Skocz do zawartości

[niewidomy, przepisy, jazda rowerem] Niewidomy rowerzysta


Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdyby puścić takiego człowieka, nawet dwoje czy troje takich ludzi z jakimś "wizualnym" opiekunem, na długie pokolejowe drogi rowerowe, gdzie można dziesiątki kilometrów jechać po idealnym asfaltowym dywaniku bez żadnych przeszkadzaczy, to pewnie nie byłoby problemów.

(oczywiście - nie byłoby to codzienne życie, a jedynie wycieczka, odskocznia, ale to zawsze coś)

Btw, człowiek wygląda na znanego:

https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Kish

Szy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście takie obrazki - właśnie dzięki budowie dobrej infrastruktury - przestają być rzadkością. W moich prezentacjach pokazuję to zdjęcie - osoby niewidomej/niedowidzącej z pilotem:

tandemem-po-niemczech-brandenburgia-2016

 

I podkreślam, że budując turystyczne drogi rowerowe nie tylko rozwijamy "zwykłą" turystykę rowerową, ale również dajemy szansę na aktywność między innymi właśnie osobom z niepełnosprawnościami, które bez takiej infrastruktury najprawdopodobniej nigdy nie odważą się wsiąść na rower. 

* * *

Cytat

Niewidoma dziewczyna przejechała ultra maraton Wisła 1200

Teraz obejrzałem cały film - wzruszające, wyjątkowe. 

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szy napisał:

Btw, człowiek wygląda na znanego:

https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Kish

Takich ludzi jest więcej. To tylko pokazuje, jak ogromne są możliwości ludzkiego mózgu.

Tak, wiem że z YT, więc wrogowie niech nie oglądają. Ich strata.

Osoby widzące też w pewnym stopniu mogą korzystać z tego sposobu postrzegania świata (choć zwykle nieświadomie). Dlatego ja nigdy nie jeżdżę w słuchawkach na rowerze, bo czasem jedna informacja zdobyta drogą słuchową może uratować życie. W samochodzie też nie słucham radia ani zapisanej muzyki. Nawet w długiej trasie. Zresztą, zbyt lubię muzykę, by słuchać jej w samochodzie, i zbyt lubię jazdę samochodem, by zagłuszać ją muzyką. 

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi Gaillard już to przerabiał...
BLIND MAN PRANK (REMI GAILLARD) GIF | Gfycat

😂😂

To nagranie z pierwszego posta, to reklama multitoola marki "Husky", nic więcej. Przejechał gość 20 metrów i "end credits". ;)
Ciekawe, jakby sobie tym cmokaniem na Gassach poradził. 😆 Albo na DDRze w centrum dowolnego miasta. :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam samozaparcie, współczuję zwłaszcza tym co wzrok mieli, ale nagle stracili,  to musi być tragedia, chyba bym poprosił o pomoc i skoczył z mostu, ale nie za bardzo wiem czego to ma dowodzić? Głuchy na koncercie, niewidomy na rowerze czy w aucie, wspinający się inwalida bez kończyn, co jeszcze? Bardziej sensowne jest pokazywanie jak bionika idzie naprzód i może kiedyś rozwiąże całkowicie problemy takich nieszczęśników.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo ceny były za wysokie...;)
Piętro niestety też :teehee:

Co do osoby niewidomej jeżdżącej samodzielnie : to kompletnie nie ma sensu (może poza jakimś prywatnym i zamkniętym terenem), tak samo jak nie ma niewidomych kierowców...
Co do niedosłyszących, czy głuchych muzyków, to oni nie zrobią sobie, ani nie przyczynią się do czyjejś krzywdy - w przeciwieństwie do prób poruszania się z innymi uczestnikami ruchu osoby niewidomej...
Nie wiem, czy jest to ewenement na skalę światową (zgaduję, że nie ma zbyt wielu takich osób), ale np. niejaka Evelyn Glennie nie słyszy, a jest zawodowym muzykiem, w każdym razie prezentuje taki poziom (https://en.wikipedia.org/wiki/Evelyn_Glennie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiałem się, czy są tutaj osoby, które jeździły na rowerze bez tandemu. Mam 16 lat i słabo widzę, około 20/400 i około 20 stopni widzenia peryferyjnego. Lubię jeździć na rowerze, ale czasami może to być dość stresujące. Zastanawiałem się, kto tutaj jeździł na rowerze samodzielnie i jak to robisz. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...