drugie lepsze pod górę, jak miałbym z nich wybrać ten jeden, który mozna opisać wszechstronnym, to byłby to Canyon Spectral 29. Najprecyzyjniejsza była Meta TR v4, najlepiej zjeżdżającym jest obecny Nomad V6 - raczej bez zaskoczenia. Z kolei jakbym miał wybrać rower, który ma w sobie "to coś" to byłby to z pewnością Commencal. Kumpel ma Slasha, jestem pod wrażeniem jak to połyka teren. Testowałem Trance X, był fajny ale właśnie brakowało szybko skoku. 

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rumcajs. napisał:

Nie ma co odfruwać daleko od tematu, jeśli chodzi o Gianta i masestro to jedyne co brałbym pod uwage to Trance X lub Reign 2024, Trance X zaraz będzie ograniczeniem bo to bardziej hard trailówka niż light endurówka, zaczeni brakować skoku, z kolei Reign 2024 jest poza zasięgiem cenowym, starey Reign jest wg mnie robiony na kolanie i nie warto się nim interesować.

Reign 2023 i 2024 są przecież na tej samej ramie. Czy coś mnie ominęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, były one opisywane jako 2023. Mianowicie, chodzi o najnowszą generację. Różnie to producenci podają, jedni wypuszczają coś w 2023 i opisują jako 2024, inni jako 2023. Poprzednią generacją, czyli 2022 ze skokiem ramy 146mm bym się w ogóle nie interesował. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 14:31, Endurfina napisał:

Szukam  roweru do enduro, 90% podjazdy z nogi, 10% jakieś wyciągi.

skok 150-160mm, więcej raczej nie potrzebuje ze względu na brak aż takiego skila

To nie kwestia skila tylko obecne enduro z większym skokiem robione są pod wyciągi czy zjazdy jak kto woli a nie jak ty chcesz cisnąć z korby. Dlatego ja miedzy innymi zostałem przy tym starym pażdzierzu jak piszą inni od Dżajata i to jeszcze na kole średnim. Tylko uprawiam jazdę szlakową a nie trasy typowe dla BP z dropami i hopami na metry latania. A jakość zawieszenia i pracy dampera właśnie wychodzi na podjazdach tylko nie wiele osób to obczai bo ma lipną kondycję i połowę co do się wykorbić robią z buta. Co do zakupu staraj się kupić możliwie najkompletniejszy sprzęt by nie dokładać potem do niego. To aluzja do budżetu, który jak była by okazja to warto naciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...