Skocz do zawartości

[5500] MTB rekreacja turystyka


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Fakt, liczyłem w głowie i słabo mi to wyszło. Plus zakup sztycy opuszczanej, na której mi zależy =  ok. 4.000

1.400 zł różnicy

Mki mają sprzedane, zostały tylko Lki od 183 cm wzrostu. Ja mam 176 cm, boję się kombinować.  Poza tym dam zarobić przedsiębiorcy ze Śląska zamiast Reichu :)

BTW: jak znalazłeś te modele? Bo jak wchodzę na ich stronę to są tylko nowe egzemplarze w wysokich cenach.

Edytowane przez girek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety w najlepszych promocjach są najmniej popularne rozmiary. W Polsce też tak jest, jak szukałem to w niektórych sklepach znajdowałem oferty o tysiaka taniej niż w innych a później okazywało się, że to Ska albo XLka.

Ten Rose to naprawdę fajny.

Poprzeglądałem też inne sklepy niemieckie, obniżki ogólnie są większe niż w PL, szczególnie dotyczy to Cannondale'a. A tak w ogóle to widzę, że strasznie potaniały elektryki, w każdym sklepie namawiają mnie na elektryka i stąd może być większa skłonność do obniżek cen mniej popularnych analogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spidelli napisał:

Gwarancja Treka nie obejmuje wpinania w trenażer.

Gdyby kogoś kusiło :) 

A jak trek poznaje, że rower był wpinany?

Byc może tak samo, jak z usterkami isospeed w karbonowych mtb, ktore to ponoć (*info od cyklona, gdzie non stop naprawiaja te ramy),  padają jak muchy, a trek twierdzi ze uszkodzenie mechaniczbe i olewa gw.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przepraszam za kolejny post tego typu ale nie chcę zakładać kolejnego tematu tego typu. Obecnie zrzucam kilogramy. Zeszło już ponad 20 ale muszę urozmaicić sobie treningi i chcę zacząć przygodę z rowerami. Jeździłbym głównie po lasach i ścieżkach rowerowych. Powiedzmy 70/30. W celach redukcji dość ostro chciałbym się traktować. Wiem, że takich tematów było dużo ale ja mam mętlik w głowie. Chciałem coś polskiego czyli romet albo kross. Tu na forum widzę dużo innych marek, których nawet nie kojarzę. Z tego co wyczytałem to osprzęt typu deore albo SLX byłby spoko ale czy da się w 4k zmieścić? MIałem na oku Kross lv 5, romet mustang m5 albo m8. Te brałem pod uwagę może jednak coś innego? Nie obraziłbym się gdyby była możliwość rozbudowy. Wiem że dla mnie to początki ale ze wszystkim tak zaczynałem. Najpierw jako newbie a później się dokupowało co potrzeba. Jeśli tutaj da się tak z rowerami rozbudowywać zestaw na przyszłośc to też było by fajnie. Mam obecnie 186 wzrostu i 94 kg. Podaję bo może podpowiecie jaką ramę wybrać. Niższy kumpel ode mnie (176cm) ma 21" a ja oglądam 19". Muszę się przymierzyć na jego rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór rozmiaru ramy to bardzo indywidualna sprawa zależy jak jesteśmy zbudowani długość kończyn , tułowia , ja ma 187 cm i 94 kg praktycznie te same gabaryty , ja potrzebuje ramy „prostokątnej „ trek ,czyli dłuższa a niższa w rozmiarze XL , na ramach „ kwadratowych” cube , kross ,jest mi nie wygodnie nie mogę dopasować rozmiaru L wydaje mi się za małe a XL za duże .bez przymiarki chyba się nie obędzie .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie na papierze najlepiej wypada Mustang M8, później Kross i najsłabiej M5. Niemniej jednak wszystkie obe nie mają sztywnych osi a w tej cenie można już znaleźć rowery ze sztywnymi osiami, chociażby trochę bardziej rekreacyjny Rockrider Expl 540 czy trochę bardziej sportowy Rockrider XC 100. I zanim zaczniesz komentować, że rowery z marketu to wiedz, że pod względem serwisu żaden inny producent nie pobije Decathlona i nie chodzi mi o "fachowość" serwisantów bo z tym jest różnie ale i fakt, że jak coś się dzieje to po prostu wymieniają części na nowe bez żadnych przepychanek z klientami i udowadniania kto zepsuł i dlaczego

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, revolta napisał:

Wybór rozmiaru ramy to bardzo indywidualna sprawa zależy jak jesteśmy zbudowani długość kończyn , tułowia , ja ma 187 cm i 94 kg praktycznie te same gabaryty , ja potrzebuje ramy „prostokątnej „ trek ,czyli dłuższa a niższa w rozmiarze XL , na ramach „ kwadratowych” cube , kross ,jest mi nie wygodnie nie mogę dopasować rozmiaru L wydaje mi się za małe a XL za duże .bez przymiarki chyba się nie obędzie .

W przypadku mtb, trzeba pamietac tez o tym, że sloping jest dosc duzy, przez co podsiodlowka jest krotka, co może powodowac iz jak ktos jest na granicy XL i L i pojdzie w L to sztyca może nie dać rady jesli fabrycznie nie ma tych 400mm. 

Mam 190, Alme i hill thrill w L i w obu sztyca 350mm jest za krotka 😛

Dodatkowo, rama i sztyca to nie wszystko, warto pamietac o mostku i kierownicy, jej szerokosci i backsweep ..bo sie moze okazac ze takie Xl dla 187cm to bedzie jak woz drabiniasty.

I skonczy sie nz wymianie wszystkich rurek.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, jesli masz juz rower danego typu i szukasz nowy/nastepny - wtedy wystarczy porownac geometrie i wybrac to czego brakowało.

Ja tam dla ludzi do ok 190cm w ciemno polecam wiekszosc rowerow w L, czy to szosa czy mtb.

Lepiej dodac 1-2cm mostkiem, niz jezdzic na kobyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tą Sense i jakość wykonania jest bardzo dobra. Wymieniłem hamulce, bo waże ponad 100kg i MT200 są dla mnie za słabe, a lubię mieć pewność hamowania na stop kiedy jest taka potrzeba. Upgrade hamulców można zrobić naprawdę bardzo tanio. Ja zmieniłem też koła na szersze, ale te podstawowe są bardzo solidne i piasty na łożyskach mechanicznych. Zostawiłem je sobie pod oponkę bardziej gravelową. Generalnie polecam Sense i w tej cenie jest bardzo ok.

428485596_807315974773271_9080306762319134595_n.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem wtedy Sense. Do tej pory zrobiłem na niej jakieś 400km i jest fajnie. Jeden blat z przodu naprawdę mi się podoba. Kiedyś lata temu miałem 3x7. Nie chciałoby mi się kombinować  z przerzutkami. Jedyne co bym zmienił to lakier. Chciałem mat i mam mat. Jeżdżę głównie po lasach i czyszczenie ramy mnie po prostu wku...a. Po twardej wodzie straszne zacieki a jak nie wytrę dokładnie to i smugi straszne. Jak kiedyś zmienię to już nie będę się bawił w mat. Ogólnie rower spoko jak za te pieniądze. Rama 19 jak dla mnie ok tylko troszkę skróciłem kierownicę. Z początku narzekałem na siodełko ale cztery litery przyzwyczaiły się(nic dziwnego nie jeździłem rowerem z 15 lat). Teraz muszę kupić tylko jakieś pedały bo wiadomo przy rowerze nie było i na szybko jakieś w sklepie za 30zł kupiłem. 

Edytowane przez rezjjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@rezjjelJa kupiłem rockbrosy za stówkę w nylonie ale za to na fajnych łożyskach na allegro. Na codzień platformy.

W dniu 3.03.2024 o 13:02, axolotl napisał:

Ważę 106 kg. Nie zauważyłem aby hamulce były słabe. Jaki upgrade wprowadziłeś? 

@axolotl Zmieniłem hamulce na Shimano XT M8100, tarcze 2x180mm Shimano RT-MT800 i kółka pod tubeless OC1 25 XC (tymczasowo).

Edytowane przez BProof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2024 o 22:30, rezjjel napisał:

Kupiłem wtedy Sense. Do tej pory zrobiłem na niej jakieś 400km i jest fajnie. Jeden blat z przodu naprawdę mi się podoba. Kiedyś lata temu miałem 3x7. Nie chciałoby mi się kombinować  z przerzutkami. Jedyne co bym zmienił to lakier. Chciałem mat i mam mat. Jeżdżę głównie po lasach i czyszczenie ramy mnie po prostu wku...a. Po twardej wodzie straszne zacieki a jak nie wytrę dokładnie to i smugi straszne. Jak kiedyś zmienię to już nie będę się bawił w mat. Ogólnie rower spoko jak za te pieniądze. Rama 19 jak dla mnie ok tylko troszkę skróciłem kierownicę. Z początku narzekałem na siodełko ale cztery litery przyzwyczaiły się(nic dziwnego nie jeździłem rowerem z 15 lat). Teraz muszę kupić tylko jakieś pedały bo wiadomo przy rowerze nie było i na szybko jakieś w sklepie za 30zł kupiłem. 

z ciekawości, za ile ten rowerek był jak go kupowałes? 

Aktualnie 4299 i zastanawiam się czy to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Był za 3899. Za zakup jeszcze w voucherach 70zł wpadło( w programie lojalnościowym) więc można było kupić jakąś pierdołę. Widzę, że podnieśli cenę.

@BProof  kupiłem na ali marki west biking niebieskie na 3 łożyskach za 78zł. Jak na razie sprawują się elegancko. Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 12:36, BProof napisał:

Mam tą Sense i jakość wykonania jest bardzo dobra. Wymieniłem hamulce, bo waże ponad 100kg i MT200 są dla mnie za słabe, a lubię mieć pewność hamowania na stop kiedy jest taka potrzeba. Upgrade hamulców można zrobić naprawdę bardzo tanio. Ja zmieniłem też koła na szersze, ale te podstawowe są bardzo solidne i piasty na łożyskach mechanicznych. Zostawiłem je sobie pod oponkę bardziej gravelową. Generalnie polecam Sense i w tej cenie jest bardzo ok.

428485596_807315974773271_9080306762319134595_n.jpg

Jaki to rozmiar? XL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...