Skocz do zawartości

[Kask] Uszkodzony, dość duży upadek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, no i stało się. Zaliczyłem konkretną glebę w lesie podczas maratonu. Tak to jest, gdy już lecisz bez strachu na zjazdach itp. Wpadłem "na całej" w korzenie na wąskiej ścieżce pieszej. Były tak pod kątem 45 stopni. Co mnie podkusiło, chyba pewność siebie. Kierownica przekręcona, masa ziemi w ustach😅 ręka obita, okulary pokiereszowały mi twarz i nos. Ale to się lubi, jazdę. Pytanie mam, wymieniał ktoś kask na nowy w Lazer? Widzę mips uszkodzony i lekko pęknięty sam kask. Kask zamówiłem ze Szwajcarii, więc czy tam musiałbym odsyłać? Dodatkowo, jeśli zajdzie konieczność zakupu nowego, to czy z tym mipsem, czy bez. Jakie macie doświadczenie? Pozdro

DSC_0578.JPG

DSC_0579.JPG

DSC_0580.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak walnąłeś, kask rozbity i nadal umiesz pisać, to ja bym nie miał wątpliwości i brał taki sam - z MIPS. Taka rola kasku, by oddał za ciebie życie. To normalne, że po mocnej glebie kask się wymienia. Styropian pochłania energię uszkadzając się. 
https://www.lazersport.com/pl/program-wymiany-uszkodzonego-sprzetu

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. A czy realnie MIPS coś zmienił?  A kto Ci tam wie... Jest taka strona z niezależnymi testami kasków. Bardzo często jest tak, że kask bez MIPS ma lepszą ocene niż inny z MIPS.

Ciekawe jest to, że są na Forum ludzie, którzy uważają że kask jest zbędny i przy wypadku przyczynia się do większych problemów, niż gdyby jechać bez kasku.

Sam szukam kasku i dzisiaj widziałem zdjęcia modelu który chcę kupić, po upadku na szosie przy 38 MPH. Nie ma MIPS, a autor miał się w miarę dobrze. Narzekał na ból głowy dzień po wypadku, no ale jednak prędkość wysoka i walnął o beton, tracąc przytomność.

Obserwuj czy coś się nie dzieje. Czasami jest tak, że bóle głowy i inne atrakcje pojawiają się po dobie lub nawet dwóch czy trzech.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już inny kask, tym razem bez MIPS. Słyszałem o tym programie wymiany kasków, tylko pisać i wysyłać do Szwajcarii? Bedzie drogo. Zresztą ten kraj nie jest objęty tym programem. Zapytałem Lazer Polska na fb, zobaczę czy w ogóle odpiszą. Spróbuję też u lokalnego sprzedawcy, coś z Wrocławia.

Nie wyobrażam sobie jazdy bez kasku, zwłaszcza po lesie. Jestem pewny, że on sam pochłoną dużą cześć energii podczas tego upadku.

Na szczęście nic nie czuję żadnych dolegliwości, no oprócz obitej ręki i zdartej skóry z nosa.

Zdjęcie z mety, trochę ziemi ze sobą przywiozłem

DSC_0573.JPG

Edytowane przez cursarius
edycja
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o crash replacement to tu masz pełne warunki:

https://www.lazersport.com/pl/program-wymiany-uszkodzonego-sprzetu

W skrócie wymiana na taki sam model o ile jeszcze jest dostępny, do trzech lat od zakupu, musisz mieć zatem dowód sprzedaży. Szwajcarii nie ma na liście krajów objętych programem, więc skontaktuj się z polskim dystry może się uda. Rabat max 50%, ale lokalny sprzedawca może go obniżyć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...