Skocz do zawartości

[Ku przestrodze] Niebezpieczne zachowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja wciąz nie rozumiem dlaczego trąbiłeś. Klaksonu używa się, zeby ostrzec innego użytkownika drogi. Przed czym ostrzegałeś rowerzystę? Przed manewrującym samochodem, który widział (bo trudno żeby nie zauwazył auta które miał kilka metrów przed swoim nosem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed niebezpieczeństwem jakie sam stwarzał.

Być może klakson niepotrzebny. Być może rowerzysta przemyśli. Być może to czyta. Być może jeszcze bardziej go to utwierdzi w przekonaniu, że jest zarąbisty, a kierowcy to bezduszne bestie które tylko czyhają jak tu uprzykrzyć życie rowerzystom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewr zawracania na trzy powinien być już dawno zabroniony, miał on sens 20 lat temu kiedy na drogach było 10 razy miej pojazdów. 
Teraz nawet jak jest środek nocy i jesteś w na zabitej dechami wiosce albo w środku puszczy to nigdy nie wiesz czy w momencie jak rozpoczynasz ten manewr blokując całą szerokość jezdni nie pojawi się pędzący 130 km/h inny pojazd.
Osobiście nawet jak mam nadłożyć kilka kilometrów między wiochami albo kilka minut w mieście unikam tego manewru ponieważ przy obecnym natężeniu ruchu jest on skrajnie niebezpieczny dla wykonującego i innych uczestników,
 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hermol napisał:

Mocne stwierdzenie. Moim zdaniem przesadzone. Nie spotkałem się żeby ktoś zawracał w ten sposób na drogach z dużym natężeniem ruchu.

Co to oznacz droga z dużym natężeniem ruchu ? 
Jesteś między dwiema wioskami GPS pokazuje Ci że źle jedziesz, ruch żaden, co robisz ? 
Zawracasz na trzy czy szukasz miejsca aby    zjechać z drogi i zawrócić ?
Podobnie w moście niby boczna ulica, a nagle jest gościu na rowerze dalej na hulajnodze, a co by było jakby znalazł się wariat na motorze jadący 110 km/h.

Rozpoczynasz szczególnie niebezpieczny manewr- bierzesz całe ryzyko na siebie. 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemeg napisał:

Ciekaw jestem jak ludzie wyjeżdżają z parkingów na drogę, szczególnie tyłem.

Moja kultura jazdy mówi, aby taką osobę wpuścić i umożliwić jej dalszą jazdę. Ten rowerzysta pewnie by mnie wyprzedził i był zdziwiony, że prawie wjechał w autora tematu.

W sumie to jego sprawa, on by zapłacił mandat.

Ale dziwi mnie podejście niektórych na forum, że jego postawę rozumieją, a jeden się nawet nie dziwi, że ktoś się przeciska zamiast grzecznie poczekać.

No ale to już kwestia naszego wychowania.

Mam taki wyjazd tyłem z Lewiatana gdzie z 3 miejsca to w sumie ocierają się o przejście dla pieszych i skrzyżowanie czyli i tak trzeba się zatrzymać ale chamidło w sporej ilości tego nie robi widząc, że się powoli wysuwam. Chowało się to z szopie lub innej stodole przyszło do bloków i jest jak jest. Co do filmu nic nikomu do pouczania gdzie ma zawracać tym bardziej na takim osiedlowym zadupiu gdzie czasem jest strefa zamieszkania albo ruchu. Sugestie zatem, że ktoś poleci 130 albo promem kosmicznym trzeba schować do kieszeni. Inna sprawa to fakt, że zawracać na 3 trzeba umieć robić sprawnie. Jak ktoś ma z tym kłopot to faktycznie lepiej niech się choć posiłkuje czyimś wjazdem na posesję. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

już na pierwszy rzut oka widać na filmiku "typowego janusza" co sobie rowerem do roboty dojeżdża i  nie ma z takim miejscem nic wspólnego

Ponad 90% moich jazd rowerowych to dajazdy do pracy. A mimo to od ładnych kilku lat zaglądam sobie na to forum. Powinienem się wynieść z niego (jako typowy Janusz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja.

https://www.wykop.pl/link/6809887/kiedy-lubisz-prowadzic-bez-trzymanki/

Widząc manewrujące auto bezpiecznie jest już zawczasu zwolnić, a nawet zatrzymać się. Czy tacy rowerzyści cenią swoje zdrowie mniej niż te kilka zaoszczędzonych sekund?

Edytowane przez hermol
złe formatowanie
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może niezupełnie zgodne z tematem ale właśnie się  pojawiło w sieci. Tak więc uważajmy, bo nigdy nie wiadomo kim okaże się nasz przeciwnik :) A najlepiej ignorować zaczepki

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kontynuowanie dyskusji. A jak taki wyciągnie nóż? Albo okaże sie, ze ma AIDS? Jest nagranie, mozna wysłac na policje i opublikować w necie z prosba o identyfikacje. Jeśli juz chcemy sie bawić w szeryfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przeczytaj bohaterze najpierw to https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-andrzej-struj-12-rocznica-smierci-policjanta-3894405

Poza tym gówniarz moze zapamietać numery auta albo cyknąc Ci fotkę telefonem i Cię potem znaleźc z kumplami. Potrzebne Ci takie kłopoty? Co na to rodzina?

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, schwinn0 napisał:

Gościu bardzo dobrze się zachował i niezwykle kulturalnie rozegrał temat. 

XD

"Gościu" nie jest żadnym organem władzy wykonawczej żeby "pilnować" przestrzegania prawa przez innych, tym bardziej, że sam popełnia wykroczenia.

Dwóch debili się spotkało na drodze i tyle.

Po prostu ciężko stwierdzić, który większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% racji. Rozłóż jeszcze takiemu dywan i posyp kwiatkiami aby podeszw nie pobrudził jak będzie na czerwonym śmigał. 

Znieczulica obecnie stąpających po ziemi mnie dobija 😖.

Małolat fikał to dostał gazem po ślipiach. Następnym razem może pomyśli do kogo gębę otwiera. Później taki przyjeżdża do miasta i wydaje mu się, że wszystko może 🤣

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest tylko i wyłącznie jego sprawa, że popełnia wykroczenie i jakiemuś randomowi jadącemu autem w okolicy nic do tego - tym bardziej, że sam w ciągu 10-15 sekund popełnił dwa wykroczenia (a jak się uprzeć i rozróżnić postój od zatrzymania to w ciągu 30 sekund popełnia 3).

Cytat

Małolat fikał to dostał gazem po ślipiach.

Obejrzyj ten filmik sto razy skoro nie potrafisz zrozumieć co się dzieje. Eskalacja leży wyłącznie po stronie kierowcy samochodu, to on w tym przypadku "fika".

A kwestię "małolata" pozwolę sobie przemilczeć. Proszę tylko o zaprzestanie używania żałosnej retoryki "mam rację bo jestem starszy"

4 godziny temu, schwinn0 napisał:

Odwracaj dalej głowę jak np.: sąsiedzi będą dzieci tłuc.

Jak sąsiedzi będą dzieci tłuc to masz obowiązek zgłosić to odpowiednim organom a nie biegać za nimi z gazem po osiedlu

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to kilkukrotnie zanim zabrałem głos. To małolat dążył do spięcia a nie kierowca. No przecież "bo mogę i co mi zrobisz..."

Tak jak poprzednio napisałem. Małolat powinien w te pędy spierniczać z przejścia a nie strugać chojraka. I zamiast podnieść rękę w geście przeproszenia jeszcze ma pretensję, że ktoś raczył mu zwrócić uwagę.

Nikt nie pisał aby dążyć do bójki czy startować z łapami. Jeśli natomiast brak reakcji społeczeństwa na krzywdę innej osoby czy na łamanie prawa kojarzy się tylko z bójką, to nie mam pytań. 

 

Ps. gdyby się nie zatrzymał to potrąciłby spacerującego małolata na przejściu dla pieszych, na którym nie powinno go być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To małolat dążył do spięcia a nie kierowca. No przecież "bo mogę i co mi zrobisz..."

Czeeeekaj, gość idzie sobie przez przejście dla pieszych (jeśli wszedł na czerwonym to popełnia wykroczenie ale tego nie wiemy, zresztą nie ma to nic do rzeczy), kierowca na niego trąbi (popełniając wykroczenie), zatrzymuje się (popełniając kolejne wykroczenie) a później wychodzi z gazem w łapie. Musisz oglądać do skutku, gdyby nie zachowanie kierowcy to nie byłoby co nagrywać. W sumie jeśli przez przejście przechodziłby gość 190 wzrostu i 100kg to pewnie też nie byłoby co nagrywać

Cytat

Małolat powinien w te pędy spierniczać z przejścia a nie strugać chojraka.

Manewry na drodze wykonujesz po upewnieniu się, że możesz je bezpiecznie zakończyć. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, kierowca w tej sytuacji ma ustąpić pierwszeństwa pieszemu i nie ma żadnego znaczenia czy znalazł się on tam łamiąc prawo. Pieszy nic w tej sytuacji nie powinien, to kierowca miał grzecznie czekać.

Cytat

I zamiast podnieść rękę w geście przeproszenia jeszcze ma pretensję, że ktoś raczył mu zwrócić uwagę.

Randomy łamiące prawo nie są od zwracania uwagi innym, którzy być może złamali prawo.

Cytat

Jeśli natomiast brak reakcji społeczeństwa na krzywdę innej osoby czy na łamanie prawa kojarzy się tylko z bójką, to nie mam pytań. 

To ty stawiasz na równi przejście (i to wcale niepewne) na czerwonym świetle z przemocą domową, nie mam pytań.

Cytat

Ps. gdyby się nie zatrzymał to potrąciłby spacerującego małolata na przejściu dla pieszych, na którym nie powinno go być. 

Napisałem już wcześniej - pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Gdyby go potrącił to poniósłby tego słuszne konsekwencje.

 

 

Mandat dla gościa przechodzącego na czerwonym świetle - jeśli oczywiście wszedł na przejście na czerwonym.

Mandaty dla kierowcy za użycie sygnału dźwiękowego i zatrzymanie/postój w miejscu niedozwolonym.

 

 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schwinn0 dokladnie, znieczulica społeczeństwa jest coraz bardziej porażająca, nie zwracajmy uwagi na złe zachowanie, no bo to przecież nie nasza sprawa. Co za chore podejście, że to jest tylko i wyłącznie jego sprawa, otóż nie, przez takiego bezmózgiego pacana kiedyś ktoś może mieć wypadek chcąc uniknąć potrącenia pajaca.  Idąc tokiem rozumowania jaki prezentuje kolega Mihau, nie reagujmy jak ktoś będzie kogoś okładał, no bo przecież to sprawa tylko i wyłącznie tego który postanowił się wyżyć na drugiej osobie. Na filmie gość z samochodu zwraca tylko uwagę na złe zachowanie małolata, a ten zamiast się zamknąć, nie mówię już o przepraszaniu, bo widocznie w domu nie nauczyli, to jeszcze się sadzi. Bardzo dobra reakcja kierowcy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta wiara w mityczne służby i system...

Tu tez nikt tygodniami nie reagował, ponoć 2 zgloszenia do opieki społecznej były. Finał tragiczny, moja rodzinna miejscowość.

https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-zabil-3-miesieczne-dziecko/

Ja nie wymagam od każdego cywilnej odwagi reagować, ale daleki byłbym od sugerowania, że reagowanie jest złe.

A już szukanie winy kierowcy na filmiku wyżej to nieporozumienie. 

Klakson użyty przepisowo, kierowca ma zieloną strzałkę na bezkolizyjny zjazd, czerwonena przejściu  jak wół. 

Mamwrażenie że niektórzy jak widzą samochód to z góry  wina kierowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...