Skocz do zawartości

[wywrotka, bójka] Awantura pomiedzy rowerzystka a pieszą na chodniku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rpzumiem Cie. Ale popatrz, kobieta która dostała w twarz dostała niewielkie odszkodowanie. Natomiast mandaty ostatnio bardzo wzrosły i media ciagle trąbia o kierowcach, którzy zapłacili astronomiczne kary. Wniosek jasny dla mnie. Nasze państwo dba tylko o swój budżet, obywatela trzeba łupić na rózne sposoby, podatkami zusami teraz mandatami. Po to by rozdawać na różne 500 plusy,  nawet Ukraińcom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ciebie też częściowo rozumiem. Całkowicie zgadzam się z tym, że w imię pustych przesłanek, uczciwi obywatele są finansowo i materialnie wykorzystywani do celów typowo politycznych, które zazwyczaj są sprzeczne z ich interesem oraz wcześniejszymi zapewnieniami komórek rządzących.

Martwi mnie jednak dlaczego ten wniosek wysnułeś dopiero teraz? Nie każ mi, tak jak obecnym tu kolegom, podejrzewać że lekko się zagubiłeś i na świat zamiast przez okno, patrzysz tylko przez ekran... Przecież ten proceder twa od kiedy to państwo istnieje, czyli jakieś trochę ponad tysiąc lat. :)

Cytat

kobieta która dostała w twarz dostała niewielkie odszkodowanie. 

Wystąpiła o nie, udowodniła że jest jej należne i je otrzymała... Jakby nie patrzyć to system jako tako działa. A co do kwoty... No cóż, widocznie siniak nie był za wielki, albo biegły sądowy spartaczył robotę. Jakby za coś takiego przysługiwał duży pieniądz, to po naszych chodnikach sami napadnięci i poturbowani by się przemieszczali. 

A co do stwierdzenia...

Cytat

Nasze państwo dba tylko o swój budżet, 

...To znasz na to lepszy sposób niż egzekwowanie kar za konkretne przewinienia, takie jak np. niedpowiedzialna jazda ze zmrożonym śniegiem na dachu pojazdu w celu podbicia swojego ego?

I wytłumacz mi też o jaki inny budżet nasze państwo ma jeszcze dbać? Chiński? 

 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan wniosek wysnułem już dawno. Co do kar to uważam ze są zbyt wysokie. Powinno być tak jak w Finlandii, że zależą one od dochodów kierowcy

Jak obserwują nasze ulice to nadal sporo kierowców jeździ po staremu. Mamy zime, drogi zaśnieżone, śliskie a niektórzy dalej jada ile fabryka dała, nawet w mieście. A gdyby było więcej radiowozów to pewnie jazda byłaby spokojniejsza. Dla nas rowerzystów tez ma to znaczenia, bo w starciu z rozpędzonym samochodem jesteśmy bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do kar to uważam ze są zbyt wysokie.

Cytat

A gdyby było więcej radiowozów to pewnie jazda byłaby spokojniejsza. 

A zadajesz sobie sprawę z tego, że wysokość kar zależy też od tego, ile kosztuje utrzymanie organu, który te kary nakłada? To jak w końcu ma być? Tniemy koszta, czy zwiekszamy?

Wybacz, ale czego w tym temacie nie napiszesz, to jakoś się to w całości nie klei... Wkrecasz nas teraz, że politykiem chcesz w przyszłości zostać? Bo jak tak, to na razie idzie ci to całkiem sprawnie. Nadawałbyś się. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że radiowozy zużywają masakryczna ilość paliwa...A policjanci zarabiają min. 10 tys...Już nie popadaj w paranoję. Poza tym powinny byc tez patrole piesze i na rowerach. A wiesz ile kasy z budżety jest marnowanej ? Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo

PS w Łodzi był niedawno jakis szczyt. Akurat jechałem przez miasto i takiej ilości radiowozów i w ogóle policji nie widziałem chyba nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem kim prywatnie jesteś, nie wiem czym się zajmujesz na co dzień, nie wiem kto pokazywał ci jak wygląda prawdziwy świat oraz zasady nim rządzące... i przez to nie wiem też, jak napisać teraz to co myślę, tak żeby nie urazić twojej osoby. 😕Obiecuję, że postaram się to ująć jak najdelikatniej i bardzo obrazowo.

Jak sam pewnie zauważyłeś, są na tym forum osoby, które swoją przygodę z rowerami dopiero zaczynają. Zazwyczaj brakuje im wiedzy i doświadczenia aby samodzielnie dokonywać trafnych wyborów, czy to przy kupnie, czy przy serwisie, czy też poprawnym użytkowaniu swojego sprzętu... Osoby te z reguły dzielą sie na dwie nieformalne grupy, z których jedna jest zdecydowaną większością, a drugą można nazwać tylko odsetkiem.

Wszystkich, bez żadnego wyjątku, łączy chęć rozwijania tej pasji i każda z tych osób, niezależnie od tego do którego grona należy, będzie chciała tą drogę przejść jak najszybciej. Zdecydowanej większości się to uda, ale nieliczni niestety będą błądzić, napotykając co chwilę nowe przeszkody i trudności, których nie sposób będzie ominąć.

Dzieje się tak dlatego, że jest pomiędzy tymi dwoma grupami pasjonatów pewna całkiem istotna różnica. Polega ona głównie na sposobie przetwarzania informacji i późniejszym ich przyswajaniu.

Jeżeli komuś nie brakuje dystansu do swojej osoby i przyznanie się do popełnianych błędów, nie jest dla niego ujmą na honorze, to logicznym jest, że po którymś tam z kolei wytknięciu tego samego błędu, osoba ta zacznie szukać przyczyny, przez którą ten sam błąd cały czas popełnia, tak aby uniknąć tego w przyszłości. Taką cechę charakteru spokojnie można nazwać zaletą i na szczęście posiadanie jej nie jest jakimś wielkim społecznym wyróżnieniem. 

Są jednak jednostki, które dosyć egocentrycznie podchodzą do tego samego zagadnienia, jakim są ogólnie pojęte rowery i wszystkiego co z nimi jest związane. Nie zdarza się to aż tak czesto, ale niestety, można coś takiego zauważyć. Szczególnie kiedy chęć zdobycia wiedzy, czy doświadczenia, ogranicza się jedynie do wykonywania czynności z podanej krok po kroku instrukcji, czy to przekazanej ustnie, czy pisemnie. Najczęstszą wadą takiego podejścia i często też elementem późniejszej porażki, jest zwykły strach przed przyznaniem się, nawet samemu sobie, że instrukcja ta jest czasami nieczytelna albo niekompletna. Następstwem takiego zachowania będzie jedynie bezsensowne powtarzanie każdego kroku bez żadnej kontroli nad wykonywanym postępem oraz brak satysfakcji z późniejszego efektu, którego wagi nawet nie będzie jak zmierzyć.

Tak więc @Thomlodz. Jeśli dobrze odebraleś to co mialem tym rowerowym przykładem do przekazania, to mam nadzieję, że w tematach o zagadnieniu politycznym, jak i innych, ogólnie życiowych, zaczniesz się odnajdywać lepiej. ;)

Mogę się jeszcze zdobyć dla ciebie na małą podpowiedź, mówiąc ci, że ani na FB, ani czytając FAKT, ani oglądając wiadomości w telewizji, to się zwyczajnie nie uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 09:13, Tomek595 napisał:

Nic . biłem się ze 1009 razy w życiu to mogę i 1010 . Morda nie szklanka . Polecam spróbować

potem taki cham pół roku będzie opowiadał jak dostał w mazak od geja w lajkrze 😁

 

No widzisz a u mnie nie zliczę ile sparingów w stójce i parterze (kickboxing plus mma) i omijam takie sytuację szerokim łukiem.  Sytuacja wygląda następująco-dostajesz w mazak, oddajesz celnie, szybko i precyzyjnie. Koleś zalewa się krwią, ląduje na obdukcji i na pałach-sprawa karna murowana, papiery założone, kartoteka się powiększa. Inna sytuacja oddajesz,a trafiasz na przekota co Ciebie zmieli w parterze na koniec fundując piekne GnP na twarz. Kończysz w szpitalu ze zdewastowaną twarzą. Oczywiście jak miałem 20 lat to miałem bardziej konfrontacyjne nastawienie do takich sytuacji, teraz za dużo do stracenia...no ale z drugiej strony nie wiem, czy w takiej sytuacji nie włączyłby się jakiś automatyzm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 10:45, Thomlodz napisał:

Rozumiem, że radiowozy zużywają masakryczna ilość paliwa...A policjanci zarabiają min. 10 tys...J

Policjanci nie zarabiają jakichś dużych pieniędzy... ale już po 15 latach mogą iść na emeryturkę. Co jest znacznie bardziej kosztowne dla budżetu niż jakby mieli zarabiać nieco bardziej przyzwoicie.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród policjantów średniorocznie samobójstwo popełnia 12 osób, w całej Polsce samobójstwo w poprzednim roku popełniło ponad 5200 osób. W policji służy około 100 000 osób. 

5200/12=433

433*100 000 = 43,3 miliona osób

W Polsce, mieszka pewnie ze 38 milionów osób (część Polaków wyemigrowała, ich miejsce wypełnili Ukraińcy i inni imigranci)

Z tych danych wynika, że wśród pracowników policji do samobójstwa dochodzi rzadziej niż w przypadku ogółu społeczeństwa.

Ja mam, a właściwie to miałem, 2 policjantów w rodzinie. 1 zginął w wypadku samochodowym podczas powrotu z pracy. Drugi jest nieco starszy ode mnie i za chwilę będzie na emeryturze. A ja najwcześniej na niej będę za 30 lat (a najprawdopodobniej 35+). 

Ja nie twierdzę, że mają łatwą służbę... ale Polska to nie Meksyk, ani nawet nie USA. Śmierć funkcjonariusza na służbie to wydarzenie, a nie szara codzienność i emeryturka po 15 latach to skandal. Szczególnie też, że można mieć wiele zastrzeżeń do ich pracy.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 10:38, nossy napisał:

No widzisz a u mnie nie zliczę ile sparingów w stójce i parterze (kickboxing plus mma) i omijam takie sytuację szerokim łukiem.  Sytuacja wygląda następująco-dostajesz w mazak, oddajesz celnie, szybko i precyzyjnie. Koleś zalewa się krwią, ląduje na obdukcji i na pałach-sprawa karna murowana, papiery założone, kartoteka się powiększa. .

a jak uderzy głową w chodnik i umrze? Ile lat odsiadki za takie coś? bez roweru i bez internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 16:41, hulk14 napisał:

Ja nie twierdzę, że mają łatwą służbę... ale Polska to nie Meksyk, ani nawet nie USA. Śmierć funkcjonariusza na służbie to wydarzenie, a nie szara codzienność i emeryturka po 15 latach to skandal. Szczególnie też, że można mieć wiele zastrzeżeń do ich pracy.

Ale zdarzają się też takie przypadki https://gp24.pl/slupszczanin-wyszedl-z-psychiatryka-i-chcial-zabic-policjanta-ma-byc-sadzony-czy-leczony/ar/c1-17134823?utm_source=facebook.com&utm_medium=gp24&utm_content=wiadomosci-slupsk&utm_campaign=slupszczanin-wyszedl-z-psychiatryka-i-chcial-zabic-policjanta-ma-byc-sadzony-czy-leczony&fbclid=IwAR0cjYPZVrVGg7ghzMw3QtbyXeJQjW0yS62GwLnVIol__agB2_XGMwrxuwc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomlodz zdarzają się też takie:  https://gazetalubuska.pl/dozywocie-dla-podpalacza-ktory-zamordowal-urzedniczki-w-makowie-wideo-zdjecia/gh/9360452  albo takie https://wiadomosci.wp.pl/nowe-ustalenia-ws-zabojstwa-komornik-tak-wygladal-atak-6836780873398944a , tylko co pojedyncza sprawa zmienia? To, że całej grupie zawodowej należy zaoferować kolosalne przywileje emerytalne? 

Takich przywilejów jak u nas ma mundurówka, to nie ma prawdopodobnie nigdzie na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 22:52, Mandoleran napisał:

Sam jesteś sobie tego winien, jesteś niewolnikiem FB. Wywal to w cholerę nim jeszcze nie ma za późno...;) 

no właśnie, 😉 Ci chorzy niewolnicy Xejsbooka, oglądałem nawet oststnio (na BBC chyba) program o uzależnieniu od smartfonów/soszjalmediów i tego jak ludzie jak te marionetki szukają tam różnych banalnych, ale kradnących czas pierdół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 17:01, marvelo napisał:

No to ubrać wszystkich pieszych w kaski. Jeśli coś może uratować życie, to jak można być tak nieodpowiedzialnym i tego nie stosować? Prawda, Tomek595?

 Przecież ja ci juz pisałem ze ty nie powinieneś używać kasku tylko gumowy czepek pływacki . Niech dobór naturalny zrobi swoje 😁 Chociaz to pojęcie pochodzi z teoria darwina a w nią ciemnogród też nie wierzy 😁

przepraszam za karmienie trolla . już więcej nie będe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...