Skocz do zawartości

[latarka] czołowa jako dodatkowe oświetlenie 100 lm


bob555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam przy kierownicy t. zw. latarkę taktyczną, ale myślę o dodatkowej czołówce do oświetlenia licznika, manetek, czy chociażby przy wyciąganiu roweru z garaży. Miałaby być jako takie światełko pomocnicze a nie główne. Czy może ktoś ma i używa? Jak się sprawuje? Czy 100 lm wystarczy? Myslę o Varta Outdoor Sports H10 Pro 100 lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uważam, że nie ma się co rozdrabniać... wszak być widocznym (wręcz zauważonym ;)) rzecz najważniejsza.

image.png.01bd7ab24649af6da03036d48f122045.png

Reflektor Led 18650 na zewnątrz potężny akumulator latarka awaryjna oświetlenie akcesoria wędkarskie sprzęt biwakowy latarnia| | - AliExpress

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Ja z kolei uważam, że nie ma się co rozdrabniać... wszak być widocznym (wręcz zauważonym ;)) rzecz najważniejsza.

image.png.01bd7ab24649af6da03036d48f122045.png

Reflektor Led 18650 na zewnątrz potężny akumulator latarka awaryjna oświetlenie akcesoria wędkarskie sprzęt biwakowy latarnia| | - AliExpress

Jakoś tak mi się skojarzyło 😁

images.jpeg.448da28b2e7658ce75172c9a798f1655.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli ja zrozumiałem autora, że to światło z "doskoku" do:

17 godzin temu, bob555 napisał:

oświetlenia licznika, manetek, czy chociażby przy wyciąganiu roweru z garaży. Miałaby być jako takie światełko pomocnicze a nie główne.

Poza odludnymi terenami jestem przeciwnikiem korzystania z czołówek na rowerze jako oświetlenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vincek napisał:

@spidelli ja zrozumiałem autora, że to światło z "doskoku" do:

Poza odludnymi terenami jestem przeciwnikiem korzystania z czołówek na rowerze jako oświetlenia. 

Z ciekawości spytam czemu? Nigdy z czołówka nie jeździłem ale wybierając się w góry po nocy częxto. I zawsze jak coś usłyszałem to kieruję głowę w tym kierunku i mam światło. Natomiast na rowerze świecisz na wprot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mactronic 500 lm i zdaję sobie z tego sprawę że świeci mocno. Jednak pochylam mocno głowicę na tyle aby nie oślepić innych a jednak aby mieć to kierunkowe światło. Jedno co stanowi problem to mocowanie do mojego ulubionego kasku HJC Furion. Nie spotkałem się z uchwytami które pozwoliły by ją zamocować. Trytytki odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy te z decatchlonu same z siebie nie rozładowują baterii? Czytałem opinie i ludzie na te najtańsze modele narzekają .

14 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

A nie lepiej mieć jednak więcej niż 100 lm - tak na wszelki wypadek ?

Nie chcę innych oślepiać.  Jak oślepię  innych jakimś szperaczem to raczej widoczny nie będę 😁 .  Mam latarkę typu pen i spokojnie wystarcza przy punktowym świetle. Przy 7 ledach ma niby 100 lm a przy punktowym pewnie 20 lub coś koło tego i do oświetlenia licznika mi wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bob555 napisał:

 

Czy te z decatchlonu same z siebie nie rozładowują baterii? Czytałem opinie i ludzie na te najtańsze modele narzekają .

 

Ja mam te troszkę droższe z 2 poziomy + czerwone światło. Leżą już bardzo dlugo, a są używane z doskoku przez dzieciaki. Nie zauważyłem samorozładowania za bardzo. Jak się tego obawiasz, to dokup porządne akumulatory typu eneloop lub ladda. 

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...