Skocz do zawartości

[Siodełko] kształt siodła odpowiedni dla genitaliów


m4rc0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pewien problem ponieważ od kilku dobrych lat jeżdżąc na rowerach niemal zawsze odczuwałem dyskomfort w kroczu spowodowany różnymi problemami. Od jazdy na za wąskim siodłe, po jeździe na za krótkim. Jakiś czas temu skusiłem się na fitting ponieważ stwierdziłem że mój obecny rower chciałbym zajechać do końca i nie zmieniać na razie na inny a następnie zobaczyć jak będę się czuł fizycznie gdy rower będzie skrojony pode mnie i ewentualnie pójść w coś z wyższej półki. Problem dotyczył głównie krocza bowiem musiałem robić przerwy co godzinę żeby jakoś jechać a i tak było ciężko. Wyszło że powinienem jeździć na siodle 150-155mm. Jeździłem już na takich i jedno było za szerokie w okolicach dzioba. Obecne jest wyprofilowane w formie fali czyli tył wyżej, środek niżej i Dziub w górę. Jeżdżę na opuszczonym siodle o kilka stopni co źle działa na moje nadgarstki ale to inny temat. Oczywiście jadę na korektę fittingu ale mam pewne obawy co do mojej przyszłości na dwóch kółkach. W teorii mój rower jest za mały. Niestety nie jestem w stanie jeździć na większym rowerze ponieważ w osiągnięciu sensownego reachu przeszkadza mi kat pochylenia na siodle. Jeśli jadę pochylony i trzymam klamki, czuję że moje genitalia są pod naciskiem. Dolny chwyt odpada. Na górnym średnio mi się jeździ. Dopiero jak wyprostuje się niczym na turystyku to jest ok i czuję że jądra nie są poddawane uciskowi. Nie jadę jakoś mocno agresywnie. Powinienem jeździć znacznie niżej ale nie daje dłużej rady z ww. powodów. Siodło zmienię na inne ale mam coraz większe obawy że jeżeli nie mogę jeździć na mniejszych czy idealnych rowerach, to czy będę mógł w ogóle na nich jeździć i czy nie zostaje mi coś bardzo powiedzmy cywilnego. Czy borykał się ktoś z takim problemem i ewentualnie go rozwiązał? Mam spodenki Assosa plus innych firm i to niestety niezbyt pomaga. Powoli już załamuje ręce i wpadam w sportowa depresję bo miałem nadzieję że rozwiąże w końcu raz na zawsze ten kłopot a mam wrażenie że wraz z teoretycznym upgradem wpadam w coraz większy letarg i mam ochotę sprzedać cały szpej rowerowy i więcej do tego nie wracać 

Edytowane przez m4rc0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj się . Ja zanim znalazłem odpowiednie siedzenie , zaliczyłem kilkanaście albo i więcej siodełek. O wydanej kasie na nie już nie wspomnę. Potem jeszcze do tego kwestia odpowiednich gaci a raczej pampersa aby się to wszystko komponowało w użyciu. Niestety tu w tym temacie nikt nie doradzi i sam musisz przez to przejść metodą prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Greg1wiesz co to kwestia głównie tego co na zewnątrz a nie wewnątrz, nie wiem do końca jak miałbym powiedzmy umieścić sprzęt w spodenkach żeby na nim nie siedzieć. Nieważne jak go uloze czy siebie na siodle to go po prostu uciekam a nie siedzę stricte na kulszach 😛

Edytowane przez m4rc0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rower, jaki rozmiar ramy, ile masz wzrostu, długość nogi, długość ramienia i rozmiar buta żony 

 

Zrób zdjęcie z boku jak siedzisz na nim, ustaw telefon z 10m zebyśmy  zobaczyli jak siedzisz na tym, na pewno nie masz 150kulszowych chyba że jesteś na kuracji trans gender...

 

 

Edytowane przez unknow01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unknow01 tranzdżędr nie jestem, my jesteśmy normalni 😀.

Rower Sensa Lombardia 58. 193 cm, przekrój 94 cm, długość ramienia nie wiem, nie mierzyłem, krótkie, żony nie mam, kochanki może być? 

150 w kulszxh nie mam, 130 coś wyszło.

 

Raczej coraz bardziej się skłaniam ku temu że to nie wina siodła co zbyt dużego pochylenia na rowerze przez co gniotę sobie interes a na poprzednim rowerze o rozmiarze 61 i giga mostku 130 mm (potem zmieniłem na 110) było równie słabo. Testuję obecnie inne siodło i objawy są te same. Odwróciłem mostek ale nie pomogło. W akcie desperacji chyba wezmę mostek regulowany i sprawdzę jak będzie mi się z nim kim jeździło. Zazdroszczę tym którzy nie mają z tym problemu i mogą jeździć 100 km+ bo ja obecnie mam problem z jazdą powyżej 20 minut 

W dniu 4.09.2023 o 22:09, Greg1 napisał:

Nie podwijać interesu pod siebie. Maksymalnie do przodu i do góry, że tak to określę 😁

Cały czas tak mam ale jajka musiałbym chyba przykleić taśma żeby się nie spadały 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uciskał sobie cojones korpusem ciała to byś wył z bólu ... raczej masz ucisk na tzw kanał miłości/prostata. Jak odczuwasz po jeździe mrowienie to właśnie to. Remedium to siodło z otworem.

Jazda w spodenkach z wkładką eliminuje praktycznie latanie i obijanie 'kulek'. O przygniataniu ich nawet nie wspominam ... bo już na samą myśl o tym boli ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 22:24, m4rc0 napisał:

Wyszło że powinienem jeździć na siodle 150-155mm.

Każdy jest inny ale mi z drętwieniem pomogło

https://www.muziker.pl/pro-stealth-curved-performance-black-152-mm?gclid=CjwKCAjw3oqoBhAjEiwA_UaLtscAy1syowfuSsUuuCx3TIA9BSK043wiQi9fhj1Gc04zwB4u_rZO7hoCB9AQAvD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 22:54, pecio napisał:

Wystarczy tasiemką podwiązać i na szyi jak wisiorek....😉😁

to by było najlepsze rozwiązanie. można się śmiać, ale ja już z tego powodu zaczynam popadać w małą depresję, bo chcę jeździć, a nie mogę.

 

W dniu 13.09.2023 o 23:13, ahaja napisał:

Jakbyś uciskał sobie cojones korpusem ciała to byś wył z bólu ... raczej masz ucisk na tzw kanał miłości/prostata. Jak odczuwasz po jeździe mrowienie to właśnie to. Remedium to siodło z otworem.

Jazda w spodenkach z wkładką eliminuje praktycznie latanie i obijanie 'kulek'. O przygniataniu ich nawet nie wspominam ... bo już na samą myśl o tym boli ;-).

no i wyję od jakiegoś czasu, po 15 minutach jazdy mam ochotę wywalić rower xD. Byłem ostatnio na rowerach ze znajomymi, gdzie mniej pedałowałem, bo jechałem powoli na szosie i zauważyłem, że nie pedałując, jajka mnie nie bolą (hehe). sprawdziłem jak wygląda sytuacja od spodu siodełka i czuję, że w dziurę wpada duża część tkanek miękkich. jeździłem na sporej liczbie siodeł z otworem i uwierz mi, że jeszcze nie pomogły, a czuję, że z każdą jazdą jest tylko gorzej. jeździłem na spodenakch za 50 zł, jeździłem za 700 i bez jakiejkolwiek różnicy. po jeździe ja w ogóle nie czuję siusiaka, dopiero po nastu minutach przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrekek napisał:

Jak nie czujesz siusiaka to na 99% siodełko według mnie . Nie masz znajomych od których możesz ją jedną jazdę pożyczyć i protestować ? Albo jakiegoś dobrego sklepu , studia fittingowego gdzie można pożyczyć siodło ?

Byłem na fittingu i jest gorzej niż przed, myślałem nad pójściem do fittingu, gdzie będzie mata tensometryczna, bo czuję, że ten fitting to kasa wydana w błoto, pobawiliśmy się kilka godzin, zostawiłem 1,5k i niewiele z tego wyniosłem. Testowałem siodełka San Marco, Selle Italia, Fizik, Specialized i jeszcze kilka, łącznie to koło 10-12 siodełek by się znalazło, ostatnio myślałem nad którymś Superflow Boost, ale ciężko cokolwiek w tym kraju wypożyczyć.

 

 

53 minuty temu, pecio napisał:

Spróbuj z siodełkiem co tylna część jest płaska jak deska a nie po owalu . Wtedy nie będziesz miał tego efetu nadziania na siodełko. Takie są np. siodełka Ergona.

a da się je gdzieś wypożyczyć? wygląda ciekawie, bo szybko zaczyna się zwężać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi, pośmiałem się do łez - ze sformułowań, nie z problemu bo jest poważny i pewnie dotyczy wielu facetów.
O siodełkach czy bieliźnie się nie wypowiem bo brak doświadczenia, ale czytając opis problemu pomyślałem, że - o ile jeszcze tego nie zrobiłeś - warto pójść do dobrego urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...