Skocz do zawartości

[Boje się skakać na dircie w bike parku] pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czasem po glebie już się nie da skoczyć drugi raz bo rower i/lub jadący połamani :P

Na początek małe hopki/dropy, najlepiej takie co da się przejechać jak się nie wybijesz. I w żadnym razie z gapem pomiędzy wybiciem i lądowaniem, bo jak się dobrze nie wybijesz i nie dolecisz to sroga gleba murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, od małych, ćwiczyć, podglądać, szkolenie nie zaszkodzi. Ja się uczę powoli, coś tam się odrywam, córka zaś skacze ślicznie - bo więcej trenuje, uczestniczy w szkoleniach, jest sprawniejsza, jazda konna, rolki i wyczynowe narciarstwo wyrobiły równowagę.

Najgorszy przypadek to „ nie umie ale się nie boi”.  Na początek starczy „hopa” wielkości szkolnego plecaka - najlepiej stolik. A nie rampa na dwa piętra. 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynać od kretówek :D

Nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale to jest hopka wyglądająca jak przerośnięty próg zwalniający. 

"Stoliki" na tym etapie  bym odradzał, przynajmniej te które mają najazd pod większym kątem, bo w momencie osiągania szczytu kierownica znajduje się nieco bliżej twarzy. 

No i dobry kask, też pomaga się przełamać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie lądowanie? Bo jak dobrze zrobiona hopa z lądowaniem, nie gap, to można zaczynać od mniejszych prędkości, a jak gap to już musi być full send. Ważne, by niedolot nie zabił.

Ja jako początkujący (jeżdżę MTB ponad 30 lat, ale kiedyś skakanie nie było modne) to mam takie "loty". Nisko i powoli :) ale jednak. To jest w miarę bezpieczne miejsce treningowe.

 

 

 

Zrzut ekranu 2023-04-25 o 20.24.33.jpeg

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pumptracku to już konkretny skill potrzebny, aby się napędzić tak, by skakać duble, chyba, że jest przyjazny stolik a my już umiemy nabrać prędkości. Ale stawiam na przeszkody solo. 
 

Zbiłem też sobie mini skocznię z drewna - ostrzegam  - to musi być stabilne, nie może skakać wyżej niż rowerzysta. Na zdjęciu córka kilka lat temu (zdolniejsza od taty). 

Pokaż Ostatnie zdjęcia Średni.jpeg

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...