Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na kupnie roweru szosowego. Mój budżet to 5000zł. Obecnie jeżdze na gravelu z decathlona triban rc 520 na shimano 105 (kupiony w 2022r.), wiec nie chciałbym kupować roweru na gorszym/starszym osprzęcie. W grę więc wchodzi shimano 105/ultegra. Wymogiem też są hamulce tarczowe. Rower oczywiście nie musi być nowy prosto z salonu, używka jak najbardziej wchodzi w gre. Jako że jestem laikiem, licze propozycje model rowerów, które spełniaja podane wymagania. Wiem, że jeśli chodzi o ceny używek cięzko określic ile dany model faktycznie kosztuje, jednak jeśli ktoś sledzi rynek to wie mniej wiecej po ile używany rower x jest wystawainy np. na OLX. Oczywiście im mniejszy budżet tym lepiej. Mój wzrost to 187cm. Dzięki i czekam na propozycje. 

1 propozycja która przyszła mi na myśl to RC520 z decathlonu, ale nie ukrywam że spróbowałbym innej marki.

2 znaleziona przez mnie propozycją jest rower Orbea Avant, 105 R7000, co o nim sądzicie? (koszt za niego to 3700zł)

Edytowane przez Dawid9901
błedy ortograficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose Pro SL na 105 jest w promocji i mieści się w budżecie ale zostały już zdaje się tylko duże rozmiary https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-2696848?product_shape=matt+silvergrey

Zerknij też na holenderską markę Sensa, bardzo korzystny stosunek cena/jakość i osprzęt. Np: https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-tiagra/ (105 za 4999 zł.)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dawid9901 napisał:

1 propozycja która przyszła mi na myśl to RC520 z decathlonu, ale nie ukrywam że spróbowałbym innej marki.

Kiedyś, kiedy był tańszy to cena była jego największą (i pewnie jedyną) zaletą. Dzisiaj płacisz 4300 i masz aluminiowego kloca z ramą, która wygląda jakby była formowana siekierą bez sztywnych osi i z hybrydowymi hamulcami. Nic ciekawego w tym rowerze nie ma

Cytat

2 znaleziona przez mnie propozycją jest rower Orbea Avant, 105 R7000, co o nim sądzicie? (koszt za niego to 3700zł

Ciężko się odnieść bo nie mam pojęcia jakiego mogłeś avanta na tarczach i 105 znaleźć za takie pieniądze. Jedyne co mogę zaznaczyć to te niższe avanty są dość ciężkie, orbea zresztą nie podaje chyba nawet ich wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wracając do tematu po waszych uwaga i własnym głebsyzm researchu przygotowałem kilka propozycji szosy. Który z tych rowerów to najlepsza okazja?

Uzywany CUBE 476400 ATTAIN SL 105 za 4700zł (kupiony w 2022r)

Nowa SENSA Romagna Disc SLE 105 za 5200zł

Nowy Rose PRO SL 105 za 4800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, keltu napisał:

Głos na Rose, wiem że to szczęki ale wagowo ponad kg. lżejsza od w.w. i mają piękne ramy. :)

Sorry kolego, ale szczęki to archaizm dla ortodoksów. Można deliberować że szczęki są wystarczające, że mechaniki tez dają radę, ale prawda jest taka że hydrauliczne 105 R7000 to powinien być podstawowy set dla współczesnej szosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...