Skocz do zawartości

[konserwacja ramy] Czy jest jakiś specyfik do odpychania mokrej ziemi i piachu?


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dosyć obecnym dosyć mokrym sezonem (a myć rower jest mało przyjemnie) mam pytanie:
czy jest jakiś środek którym można nanieść na ramę jakąś powłokę, która by skutecznie odpychała mokre cząstki ziemi i piasku lecące z pod kół?

Specyfiki reklamowane są, ale może jest tu ktoś, kto to przetestował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuję PLAK na ramę, generalnie brud schodzi łatwiej, ale czy to działa na dłuższą metę to nie wiem, ale się dowiem jutro na myjce :D
Nie polecam testować nieznanych środków bo lakier może dostać w tyłek, jak sobie w najgorszym wypadku przelakieruję ramę, bo tym się zajmuję trochę zawodowo. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Kupiłem TURTLE WAX ICE SEALANT WAX WOSK SYNTETYCZNY. ICE SYNTETYCZNY WOSK HYDROFOBOWY ZAWIERA ZASTRZEŻONĄ FORMUŁĘ HYDROFOBOWYCH POLIMERÓW I NATURALNEGO WOSKU CARNAUBA. (Wersaliki pochodzą od producenta :)) Opinie są niezłe, spróbuję, napiszę jak się sprawuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten wosk jest jednym z gorszych. Najlepszy to Collinite 476s. A jak masz kiepski lakier na ramię to CarPro CQuartz UK Edition 3.0 . Utwardza lakier i w zależności od koloru wyciąga świetną głębię koloru. Ale trzeba ją co jakiś czas odnawiać bo nie ma takiej trwałości jak piszą w reklamówkach.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collinite 476s :) Sam woskuję tym samochód, jeżeli nie używa się agresywnych pian na myjkach to potrafi wytrzymać nawet 2-3 miesiące. Wystarczy spłukać auto samą wodą i wszystko z niego spływa, jak się jedzie w deszczu to też woda spływa (przy hamowaniu potrafi lać się z dachu na przednią szybę haha). Nie wiem tylko jak on będzie działał na matowym lakierze jeżeli masz akurat taki, ale na błyszczącym będzie lux :) Kosztuje koło 100 zł, ale jest bardzo wydajny i trzeba go nakładać bardzo cieniutko, dosłownie tyle żebyś pod światło widział lekki nalot. Nie mazać jak pastą do butów bo później ciężko dotrzeć, a nawet po dotarciu będzie się "pocił" czyli jak słońce przygrzeje to znowu rama będzie tłusta. Możesz sobie zobaczyć na youtubie kanał np. MXNowicki, on pokazuje jak prawidłowo woskować lakiery :) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umyciu najlepiej jeszcze przejechać lakier alkoholem żeby był całkowicie odtłuszczony :) Nie wiem czy w tym zestawie co zamówiłeś jest też piankowy aplikator, ale dobrze sobie taki kupić za 5 zł gdzieś w sklepie motoryzacyjnym albo detailingowym :) Nakładasz wosk, czekasz z 5-10 minut i można docierać :) Polej sobie później ramę wodą i zobacz jak wszystko spływa, nie zostaje nawet wilgotny ślad na lakierze :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod główna rurą , suportem  możesz jeszcze "wyglinkować " lakier aby nie było żadnych przylepionych "smętów". Potem odtłuszczenie , nakładasz wosk i "pucówka"😉

Ja zawsze najpierw myję , potem na mokro glinkuję , spłukuję, osuszam  i na to leci etapami wosk.  Szyby tylko odłuszczam. W rowerze w okolicach napędu może to być konieczne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już na grubo idziemy...no ale też tak się bawię z rowerami. Nie tykam nawet miękkiej glinki albo claypada jak nie chce potem wchodzić z polerką choćby na one stepa. Jak ma coś długo siedzieć to ceramika...no ale wiadomo-koszty. Poza tym woski nie są złe. Z wosków syntetycznych najlepsze wrażenie zrobił na mnie colinite insulator wax 845- nawet na autach z dużymi przebiegami potrafi miejscami zimę przetrwać. Dobry zrzut wody, fajne hydro. Z carnauba to good stuff show wax. No ale to wszystko trzeba nakładać, test palucha i docierać choć te wyżej docierają się fajnie. Dobra opcja to quick wax. Psikasz, wycierasz i nara...mistrzem trwałości jest adbl ssw. Fajny zrzut wody, fajne hydro. Ciekawa opcja to też meguaiars quick wax- trochę potrafi poleżeć, plus za fajną aplikację nawet w upalne dni na ciepłym detalu. Jeden sezon na ramach miałem good stuffa show detailera- sporo wosku carnauba więc długo działał. Na jesień teraz wjechał SG ceramic detailer, ale to produkt bardziej taflujący więc działania nie widać. Leży chyba najkrócej, ale aplikacja ultra szybka. Fajny look po tym jest. Ogólnie takie mam zboczenie, że zawsze po myciu coś tam na szybko rzucę, ale po czasie widzę, że albo nakładać jakiegoś mocarza w stylu colinita, albo co drugie/trzecie mycie zwykły quick wax w sprayu. Wiadomo aplikacja na fibrę, a nie na ramę co by po tarczach nie popryskać.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia zwykłe środki...miałem tylko jedną matową ramę i nie uniknąłem małych miejscowych przebarwień. Raczej wolałbym nie mieć ramy w macie, o aucie nie wspominając. Po myciu stosowałem albo motula wash and wax albo norton liquid ice. Bardzo fajnie wyciągały czerń, była bardziej soczysta, ale nie nadawały połysku (tzn. wzrokowo niby trochę szło do góry, ale urządzenie na pomiarach zbytnio nie wykazywało różnic).  Niestety bardzo krótko leżały więc po czasie stwierdzam, że to bardziej kosmetyka niż zabezpieczenie. Można dawać zwykły wosk, ładnie wyciągnie kolor, ale da połyskliwą poświatę, mi to nie przeszkadzało. Są też dedykowane woski od polytopu, angelwax, valetpro...tylko tutaj jest jak z gravelami. Za samą nazwę "matt" spora dopłata.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakładałem więc nie powiem...ale temat do zrobienia:

https://4nano.pl/czy-sprawdzi-sie-powloka-ceramiczna-na-matowy-lakier-zabezpieczenie-matowego-lakieru/

Ceramika nie jest tania więc o ile w rowerze z lakierem w połysku sprawdzi się niemal każda to w sytuacji lakieru matowego pewnie zawsze dobrze wykonać próbę. Jak nie wyjdzie to zostajemy z otwarta butelką...no chyba, że na próbę coś taniego jak k2 gravon lite. Mała buteleczka 30-40zł. Taniej się nie da😀. Na auto to szkoda byłoby mi czasu na to.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...