Skocz do zawartości

[Pedały] spd+platforma a buty mtb


GIANT84

Rekomendowane odpowiedzi

Buty spd do enduro mają płaskie podeszwy. 

Np. ja mam Etnies Camber CL. blok chowa się tam całkowicie w podeszwie, można chodzić, jeździć na platformach.

EDIT: chyba źle zrozumiałem i poprawka ty już masz takie buty i szukasz do nich pedałów czy nie masz niczego? Bo jeśli masz buty a chcesz platformy to nie taki szajs.

Tu masz takie które się pożenią z twoim butem:

https://www.greenbike.pl/pedaly-spdplatformowe-shimano-pd-eh500-z-blokami-p-7568.html?gclid=Cj0KCQjw1aOpBhCOARIsACXYv-eCIRc1LFZjLVp0PgIfAtaGYK9HXe9j9g7QQhpwZ6UGjw-bCFQApuwaAox8EALw_wcB

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegę przed platformami wpinanymi w pedały SPD (są takie - aluminiowa płytka z pinami i otworami do przykręcenia bloku) - wygląda ok, ale za łatwo się wypina z pedału, zaś wyważenie jest takie, że płytka jest zawsze w dół.

Sam mam pedały Crankbrothers Mallet E - dwustronne SPD enduro, w których można rekreacyjnie jeździć bez bloków (nie są tak idealne, ale OK). Są dość duże i mają regulowane piny. W butach górskich ("pionierkach") to nawet elementy zatrzasku fajnie haczą o podeszwę Vibram. Ale buty z blokami do tego też mam typu enduro - z płaską podeszwą (więc to się dobrze wpina a jednocześnie można pewnie stać niewpiętym, bo zatrzask chowa się w dużym wycięciu obok bloku).

Pedały dwustronne zatrzask/platforma zawsze traktowałem jako bolesny kompromis (nie chcę myśleć jak się wpiąć i która strona jest do góry jak startuję na stromym pojeździe). Jak kto przećwiczył takie dwustronne (np. Crankbrothers Double Shot) to będę też wdzięczny za opinię. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pedałach z jednostronnym zatrzaskiem sam bym chciał posłuchać

Miałem takowe shimano.

Zawsze się ustawiały zatrzaskiem w dół, co było ekstremalnie irytujące.

To było moje ostatnie podejście do jazdy bez spd, teraz mam po prostu 3 pary butów spd na różne okazje i do platformy nie wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwustronne pedały spd/platforma w moim niby-grawelu, który też jest moim commutrem - do pracy przeważnie jeżdżę w butach trekkingowych na stronie platformowej a po pracy jak jadę pojeździć gdzieś dalej to w butach spd. Nie jest to idealne rozwiązanie bo pedał się różnie ustawia ale generalnie jestem zwolennikiem tego rozwiązania w rowerze o takim zastosowaniu jak ja używam (w fitnessie, którego używam jako "szosy z prostą kierownicą" mam pedały spd a w rowerze mtb mam platformy) - moje obecne spd ustawiają się zapięciem do góry co jest irytujące jak jedziesz w normalnych butach, poprzednie ustawiały się spd do dołu. Moje obecne pedały to taki chińczyk z Ali ale są bardzo dobrze wykonane:

Screenshot_2023-10-14-11-50-58-392-edit_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.e2db49376544c4f4b5de5a5c1f27335b.jpg

Wcześniej miałem takie jak wkleiłeś zdjęcia na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...