Skocz do zawartości

[przerzutka] wymiana NX na XT luźny łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pewne rozwiązanie, ale przy skracaniu nowego łańcucha pomija sie przerzutkę, takze może jest jakaś inna przyczyna.

Z tego co zauważyłem wózek w NX bardziej sie cofa przez co naciąg jest większy niż w XT, gdzie wózek nie jest w stanie bardziej sie cofnąć gdyż jest blokowany przez element przerzutki do którego przykręca się linke

Edytowane przez Gremlin008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdzam i pojawił się problem, że przy wskakiwaniu z 3 zębatki od góry na drugą, wewnętrzna blaszka wózka ociera o największą zębatke przec co albo ciężej wskakuje łańcuch albo blokuje cały mechanizm. Śruba dystansowa jest dokręcona maksymalnie. Próbowałem przesunąć troche wózek do środka śrubą odpowiedzialną za regulacje ustawienia położenia wózka przy największej zębatce, jednak to nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem ze da sie trochę dokręcić śrubę. Sytuacja się poprawiła wózek juz nie haczy o zębatke, ale czasami przerzutka wrzuca z 3 na 2 i z 2  na 1 głosniej i nie tak lekko jak na pozostałe przełozenia. Z drugiej strony śruba jest teraz maksymalnie dokręcona natomiast kreska na wózku która ma wskazywać linie z którą ma licować się najdłuższy ząb na największej zębatce jest nadal za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze coś nie tak z hakiem? Widywałem haki w ramach opisywane jako SRAM only... Albo coś w temacie zwykły hak / direct mount jest tu grane?

 

Głośne wrzucanie oznacza, że się ząbki górnego kółka z ząbkami na kasecie spotykają, tak nie może być. Migusiem zje się górne kółeczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może hak przerzutki jest do montażu bezpośredniego Direct Mount i trzeba będzie zdjąć link w przerzutce XT. Czasami występuje coś pośredniego między standardowym hakiem i hakiem Direct Mount, w jednym z rowerów mam taki dziwny hak że aby przerzutka dobrze działała to musiałem zamiast oryginalnego linka Shimano w stawić w to miejsce Goatlink Wolftooth.

IMG_20230529_131411.jpg

IMG_20230529_132226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...