Skocz do zawartości

[Zakup do 2000 MBT] Kross vs Kross porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

[do 2000zł] uniwersalny do jazdy po mieście

Przymierzam się do zakupu waham się między 

Kross black edition 2 vs  Kross Hexagon 5.0 (da się je znaleźć w dość podobnych cenach około 2000 zł) 

jest też firma  "Madani z modelem Cabrero"  - podoba mi się ale dość młoda ta firma i nie mogę znaleźć żadnych przydanych opinii a cena też podobna

ktoś podpowie coś co za a co przeciw 

Z góry dzięki za pomoc   

(myślę o ramie 19" mam tylko 170 wzrostu a niestety 98 kg wagi)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz roweru do jazdy po mieście to lepiej poszukaj o bardziej "przyjaznej" geometrii - crosowego ( u Krossa seria Evado) lub trekkingowego ( u Krossa seria Trans). Rowery MTB mają mniej wygodną na co dzień geometrię, przystosowaną do podjazdów i zjazdów ( cofnięty do tyłu środek ciężkości)

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabelki z geo teraz nie sprawdziłem ale Hexy miały raczej spokojną turystyczną geometrię . To raczej ATB  niż MTB . Chyba że coś się zmieniło .

Aha , jak chcesz żeby ktoś porównał te rowery czy w ogóle sprawdził specyfikację to wklej linki do konkretnych modeli . Różne roczniki mogą mieć inne specyfikacje .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/rower-madani-cabrero-shimano-hydraulika-m-13348999732

 

https://sklepmartes.pl/rower-hard-tail-black-edition-2-msbez2xm003000-kross?gclid=Cj0KCQjw0tKiBhC6ARIsAAOXutmnfzWX6W9WWBaD5oon65eBun7oc-mG8o79HYy6zmZUXvZRudAwnz0aAs0DEALw_wcB&fbclid=IwAR1dsMD13GU_xRDIwAoGsC-Nab2wKRxxhtO37Px5BAwmaMPkYDmhQksQXIU

 

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-hexagon-5-0-m-19-29-rok-2022-12151387401

 

 

3 minuty temu, Kraszan napisał:

Rama 19 nie będzie nieco za duża?

z tabelki niby 17 ale co producent to ma inaczej, w serwisie dziś pytałem to 19 po 17 ponoć za mały by był ( a może nie mieli 17 i wypychali co mieli, ciężko powiedzieć, dawno roweru nie miałem, nie mam z czym porównać) 

 

mądrze piszesz, typowego trekkingowego to raczej nie, bo to trochę wieś trochę miasto a i lekko w las też by zjechał czasami, przy tym stylu jazdy jaki jest w PL to po chodnikach też sporo będzie więc coś co sobie będzie dawało radę, crosowy już bardziej, choć jak kolega już napisał ponoć Hexagony nie są top MTB spartańskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są rowery MTB tylko z nazwy więc do miasta mogą być. To nawet opon nie ma terenowych, Mitasy z Krossa to semi slicki. Z tych to brałbym Black Edition tylko dlatego, że ma najbardziej sensowne przełożenia. Po prostu największy zakres.

I nie bierz 19 do 170cm. Też tyle mam i to nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 170 cm wzrostu rama MTB 19" będzie za duża . Tylko 17" .

Tego z pierwszego linka odpuścił bym sobie . Zupełnie egzotyczna marka , egzotyczny amor pospawany z 3 elementów ( tzn dół ) , słaby napęd .

Oba Krossy mają podobną specyfikację . Kiedyś  krossy black edition były robione na ramach Leve-i , Hexy miały inne ramy bardziej rekreacyjne . Czyli różniły się pozycją jaką zajmujesz za kierownicą .  Nie wiem jak jest teraz , to trzeba by w realu zobaczyć i usiąść .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...