Skocz do zawartości

[Wymiana suportu oraz Korby] Czy możliwa jest wymiana?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Z racji tego, że mój rowerek ma przejechane trochę kilometrów postanowiłem wziąć się troszkę za niego. 

Na samym początku mój rower to: Kross Esprit 1 ( dokładnie ten model: ROWER GÓRSKI MTB KROSS ESPRIT 1 27 M 19'' - GOESZ127X19M002921 - 12332206028 - Allegro.pl ) 

Kupiłem już:

- Przednia przerzutka: Shimano Deore FD-M618

- Tylna Przerzutka Deore XT RD-M781 

- Wymieniłem koło na możliwośc zamontowania kasety (niestety najpierw kupiłem kolo z bębnem na 8/9rzędów) 

- Kaseta SRAM PG-730

- Nowy Łańcuch SRAM PC-830

Chciałbym teraz wymienić korbę wraz z suportem. Myslałem o Hollowtech II. W fajnej cenie znalazłem SLX M675. Pytanie czy mufa będzie pasować do suportu na hollowtech. Liczę na waszą pomoc i w miarę szybką odpowiedź ^^ 

 

PS. Wiem, że błędem było kupno kasety tylko 7 rzędowej. Natomiast nie miałem w planach aż takiego upgrade, ale po większym szperaniu znalazłem fajne oferty, więc żal było nie skorzystać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś przerzutkę 10 rzędową, kup kasetę 10 rz, wejdzie na ten bębenek co kupiłeś koło. musisz kupić manetkę 10 rz.
A że twój kross ma klamkomanetkę musisz dokupić prawą klamkę.
A że kupiłeś lewą przerzutkę dwu rzędową to musisz dokupić manetkę ową i klamkę lewą.
No i korbę 2 rz również.

A że twój esprit ma ramę przystosowaną pod hamulec tarczowy, można było się pokusić o koło z mocowaniem pod tarczę, z przodu ten leciwy uginacz też można wywalić i dać coś sztywnego pod tarczę lub coś na powietrzu z mocowaniem hamulca postmount.
Z taniego kaszojada wyjdzie całkiem poprawna konstrukcja.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kasetę i łańcuch jaką wziąłeś?

 to co napisałem wyżej, nie napisałem w sumie zbyt zrozumiale:

koło które kupiłem pierwotnie to właśnie:

Cytat

 

Piasta: FH-RM65

Obręcz: Remerx RMX L719

 

Przerzutkę przednią Shimano Deore FD-M618 kupiłem wraz z manetkami: Shimano Deore Sl M610

a kaseta z łańcuchem to te, o których wspominałem wyżej: 

Cytat

 

- Kaseta SRAM PG-730

- Nowy Łańcuch SRAM PC-830

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To w żaden sposób tego nie połączysz. Kaseta 7-rzędowa nie będzie działała z manetką 10 i wspomnianą przerzutką. Musisz mieć kasetę i łańcuch 10s lub powrócić do manetek 7s oraz przerzutkę góra na 9s, bo tylko takie zadziałają z kasetą 7s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To w żaden sposób tego nie połączysz. Kaseta 7-rzędowa nie będzie działała z manetką 10 i wspomnianą przerzutką. Musisz mieć kasetę i łańcuch 10s lub powrócić do manetek 7s oraz przerzutkę góra na 9s, bo tylko takie zadziałają z kasetą 7s.

Myślisz?

Hm.. Kurcze spotkałem się z opiniami, że jeśli będę miał łańcuch, kasetę oraz manetkę na 7 Rzędów nie powinienem mieć problemów z adaptacja aparatu 10-cio rzędowego. Jedyny aspekt, który może być niekompatybilne, to, to, ze łańcuch może okazać się zbyt szeroki do wózka. Jutro przetestuję, jeśli nie będzie współgrało to najwyżej odpuszczę przerzutkę 10-cio rzędowa i kupie coś na 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...