Skocz do zawartości

[Średnia prędkość] Średnia prędkość początkującego na szosie


Adam19_91

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie, warunki nie wypchna kogos kto jezdzi ze srednimi do 33km nagle na regularne srednie 35km, nawet jesli to prosta w jedna strone.

Zwyczajnie krecac sie po tej samrj trasie bedziesz misl zageszczenie wynikow wokol twoich aktualnych mozliwosci.

Mam taki swoj odcinek ktory pokonuje w tzw lunchbrejku, 40km na 50km petelce, przejechalem go w ostatnich kilku latach 89x. Bez hrm i mocy, a po czasie powiem kazdemu gdzie jestem z formą 

Edytowane przez player123
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, a co do mojej opnii na temat sredniej predkosci, jesli rozważymy jazdę po płaskim solo taka 100km, po trasach gdzie mozemy jechac bez zatrzymywania się, np dookoła Kampinosu w okolicach Waw, to jesli ktoś jezdzi pozniej 30kmpg avg to zwyczajnie jest bardzo słaby, jesli jedzie ponizej 33kmph to jest słaby... poziom przyzwoitosci według mnie to robienie 100km poniżej 3h, bez ciagłego wiatru w plecy. 

I zakładam ze rower nie ma lemondki, tylko zwykłego baranka, bo z lemondką trzeba dodac pare km do sredniej.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, player123 napisał:

no tak, a co do mojej opnii na temat sredniej predkosci, jesli rozważymy jazdę po płaskim solo taka 100km, po trasach gdzie mozemy jechac bez zatrzymywania się, np dookoła Kampinosu w okolicach Waw, to jesli ktoś jezdzi pozniej 30kmpg avg to zwyczajnie jest bardzo słaby, jesli jedzie ponizej 33kmph to jest słaby... poziom przyzwoitosci według mnie to robienie 100km poniżej 3h, bez ciagłego wiatru w plecy. 

I zakładam ze rower nie ma lemondki, tylko zwykłego baranka, bo z lemondką trzeba dodac pare km do sredniej.

To >95% szosowców to słabiacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, 100km po plaskim solo ponizej 3h robisz majac te 3.5W/kg...a w Waw sa dziesiatki mocnych gosci.

Jezdze na szosie od 10lat, uwazam die za sredniego, bo ze wzgledu na brak czasu, jezdze do 10tys km rocznie...a sa goscie duzo szybsi...

Wystarczy popatrzec na nirktorych z KGS, czy Ośki...

Juz nie mowie o takich gosciach typu AdiZu czy Golonko, ktorzy sa bardzo powaznymi amatorami...ale to dalej amatorzy.

A do tego jest cala kupa gosci jezdzacych samemu ktorzy smigaja ze srednimi grubo powyzej 33kmph

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki mocnych i tysiące słabych i przeciętnych :)

Ja w obserwowanych na stravie mam głównie gravelowców, więc nie tak wytrenowani jak skupieni na treningu szosowcy, ale... sporo z nich robi ~150 wat na zwiftcie :)

Zdecydowana większość nie ma 3w/kg. Ponad 3w-3.5w/kg ma pewnie koleś, który bywa w pierwszej 10. na zawodach i jeszcze ze dwóch ma koło 3w/kg. Pozostali bliżej 2w/kg.
Przy czym to oczywiście trochę moje domniemanie, ponieważ nie znam ich konkretnej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4W/kg i setkę z ok.250-300m "przewyższeń" robię solo zazwyczaj ze średnią 33-34km/h, przelotowe miejscami mając takie, że wyprzedzam gości na czasówkach. Więc musisz mówić o trasach bez absolutnie żadnych skrzyżowań, świateł i z nachyleniami nieprzekraczającymi 2%... Dla przykładu moja ostatnia w sezonie dłuższa szosa - 108.02km, 3:09:59, 262m przewyższeń. Także musisz się @player123 obracać w towarzystwie prawdziwych mocarzy i sam takim być.

...albo ja nie umiem jeździć. ;) Może dzięki karbonowym stożkom będę szybszy. ;p

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tu, np traska dookola Kampi, lub do Żelazowej i powrot do Waw.

Głownie jezdze sam, wiec nie obracam sie za duzo wsród mocarzy, czasem podgladam. Bo sam wyskakuje wtedy kiedy mam chwile i na nikogo nie czekam

 

Jesli masz te 4W/kg to musisz miec b.zła pozycje, skoro tak slimaczysz, lub słaby rower ;-)) @TheJW

Edytowane przez player123
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, player123 napisał:

Mi do 100km ponizej 3h ze wzgledu na dyza wage potrzeba srednio ok 240-250W

Ja mam w tej chwili 276W, ale jednocześnie nie mam przy takim wyniku nawet 3w/kg :) Do lata (a mam nadzieję że i wcześniej) powinny jednak te 3w/kg być.

@player123 jak możesz to podrzuć linka do tych trasek, może sobie latem zrobię test.

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watty to powiedzmy że podstawa, a druga sprawa to płynnosc jazdy, i oszczedzanie tej mocy przez odpowiednie pozycje.

2 minuty temu, hulk14 napisał:

Ja mam w tej chwili 276W, ale jednocześnie nie mam przy takim wyniku nawet 3w/kg :) Do lata (a mam nadzieję że i wcześniej) powinny jednak te 3w/kg być.

A ja jestem w glebokim roztrenowaniu i mam 292W 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy progres zrobilem, skupiajac sie na interwałach w okresie zimowym. Zwyczajnie zauważylem że robiac regularnie i doładnie ciezkie treningi na chomiku, po starcie sezonu była bajka.

Bardzo duzo czasu zmarnowalem robiac monotonne czeste jazdy w poprzednich latach.

No ale, to hobby, nie scigam sie. Jezdze dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, player123 napisał:

 mozemy jechac bez zatrzymywania się, np dookoła Kampinosu w okolicach Waw, to jesli ktoś jezdzi pozniej 30kmpg avg to zwyczajnie jest bardzo słaby, jesli jedzie ponizej 33kmph to jest słaby... poziom przyzwoitosci według mnie to robienie 100km poniżej 3h, bez ciagłego wiatru w plecy. 

Przy jeździe po zmianach ? Jak najbardziej. Solo ? 🤔

Z ciekawości, jaka jest suma przewyższeń na takiej trasie, na której robisz 33+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płasko ? Czyli suma przewyższeń równa ZERO ? Nie każdy zna trasy wokół Kampinosu tak więc nie ma potrzeby się denerwować 😁

Sam trenuje na terenie GOP, u mnie też jest płasko, ale jednak jakaś tam suma przewyższeń się pojawia.

Jakbyś poparł swoje twierdzenia zrzutem ze Stravy lub GC, to nie musiałbym pytać.

Na ten przykład, tak wygląda luźna, płaska rundka na Śląsku. Kilometraż, waty, przewyższenia. Jasno i klarownie. Tak ?

 

111.jpg

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego  ma niby wynikac ? ZE jestes szybki ? czy wolny ? Czy uwarzasz ze zrobienie 100km po plaskim ponizej 3h to jakis wyczyn niemalze dla prosa ? 

BO ja uważam ze solidny amator po plaskim solo pyka stowke w 3h bez pierdniecia.  A jesli ktos twierdzi ze jest inacze, to moze powinien sie zastanowic, czy aby ma dobry pkt odniesienia, jesli jezdzi wolniej i wydaje mu sie ze jest dobry bo przeciez tyle jeździ ? 

 

Naprawde są ludzie ktorzy sa solidnymi aamatorami hobbystami i jezdza mocno. żadne to wyczyn, wystarczy sie przyłożyc do treningów i zadbac o to by nie robic w kołko tego samego bez sensu, tylko cały czas miec zbalansowany trening ze wszystkimi aspekami, strefami, czasem do porzygu... i każdy sie przekona ze to nie jest niewiadomo co jezdzic 33-35kmph przez 3h.

Tutaj wrzuce przykladowy kawałek mojej jazdy na mocnym ogniu, solo. 

image.thumb.png.71dd75ae822ef8b34e04dc26b7ac694e.png

JEst to szybki wypad w przerwie obiadowej :P 

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@player123 Nie wiem na ile wskazanie mocy jest prawdziwe, ale jezeli Ty z 1,5h lub wiecej jazdy masz srednia 294W, to to na pewno nie jest przeciętny zjadacz chleba. 

 

Ktoś zaczynający od zera średniej 30km/h na szosie nie zrobi - przykład mój, wybitny nie jestem, ale tragiczny też. W ostatnim sezonie w zależności od warunków, tras, średnie oscylowały w granicach 27-29km/h. Może to ja jestem słaby, ale na pewno nie zgodzę się ze stwierdzeniem 

Cytat

O ja uważam ze solidny amator po plaskim solo pyka stowke w 3h bez pierdniecia. 

 

Edytowane przez dargenn
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwiem tak, popelniasz podstawwowy bład sugerujac się tylko WAtami bezwzglednymi, jak przeliczysz to 300W dla kogos kto wazy np 90kg na waty względem masy, to wynik nie jest wcale jakis oszalamiajacy. jest zwyczajnie Sredni.

 

Watts per Kilogram (W/kg) 

Superior 5.05 and greater

Excellent From 3.93 to 5.04

Good From 2.79 to 3.92

Fair From 2.23 to 2.78

Untrained Less than 2.23

To według Garmina. 

CO do pmiaru mocy, MAm w rowerach 4 pomiary, 2 od Inepak, 2 od Stages - FTP nie zmienia mi sie po każej jezdzie, i wszystko jest spojne. ... jesli ktos mysli ża mam zepsuty pomiar, to chyba na raz mam zapesute w identycznie ten sam sposob wszystkie 4szt. 

A no i jeszcze mam w trenazerku 5, ale on pokazuje to samo... dziwne :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tym, co myślą ze się szybciej nie da bedac amatorem na zerknąc np na profil KArola z GAssów na Stravie, czy na YT zobaczyc filmik "Mój pierwszy w życiu plan treningowy. czy warto ? 🤔" Autor  -> Karol The Classy Rider  😆  Mozecie zapytac go czy to jakies niewiadomo co aby przejechal 100km po plaskim w 3h. 

Na tym pragnę zaprzestać wywody ... bo już się zmęczyłem tym tematem 😆

Od razu powiem, KArol jest mocnoejszy niż ja 😉 

Ale skoro on pracujac, może wykrecac grubo ponad 4W z kg  to czy ktos inny nie możę tego zrobic ?  jakiegos FTP na poziomie 350W i tych 4W/kg ? czy nawet 3,5W/kg ? 

Skoro wyniki powyzej 5 sa dla PRO, to dla kogo jest te 3 do 4 ? Nie kumam tego myslenia z dupy, ze jak ktos nie moze to nikt nie może. 

Albo ma pomiar zepsuty. DOść :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, player123 napisał:

No i co z tego  ma niby wynikac ? ZE jestes szybki ? czy wolny ? Czy uwarzasz ze zrobienie 100km po plaskim ponizej 3h to jakis wyczyn niemalze dla prosa ? 

Nic nie wynika 🙄. Stwierdziłem że skoro deliberujesz te swoje mądrości na temat jakiejś tam trasy w Kampinosie, to odpowiednim będzie przedstawić wykres deniwelacji lub ogólną sumę przewyższeń na w/w. Proste pytanie o warunki terenowe.  Nie pytam o waty, nie pytam o interpretację wskazań GC ani o złote rady treningowe. Zapytałem co dla ciebie oznacza "płasko". Bo w moim "płaskim" terenie, na dystansie +/- 100km trzeba liczyć się ze wzrostem wysokości na poziomie 500-800m. Bliżej Bielska Białej to już jest ponad 1000m ( tyle, że to już przedgórze). I przy takich przewyższeniach (powyżej 600m w górę) uważam zrobienie 100km w 3 godziny w godny wyczyn. 

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...