Skocz do zawartości

[Rower stacjonarny] vs trenazer


jasmin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje czegoś do jazdy w pokoju dla całej rodziny czyli, różne wielkości ramy. Jakbym był sam to bym wział coś w stylu wahoo i zapiął rower.

Poradzicie mi pls. jaki rower stacjonarny poszukać.

Chodzi mi o to żeby można było go wpiąć w darmowa aplikacje interaktywna typu Mywhash i oglądać na ekranie. Żeby rower dostosował obciążenie do trasy, może pomiar mocy miał. 

W ogóle co musi mieć maszyna żeby gadala z aplikacją? Bluetooth, wifi, jakieś czujniki karencji? standard interfejsu? 

Edytowane przez jasmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te twoje wymagania to chyba zostają tylko https://www.garmin.com/pl-PL/p/690885 https://tricarbon.pl/wahoo-kickr-bike-rower-treningowy-smart-zwift

Cytat

W ogóle co musi mieć maszyna żeby gadala z aplikacją? Bluetooth, wifi, jakieś czujniki karencji? standard interfejsu? 

Najprościej i najdokładniej to miernik mocy - oczywiście mowa o komunikacji rower -> aplikacja a nie dwustronnej gdzie będziesz miał zmienne obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. 

Szukam rower spiningowy z dwustronna komunikacją, tzn obciążenie ustawiane przez aplikacje. 

Tutaj np. 

Kickr bike wahoo za 17k

inSPORTline inCondi S200i za 3k

https://www.e-insportline.pl/49060/spinningowy-rower-treningowy-insportline-incondi-s200i?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA6byqBhAWEiwAnGCA4MYtE3nXb9rRV62aLH_hhyfgfIyp6e5EHGIclEupQDOgt99ZqZaM0hoClBQQAvD_BwE

Edytowane przez jasmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@nossy @jasminMam ten rowerek (S200i) i już parę razy zastanawiałem się, co ta wartość oznacza. Generalnie na pewno nie jest to jakiś limit, bo udało mi się na nim nawet trochę ponad 800W wykręcić. I nie chodzi nawet, że to jest limit roweru tylko ja więcej nie daję rady :D

Edytowane przez Sir_Yaro
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Deca mieli jakiś rower stacjonarny, ale

1 pozycja na tym jak dla mnie bardzo miejska

2 chyba działało tylko z Kinomap

Inne inne rozwiązanie, ale głośne. Rozejrzyj się za trenażerem z wahliwą ramą - najłatwiej żonglować rowerami. Choć bodaj najlepszy z takich, ale ze sztywną ramą jest Elite Tuo.

Trzecim rozwiązaniem są rolki interaktywne. Jeśli nic się nie zmieniło jedyne godne uwagi to Elite Nero.

Najlepszym wyjściem i tak będzie Kickr Bike lub coś podobnego.

ANT+ vs BT - z tego co ostatnio czytałem to drugie jest już zdecydowanie lepsze. Ale musisz wiedzieć, że jeżeli dokupujesz osobny czujnik BT do kompa to nie każdy będzie działał z trenażerem. Te tańsze obsługują małą ilość protokołów, są nastawione na przesyłanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy są takie rowery stacjonarne, które imitują prawdziwą jazdę? Chodzi nie tylko o obciążenie które by się zmieniało ale też np o imitację jazdy, górki/pod górkę z rozpędu. Zakładam że imitacji skręcania nie będzie, to by trzeba było zbudować symulator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...