Skocz do zawartości

[10-12k] XC dla amatora.


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego tematu dowiedziałem się że najlepszy rower to flatbar grawel na stalowej ramie z lombardu wyposażony w  amortyzowaną sztyce . Właśnie zaczynam takiego składać .  tyle tylko że ja będe jeżdził tylko 29,1% po asfalcie to szukam mostka130 mm i 45 stopni . Żebym miał wygodnie 😆  gdybym jeżdził tylko w granicach miasta to wiem że musze wejść w posiadanie fulla do enduro o skoku nie mniejszym niż 140 / 140 , bo te wszystkie fulle do crosscountry to musza być w xxs , bo większe to strasznie walą po jajach 😁

Edytowane przez Tomek595
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek595 powtarzasz się z tym flatbar gravelem na stalowej ramie ... Zazdrościsz czy co? Jak ktoś ma IQ ketchupu to dokładnie tylko takie brednie potrafi wyciągnąć z wypowiedzi różnych osób na 13 stronach forum. Nie kompromituj się już z tymi żałosnymi bzdurami. Napisz wreszcie coś konstruktywnego. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew Zazdroszczę . Zawsze chciałem powrócic z ery high-tech do czasów pierwszej komunii i chińskich markeciaków z Makro . Przeprowadz się w moje okolice do Słowacji . Będziesz w siódmym niebie . Tutaj  liczni przedstawiciele mniejszości romskiej targają złom na stalowych flatbar grawel . i nie napinaj się tak . To tylko forum internetowe 😆 

Zawsze lepiej mieć IQ keczupu niż być sztywniakiem który nie łapie ironii 🤪

Edytowane przez Tomek595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Alsew napisał:

flatbar gravelem na stalowej ramie

Ale zupełnie poważnie... mój pierwszy rower górski. Unibike Everest z 1996 roku dziś nazywałby się stalowym flatbar gravelem na cantileverach :D

I chyba dlatego mam złe nastawienie do graveli. Ja już przeżyłem odkrywanie współczesnego roweru górskiego i nie mam ochoty przesiadać się na gravela i przechodzić tej drogi jeszcze raz.

Natomiast roweru do latania 25-30 km/h po "premium szutrach" nie potrzebuję, bo to też nie mój styl jazdy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Alsew Słoma z butów , niskie IQ . Rozumiem że mam nie liczyć na zaproszenie na wigilię ? 😁

To tylko internet , przez 13 stron wszyscy się z ciebie śmieją a ty się ciskasz i naburmuszasz . Co ty życia w realu nie posiadasz ? Uśmiechnij sie 😁

Czas kończyc ten watek Niecierpliwie oczekuje na relację autora odnośnie nowego nabytku 

11 minut temu, Brzoosa napisał:

Nie wiem co ma wspólnego oldschollowy Gary fisher z komunijnym markeciakiem, oprócz czerstwego humoru.

Masę , geometrie , wygląd i podobnie rdzewieje i waży tyle samo . Wartośc podobna .

Edytowane przez Tomek595
  • +1 pomógł 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie "wszyscy" się śmieją bo ty jesteś tak żałosny że tylko płakać można. Stać cię tylko na jakieś brednie o serwisach Tesli w Burkina Faso lub robienie sobie jaj czyimś kosztem. Zero konkretów. Takich ludzi jak ty powinno się usuwać z forum jak śmieci z kosza na pulpicie w Windows. 

Edytowane przez Alsew
  • Zmieszany 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który serwis rowerowy, rowerów które wymienione były wcześniej, pójdzie tak na rękę urzytkownikowi że wymieni zmieniarkę w ramach gwarancji po słowach niezadowolenia ??? 

W pół rocznym rowerze w zamian SX dostałem NX. 

Dodatkowo powiedziałem że założę sam więc tylko przywiozłem jedno a zabrałem nowe drugie. 

Tak samo rok temu zrobiłem ze sztycą. 

Żaden problem, klient musi być zadowolony. 

Zgadnie ktoś o której marce mówię ? 

Bo kupić to jedno a móc korzystać z gwarancji to drugie i b. często b. kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bmw750 napisał:

Co Cię tak boli ten mostek, mi tam nie wadzi, a najlepsze jest to, że polecił mi go mój kolega, który jeździ na Trek X-caliber z takim właśnie mostkiem, i mało tego ludzie w sklepie gdzie kupował taki mu doradzili. Ziomek ma 30 lat, wcześniej latał na jakimś Kross level, i twierdzi że wygodniejszego roweru jak ten Trek z tym mostkiem nie miał, jeździ na zębatce 30T, zrobił ze mną między innymi, tego najdłuższego tripa i tak zadowolonego chłopa nie widziałem.

Ludzie dajcie już spokój z tym Gravelem, to już nudne jest. Ja nie widzę tego roweru nigdzie w moim zastosowaniu.

A jak ma ci wadzić jak masz go w odpowiednim do tego rowerze. Chłopie możesz sobie kupić trailówkę ale to nie jest tak, że potem możesz sobie wsadzić mostek na naście cm bez konsekwencji w prowadzeniu roweru. Tak jak ja nie mogę do starego strucla wsadzić współczesnych krótkich mostków. Ja nie mam gravela bo po pierwsze już obecnie nie dał bym za to tyle kasy na tyle z czasu jazdy a po drugie baranek i trzecie napinka na prędkości bo tak by u mnie się skończyło. Bo tak to co ci nie pasuje? Wstawiasz prostą kierę odpowiedni mostek i też by było. Mniej pokaleczone od rzeźbienia w sprzęcie typowo zawodniczym do xc. Co to znaczy w "twoim zastosowaniu." Co ty chcesz ścianki Alpejskie robić, że tak tym gravelem poniewierasz? Ja na 26 calowym "ścerwie" i oponkach 1,75" kończyłem sezon w Tatrach pod ścianą Młynarza i deserem z przejazdu przez Rzepisko a ty z takimi bez urazu bzdetami wyskakujesz. Nie pasuje ci baranek, nie podoba to ok ale nie pisz głupot o zastosowaniu bo to winduje okolicę w jakiej śmigasz do jakiś niebotycznych rozmiarów a obaj i nie  tylko my wiemy, że tak nie jest.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bmw750 napisał:

 Cię tak boli ten mostek, mi tam nie wadzi, a najlepsze jest to, że polecił mi go mój kolega, który jeździ na Trek X-caliber z takim właśnie mostkiem, i mało tego ludzie w sklepie gdzie kupował taki mu doradzili. Ziomek ma 30 lat, wcześniej latał na jakimś Kross level, i twierdzi że wygodniejszego roweru jak ten Trek z tym mostkiem nie miał

To tylko dowodzi temu że Ty i twój kolega macie rowery totalnie nietrafione w wasze predyspozycje. Nic więcej. A co mieli zrobić w tym sklepie?. Przyszedł koleś że mu sprzedali xCaliber który jest "mniej wygodny" od Krossa Level to mu założyli mostek dla daktyla i po temacie. Jak kolega poszedł do domu to się pośmiali z tego jaką rzeźbę zrobili i wszyscy zadowoleni 😄 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyfon79#

Spokojnie bez nerwów. Ja zdaję sobie sprawę, że da się Gravelem jeździć w mojej okolicy, ale kompletnie nie widzę tego roweru pod sobą, tak jak już pisałem, bardzo często jeżdżę z kumplami na MTB i nie wyobrażam sobie, że miałbym w niektórych przypadkach ten rower dosłownie za nimi nosić.

Możliwe, że Ty masz tak opanowaną technikę jazdy na Gravelu, ale ja nie jestem zawodnikiem, który startuje w zawodach i nie chcę mieć sytuacji typu, o tu nie jadę bo nie przejadę.

Poza tym Gravel mi się strasznie nie podoba i go nie chcę!

1 minutę temu, Alsew napisał:

To tylko dowodzi temu że Ty i twój kolega macie rowery totalnie nietrafione w wasze predyspozycje. Nic więcej. A co mieli zrobić w tym sklepie?. Przyszedł koleś że mu sprzedali xCaliber który jest "mniej wygodny" od Krossa Level to mu założyli mostek dla daktyla i po temacie. Jak kolega poszedł do domu to się pośmiali z tego jaką rzeźbę zrobili i wszyscy zadowoleni 😄 

Widzę, że jesteś kolesiem który potrafi czytać w umysłach ludzi na odległość🤣 I wiesz że te rowery są nietrafione w nasze predyspozycje, do tego jeszcze byłeś w tym sklepie i wciskałeś ten mostek.

Mógłbym Cię o coś prosić?

Nie pisz już w tym wątku, zaoszczędzi Ci to czasu, a mnie nerwów. Wolę poczytać opinie ludzi, że tak powiem "normalniejszych" do tego typu tematów.

Edytowane przez bmw750
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nad ramą pracuje sztab ludzi tak żeby była odpowiednia dla osoby o określonym wzroście i przewidują do tego pewien zakres zmian ustawienia a ktoś ustawia kierownicę 10cm wyżej od tego co max przewidział projektant to znaczy że nie trafił w rower ze swoimi predyspozycjami. Jak cię to nie interesuje to nie czytaj. Przeszkadzają tobie ci którzy mówią ci prawdę. Szerokości.  

 

Edytowane przez Alsew
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bmw750 napisał:

Nie pisz już w tym wątku, zaoszczędzi Ci to czasu, a mnie nerwów. Wolę poczytać opinie ludzi, że tak powiem "normalniejszych" (...)

Kolega @Alsew bardzo napastliwie i agresywnie argumentuje swoje racje. Aż przykro się to czyta... Nawet jeśli jest w jego wypowiedziach jakiś promil merytoryki, to ginie on przygnieciony arogancją i tonem nieznoszącym sprzeciwu. 

@bmw750 100x zastrzegał że interesuje go tylko mtb, a niektórzy forumowicze w kółko deliberują o tym że gravel, gravel, gravel...  Niech sobie chłop jeżdzi na tym niedobranym mtb skoro chce. Z czasem, czy raczej z ilością nabitych kilometrów, sam dojdzie do tego czego potrzebuje. Na początku zawsze jest mtb 😎

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew akurat jako jeden z nielicznych wiedział o co chodzi i wnosił jakąś merytorykę w temat. A nie kup sparka, bądź luxa w rozmiarze m haha. No cóż, wątek już od dawna przegadany, pozdrawiam majstrów, Ciao! A stare fishery trzeba doceniać, a nie przyrównywać do marketowek, ale przynajmniej od razu widać jaki poziom i kto pisze

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Możecie mnie nawet wyrzucić z tego forum ale nie pozwolę żeby jakiś forumowy troll robił ze mnie idiotę i obrażał mój rower. Możecie sobie dalej karmić trolla. Ja przepraszać go nie będę.  @KNKS jeśli moje wypowiedzi miały agresywny i napastliwy charakter w stosunku do @bmw750 to sorry. Może trochę za bardzo chciałem mu pomóc. Nie miałem złych intencji. Czasami żeby ktoś coś zrozumiał to nie wystarczy poklepać go po ramieniu. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 17:18, bmw750 napisał:

Nie pytam już którą wersję tego mostka zamontowałeś bo zaraz zostanę posadzony o napastowanie. Będzie tylko "promil merytoryki"... Mostek o tak dużym wzniosie nie tylko podnosi kierownicę ale też bardzo mocno ją przybliża do siodła. Ten mostek 90mm to ekwiwalent mostka 64mm o zerowym wzniosie, a 110mm to odpowiednik mostka 78mm bez wzniosu. Jeśli oczekujesz zbliżonej pozycji na nowym rowerze to suma efektywnej długości górnej rury i realnej długość mostka musi +/- się pokrywać. O interpretację tych wielkości w stosunku do Twojego obecnego i przyszłego roweru poproś innych na forum bo to był mój ostatni post jak sobie życzysz 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...