Skocz do zawartości

[Riverside 500] co podobnego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu po wyjęciu z kartonu. 

Nie najlepiej może się prezentuje ale w rzeczywistości jest super. 

Chciałem zakładać szersze opony bo wejdą dwu calowe ale jednak zostawię te. 

Hamulce założę tylko hydrauliczne i klocki semi ... 

Dołożę błotniki i bagażnik. 

Od marca będzie jeździł co dzień dom praca. 

Aktualny rower będzie zimowym. 

Oczywiście nie dla mnie jest ten rower a dla kobiety ;)

p.s. 

robi wrażenie b. sztywnego i jest lekki 

Super, dobry wybór !

Screenshot_20230126_102021_Photos.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie problem. 

Każda nawierzchnia ale twarda. 

No nie musi być beton ale ... 

W tym rowerze wejdą opony dwa cale szerokie ale obręcz jest wąska więc 1,8 cala było by chyba okay. 

Gdyby ktoś już był na tych oponach w sytuacji miękkiego podłoża to można się ratować obniżeniem ciśnienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik 90 

Stopka 70 

Błotniki 60 

Hamulce Sram Level i klocki Tektro semimatelic już miałem ale około 400 PLN 

Pedały też miałem a te od kompletu są słabe ale na początek mogą zostać 

Oświetlenie na początek to od kompletu też może zostać 

Opony też na początek mogą zostać ale do lasu nie nadają się

A, te hamulce na linkę co są też hamują ale jednak pod dłonią kobiety lepiej niech będą łatwiejsze hadrauliczne 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie jeżdżono a już ma tylne koło wymienione. 

Winna była piasta, tzn. miejsce gdzie bębenek się przykręca. 

Bębenek był nie w osi z piastą i powodował falowanie kasety. 

Dodatkowo zapadki się blokowały bo prowadząc rower pedały kręciły się. 

Dziwnie też cykał. 

Trzy dni od zgłoszenia i zrobione. 

B. szybko tylko szkoda że była taka potrzeba. 

Ten rower był składany akurat w Rumuni. 

A, jeszcze jedno. 

Szybko zamykacz tylnego koła był tak mocno zaciśnięty że nie można było rękami tego otworzyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wcześniej wymiana tylnego koła gdy rower nawet stu metrów nie przejechał a teraz widelec dostał luz na goleniach. 

Dwa miesiące jeździ, rowerzystka waga musza, opony dwa cale z ciśnieniem 1,6. 

Nie, nie jest dobijane na krawężnikach itp 

Widelec tylko 63 mm, Santur. 

Co za badziew ! 

W serwisie chcą założyć już bez napisu Santur, 80 mm i brak regulacji na obu goleniach. 

Tak, to wcale nie gra żadnej roli, te 80 zamiast 63 mm. 

Te pokrętła też guzik dają. 

Ale, dlaczego ja mam być teoretycznie stratny. 

Gdyby to był rower droższy to zmiana geometrii o prawie dwa centymetry przód wyżej. 

Widelec bez nazwy też nie do przyjęcia. 

A że to tylko okolice 2 tysi to chcą wcisnąć co mają. 

Oddam im ten złom jak nic. 

Jeszcze brakuje żeby ten suport z plastikowymi nakrętkami trzeszczał. 

A, jeszcze takie info. 

Serwis nie może brać części z magazynu w Łodzi, mimo że np pedałów jest kilkaset, tylko musi zamawiać z Francji. 

Nonsens to to że ja mogę to kupić z odbiorem w sklepie i od razu robię zwrot a serwis w tym samym sklepie już może mi to wymienić na gwarancji. 

Rozumie ostatnie sztuki ale setki zalegają a oni od żabek muszą sprowadzać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu połowy tematu byłem skłonny go kupić dla siebie, ale czytając dalej trochę się przeraziłem. Szukam właśnie roweru nie aż do częstszego jeżdżenia. Większość po asfalcie, niekiedy po lesie. Zazwyczaj z synem 9 lat więc nie za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 18:11, MikeSkywalker napisał:

 

Poza tym jako jedni z niewielu dają w tańszych rowerach korby jednorzędowe, sztywne widelce. Gdzieś niedaleko, z podobnym podejściem jest Marin, z też nie najgorszymi cenami. I tyle. 

 

Może właśnie dlatego są tanie. Producent oszczędza na przerzutce, manetce, czasie potrzebnym na montaż roweru, jednocześnie łechcąc ego potencjalnego klienta iż kupuje rower klasy premium. Są też ciągle poważne firmy, które się opierają tej modzie i ciągle sprzedają rowery MTB z dwoma blatami https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-29-merida-big-nine-700-xl-21-green-2023-13791304447

Plasikowych misek w suporcie akurat nie ma co się bać. Przy normalnej jeździe raczej nic im się nie stanie. A co do tych rowerów to często ludzie się żalą na jakość. Jak nowe to faktycznie ładnie wyglądają. Ktoś kiedyś pisał, że jakąś najtańszą przerzutkę mu serwis na Acerę wymieniał.  Ale to takie zabawki na pierwszy rower. Widać, że w najtańszych modelach wszystko jest po taniości.  Ostatnio się przyjrzałem w jednym sklepie i nawet przerzutka tylna z plastiku jest zrobiona......

Też nie zawsze te rowery z deca są sensownie złożone. Moje dziecko miało 24 calowy rower właśnie z tej firmy B-twin 500 z korbą ....175 mm. Młoda nie dawała rady na nim jeździć. Sprzedałem i kupiłem jej kellysa z korbą 152 mm czy jakoś tak.

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej modzie, każdemu wedle potrzeb. Jest wiele osób które przedniej przerzutki nie używają. Ba - i z tylną mają problemy :D

Świadomy użytkownik nie zrezygnuje z dwóch blatów tylko dlatego że moda mu to proponuje.

W crossowych rowerach, czy turystyce rowerowej wciskanie 1x to coś czego nie popieram, ale w rowerach MTB czy tych do jazdy dookoła przysłowiowego komina czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...