Skocz do zawartości

[2500] Pierwsza szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przymierzam się do zakupu pierwszej szosy. Myślę nad zabawna z triathlon.

Planuje jeździć głównie po ścieżkach, ewentualnie miloby moc założyć szerszą oponę 'ala gravel.

Aktualnie rozważam używki:

- tribam rc120 (z uwagi na hamulce)

- remont huragan 2+ 2019 (Claris, holowteck)

Proszę o rady i propozycję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mihau_ napisał:

Nic lepszego niż huragan za takie pieniądze nie kupisz. Ten triban to zlepek niskiej jakości części i osprzętu, do tego wagę ma konkretną 

Przerzutki nie będą podobnej klasy ? Claris - Microsoft ? Tarczowki do mnie przemawiają + chyba lepszy układ biegów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała gwiazdka. Kiedy czytasz porównania tarcze vs szczęki to cały czas mowa o tarczach hydraulicznych. W tribanie masz za to śmieciowe, mechaniczne, które z dużym prawdopodobieństwem będą hamować gorzej niż szczęki.

Cytat

Przerzutki nie będą podobnej klasy ? Claris - Microsoft ?

W teorii może i tak ale podjedź sobie do decathlona i trochę "poklikaj" tym microshiftem to zapewne ci ochota na niego przejdzie. Do tego ma linki przerzutek poprowadzone w formie wąsów z klamek, relikt przeszłości

Na pewno nie dałbym za to 2700. BTW za te pieniądze na pewno nowego roweru bym nie szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 15:23, spidelli napisał:

Tamtego roku dokładnie takiego tribana kupiłem ale rozmiar M trafił się 3 km od domu z przebiegiem od nowości może 500 km tam było zrobione. Z licznika wychodziło że 150 i leżał. Jak szukać to już chyba lepszy taki bo sprzęt tam to już Shimano 105. Ten RC 120 oglądałem w decathlonie szczerze lepiej dołożyć i kupić coś lepszego. Już ten triban 540 mimo że ma szczęki będzie lepszy. Hamuje tyle wystarczy. A co do opon to znalazłem artykuł gdzie gość spokojnie wrzucił opony 32 c ale podobno i 35c tam wejdą. Za to na pewno da się tutaj z tą przutka która jest oryginalnie da się założyć kasetę 11-32 ale to jej max co obsłuży. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, owiec88 napisał:

PisLem że mam dylemat szosa - gravel.

Ale nie da się porównać szosy z gravelem bo niby w jakich kryteriach to robić

37 minut temu, owiec88 napisał:

Nie planuje jakoś lasów ale dziurawe chodniki i kiepskie ścieżki rowerowe tak.

jazda chodnikiem jest niedozwolona

38 minut temu, owiec88 napisał:

Używka triban RC 120 - używka esker 1.

z dwojga złego esker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 19:15, Mihau_ napisał:

Ale nie da się porównać szosy z gravelem bo niby w jakich kryteriach to robić

jazda chodnikiem jest niedozwolona

z dwojga złego esker

Część, można z tobą na PW pogadać??

 

https://m.olx.pl/d/oferta/trek-domane-disc-2023-CID767-IDSV6Vc.html

Na jaki to wzrost ? Mam 184-185

 

Edytowane przez owiec88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wzroście (zmierz też przekrok) w zależności od geometrii potrzebujesz czegoś z efektywną długością poziomej w granicach 560-575, moooooze 580 jeśli masz długi tułów. 

Domane w rozmiarze 54 (czyli pozioma 542) to przy tak luźnej geometrii rozmiar na max ok 176. Dla ciebie ideolo byłoby 58 z poziomą 567

Jak będę miał chwilę to odpiszę 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...