Skocz do zawartości

[Sid 2024] odświeżona linia.


mareckiabc

Rekomendowane odpowiedzi

Rock Shox odświeżył linię Sid na rok 2024. Montowane już w rowerach i dostępne w sklepach. Jak uważacie mogą pojawiać się podobne problemy jak wcześniej w sidach?

https://www.sram.com/en/rockshox/series/sid-sl/sid-sl?filters=&sort=Relevancy&page=1

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/19643/nowe_amortyzatory_rockshox_sid_i_sidluxe_stworzone_pod_wspolczesne_xc#google_vignette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tłumiki charger race day co się psuły blokady. W nowych sidach ultimate już nie ma tych problemów. Mało tego jest zestaw upgreate do starszych ultimatów żeby rozwiązać powyższy problem. Po za tym to bardzo dobry widelec w wersji ultimate czulszy i sztywniejszy  od liska 34 - w porównaniu ultimate 35 ten bez SL.

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czulszy. Początek skoku w RS jest bardziej "aksamitny." Za to końcówka skoku i jego "wsparcie" lepsze jest w Lisku. Ale bawiąc się neopsami można cuda wyczarować w RS ie. W nowych 2024 Sidach przeprojektowano też komorę powietrzną aby końcówkę skoku " wzmocnić" 😉o

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mareckiabc napisał:

Polecasz dopłacić do Sid SL Select z Chargerem?

https://www.sram.com/en/rockshox/models/fs-sids-sel2-d1

Nie polecam kupować Motion Control, cokolwiek co jest u RS zamkniętym lub półotwartym tłumikiem będzie lepsze od tego. 

Jeśli chodzi o stronę sprężyny to się nie wypowiem bo nie jeżdżę na takim sprzęcie, na pewno brałbym ten, który zapewnia lepsze wsparcie w środkowej sekcji skoku aby trzymać geometrię roweru. Tu już kwestia czytania recenzji (najlepiej zagranicznych bo polskie portale, poza jednym wyjątkiem to raczej dno jeśli chodzi o kwestie techniczne i merytoryczne) i zaufania im. Jeśli widelec będzie przelatywał przez skok jak tanie Recony (tak, wiem, tam jest inna sprężyna, tylko przykład daję) to dla mnie nie ma sensu się nim interesować. Nie będziesz go w stanie ustawić tak by trzymał przyczepność i jednocześnie nie dobijał na byle czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję  się w dyskusję bo właśnie zastanawiam się nad wyborem nowego Sida Ultimate lub Ultimate SL. 
Chciałbym zrobić sobie lekki rower ale nie za wszelką cenę. Z drugiej strony jeżdżę teraz na zwykłym SIDzie z Brain który ma golenie 32mm i przy utwardzeniu go kompletnie nie czuję żeby coś miało nie być sztywne. Patrzę na zawodowców to tam mają chyba pełną dowolność bo nawet nie ma reguły że kobiety jeżdżą na SL a ciężsi faceci na zwykłych. Raz tak raz tak i każdy inaczej.😅
Jeżdzę maratony i chcę spróbować sobie XC ale nie walczę o podium.😁 

Serio czuć taką różnicę w pracy między zwykłym a wersją SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się na zakup najnowszego Sida do nowego roweru. Miałem poprzednią wersje Ultimate , byłem bardzo zadowolony, nie zaznałem problemów z widelcem.

Jutro ma przyjechać do mnie nowy Sid 3P z regulacją na koronie, będę wymieniać w nim tłumik na 2P. Jeśli ktoś jest chętny to sprzedam tłumik 3P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 21:24, Rumcajs. napisał:

Powtórzę to co wcześniej, trzeba brać tego który ma lepszą sprężynę, a są inne bo jest różna średnica, więc są inne objętości. Która lepsza? Nie wiem, trzeba to wyczytać z testów. 

A co można kupić, do budrzetowego roweru, w ktorym siedzi judy 29 pod manetke, boost, kolo 29 by nie wydac milionow,...myslalem o rebie, ktora wazy z pol kilo mniej....ale po Twoim wpisie o MotionControl. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tys pln, to górna granica za  widelec do tego roweru. Chyba nie ma jakiegos wielkiego wyboru ...o Chargerach na forum piszą źle, że sie psuja, MotionControl zły jak wyżej...zatem czy jest coś lepszego od Judy Air TK ...widziałem komentarz że od Judy to lepsze jest wszystko.

 

Sidow na Chargerze to jest kilka wersji, jesli juz nie kilkanaście...Sid Select B4 2020r - to jest coś co mam w drugim rowerze, ktory mam od niedawna, na razie jeździ i jesz ze sie nie rozleciał...ale mowią że to nie jest wzór trwałości.

W sumie, jesli taka Reba, wazaca okolo 500g mniej od Judy działa lepiej, a jest trwała przy normalnym serwisowaniu i użytkowaniu...to może jest widelec dla mnie. Ale jesli sa jakies lepsze opcje, to chetnie poznam.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba od Judy działa lepiej , Sid działą lepiej od Reby :D Jest jeszcze F32 SC Performance na gripie , też do kupienia poniżej 2 tys. 

Sid Select/Select+ na Chargerze byłby chyba najlepszym wyborem. Pamiętaj że tysiące  zadowolonych użytkowników cicho siedzi, natomiast słychać tylko dziesiątki niezadowolonych. No i jakby co spokojnie części do RSa dokupisz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, player123 napisał:

A co można kupić, do budrzetowego roweru, w ktorym siedzi judy 29 pod manetke, boost, kolo 29 by nie wydac milionow,...myslalem o rebie, ktora wazy z pol kilo mniej....ale po Twoim wpisie o MotionControl. ...

Skoro rower budżetowy to i jazda „budżetowa”? 
Wiesz o co mi chodzi, większość ludzi jeździ przejażdżki, coś tam po lesie, polnych drogach. Takie warunki są zbyt lekkie żeby poczuć różnice między motion control a chargerem. I to pod warunkiem, że wiesz na co masz zwrócić uwagę.

Jeżeli zaliczasz się do tej kategorii o której napisałem, bierz rebę bo lekka. 
Jestem wychowany jako przysłowiowy Polak endurak i dla mnie każdy MC będzie słaby bo nie oferuje takich osiągów co Charger lub GRIP we foxie.
 Co do Foxow 32, Manitou i innych, zostań przy RS ewentualnie Fox (ale chyba jest cięższy i droższy w wersji performance) ze względu na powszechność i brak stalowych sprężyn negatywnych jak w Manitou lub Suntour. 
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze nie za duzo, tak srednio chyba, okolo 10tys km rocznie, ale przez ostatnich 10lat tylko na szosie, czasem gravel. Na powaznie ostatnio jezdzilem mtb jak na topie bylo mega9 shimano 😉 zatem nie znam sie na bujanych rowerach za wiele.

Syn namowił  mnie teraz na mtb, jako że lubie rowery, nie była to długa dyskusja. W wakacje kupiłem Alme m50 , pozniej dokupilismy rose hill thrill 3, bo moj gravel nie dawał rady, za ciezki teren żeby z nim jezdzic.

Teraz chciałbym przedewszystkim sprowadzić wagę almy do rose, czyli musi zrzucic to 500g i byc ponizej 12kg na gotowo do jazdy...mozna to osiagnac np wkladajac w ta rame Sida, Rebe...ale jesli jest cos lepszego w tych pieniadzach...nie chce też wydawac fortuny, bo i tak będę więcej jeździł na szosie ;;-))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...