Skocz do zawartości

[geometria] Który rower bardziej komfortowy ?


zyrafa

Rekomendowane odpowiedzi

@clavdivs Odnośnie roweru  Mohorica, który tyle ma tyle samo wspólnego z Silex'em co z Ursusem C 330.

https://www.globalcyclingnetwork.com/tech/news/did-matej-mohoric-win-gravel-world-championships-on-an-unreleased-merida-bike

@kipcior Podobno Merida pracuje nad nowym kokpitem do Silex'a, który to pozwoli, oprócz regulowanego mostka, zastosować kierownicę upside down. Rower będzie jeszcze ładniejszy, a oprócz walorów estetycznych statystyczny nabywca Silex'a zyska bardziej odprężoną pozycję.

Gdybyś nie umiał sobie tego zwizualizować, statystycznego użytkownika, bądź też patentu z kierownicą, załączam ilustrację. 😉

 

5df2711faeb4c_o_original.jpg

Edytowane przez KNKS
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako rowerzysty, który kupił rower z barankiem pierwszy raz, a proporcje ciała mam takie, że mam bardzo długie nogi, więc pozycja i tak zawsze będzie agresywniejsza wystarczyło obrócenie mostka na plus żeby dół stał się używalny, a po pół roku już w ogóle nie myślę podczas jazdy czy pozycja jest wygodna czy nie. Jest po prostu normalna. Gdybym kupił Silexa to bym sobie pluł w brodę. Dodatkowo gravel może służyć także do turystyki a w Silexie nie da się solidnie zamontować bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohoric jechał na takiej Meridzie. 

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/p/product-news-bikes/nowy-silex-632.html

Nowy Silex to ewolucja względem starej wersji z 2018, a nie rewolucja i inny rower. Różnice wskazane są na stronie.  Nie ma wielkiej zmiany w geometrii pozycji rowerzysty, kierownica będzie na podobnej wysokości. 

Jak dla mnie nowy model po zmianach, będzie rowerem w topce wśród graveli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest tabela rozmiarów nowego Silexa: https://etnh.cc/premiera-nowa-merida-silex-juz-jest/

Nie wiem jak zachowali pozycję jeźdźca z poprzedniego modelu, bo główka ramy jest 3cm krótsza. Mimo braku zmian w długości górnej rury, o centymetr wzrósł reach. Rower dalej ma długą ramę, więc nadal będzie to skontrowane ultra-krótkim mostkiem.

A co do roweru Mohoricia, to chłop ma 185cm wzrostu, a jeździ na jakimś małym rozmiarze. Rama jest dłuższa niż w szosie, a i tak musiał tam wsadzić mostek 140mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...