Skocz do zawartości

[Liczni] Garmin edge 520 - pierwsze wrażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem garmina edge 520 ale to używka wylicytowana na allegro. Sam w sobie ok podoba mi się, mapa orginalnie wgrana to tragedia od razu wymieniłem ja na swój region w którym mieszkam i tak będę po nim jeździł. Raz do roku inny rejon Polski to się inna mapę wrzuci nie jest to tak upierdliwe jak sobie myślałem. Pierwsze obcowanie w porządku nie miałem dużego problemu połączyc z kontem garmin connect, komotem w którym stworzyłem trasę i bez problemu mi plik przesłało na licznik czy polączeniem konta ze starva. Coś więcej napiszę po dłuższym obcowaniu z licznikiem. Ogólnie to co chciałem to na pierwszy rzut posiada a nawet więcej od poprzedniego np prowadzenie do wyznaczonej trasie czy jazdę w obu kierunkach nie wspominając o kolorowym wyświetlaczu. Jak wytrzyma 12-13h na jednym ładowaniu i wszystko bedzie smigac jak nalezy uznam że zakup dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po pierwszej jeżdzie i tak teraz sie zastanawiam 3:20 h jazdy ze 100% licznikowi zostalo 15% oczy zrobiłem wielkie. Teraz nasuwa sie mysl czy patrzac na licznik i ze podczas jazdy caly czas mrugała ikonka blutooth na ekranie licznika było przyczyna że bateie wręcz wchłonelo podczas jazdy? Caly czas sie próbowal przez cay zapis połaczyć z telefonem tylko  ze tam chyba bylo to wyłączone. Jaja jak berety bo licznik sam w sobie bardzo fajnie prowadzi po trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło byc to wina tego że nawigacja z mapa + kurs powrotu do domu właczony do tego w liczniku ikonka blutooth cały czas dzialala i chciała sie połaczyć z telefonem w czasie jazdy? Takie cos znalazlem i to grubym drukiem pozmieniałem bo miałem własnie właczone jak jechałem z mapa po sladzie  :

 

Maksymalizowanie czasu działania baterii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączę się do tematu bo także wczoraj kupiłem licznik i mam pytanie, dzisiaj pierwszy raz z nim jechałem. Z resztą wybrałem go w oparciu o temat poniżej w którym też kolega zakładający temat się radził :)

 

Wziąłem Edge 830, przekonało mnie że w przypadku używania nawigacji dotyk się przyda.

No więc do sedna, pytanie: wgrałem sobie GPX (pobrałem ze Stravy i wrzuciłem do folderu  NewFiles (jeśli to ma jakieś znaczenie - bo wiem, że jest kilka możliwości wgrania śladu). Podczas jazdy ominąłem jeden z punktów trasy (dosłownie o 10m) i później urządzenie uporczywie usiłowało mnie zawrócić, mimo że po chwili jechałem już dalej po śladzie ale wciąż kazał mi zawracać. Czy jest jakaś możliwość, żeby w czasie jazdy to obejść (np. wybrać jakąś opcję zignoruj poprzedni punkt)? Próbowałem to obejść i wyłączyłem prowadzenie po śladzie i odpaliłem od początku, ale też nie było w stanie mnie poprowadzić od środka pętli (a tylko od miejsca określonego w GPX jako początek). 

 

Poza powyższym wrażenia super, no i tak dla kontrastu zrobiłem 45 km (2h jazdy i 2,5h włączonego urządzenia) z GPS, BT, podłączonymi czujnikami pulsu, kadencji i prędkości i bateria spadła z 98% na 84%

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thomass13 napisał:

Po godzinie spadła bateria 30% masakra własnie sprawdziłem.

Sporo. Jak miałem 820 to mi Garmin wymienił, jak bateria spadała w tempie ~20% na godzinę. Po wymianie było znacznie lepiej, ale i tak dłuższych tripów nie dawałem rady zrobić. Musiałem podpinać power bank z nim jeździć. Plus to to, że 520 działa normalnie i się ładuje z power banku. 

Obecnie mam 830 i to tutaj to jest przepaść. Jeszcze nigdy nie brakło mi prądu na długich tripach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia faktu że bateria tragedia, licznik oddaje (na szczęście mam taką możliwość) zakup przez allegro. Ogólnie jak by nie ten jeden minus który go eliminuje pewnie bateria zajechana to po pierwszych godzinach z tym urządzeniem uznaje że by było naprawdę dobre. Na moje potrzeby wręcz wystarczające. Chyba trzeba pomyśleć o garminie 530 albo o wahoo ale nowym nie używanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie tylko no navigacji tylko tez do podłączenia czujników jak kadencja, prędkość a także do łączenia się z kontem strava i przesyłaniem aktywności tam. I żeby bateria trzymała dłużej przynajmniej te 10h jazdy. To i może o takim garminie mogę pomyśleć. Co do dotykowego ekranu nie jest dla mnie jakimś wyznacznikiem że musi być. Dla mnie ważne że planuje sobie trasę wrzucam na licznik i jadę tak jak mnie kieruje strzałka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Thomass13 napisał:

Właśnie nie tylko no navigacji tylko tez do podłączenia czujników jak kadencja, prędkość a także do łączenia się z kontem strava i przesyłaniem aktywności tam.

Edge explore 2 robi to wszystko. Co do celów treningowych miałem na myśli wgrywanie na urządzenie strukturyzowanych ćwiczeń do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Thomass13 napisał:

Nie zmienia faktu że bateria tragedia, licznik oddaje (na szczęście mam taką możliwość) zakup przez allegro. Ogólnie jak by nie ten jeden minus który go eliminuje pewnie bateria zajechana to po pierwszych godzinach z tym urządzeniem uznaje że by było naprawdę dobre. Na moje potrzeby wręcz wystarczające. Chyba trzeba pomyśleć o garminie 530 albo o wahoo ale nowym nie używanym.

Nie wiem co to była za oferta ale aukcje domyślnie są wyłączone z możliwości zwrotów. Co do samego urządzenia spróbuj rozładować do zera, możliwe że będzie wisiał dłuższy czas na kilku procentach, później naładuj całkowicie i sprawdź czy będzie jakaś różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

I to jest dobra myśl. Ostatnio pojawiają się 530tki w cenie lekko ponad 800 stówek - tak to te z promki Euro RTV AGD 😉

Zrób sobie przysługę i kup od razu 830. Tego nie kupuje się co roku. Warto kupić raz a dobrze niż póżniej marudzić, że "moglem kupić ten dotykowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze nie będę musiał zmieniać jednak na razie. Udało mi się dojść czemu bryton przestał mi wgrywać trasy na moje konto a to się stało że coś porobili mi z kontem ci w bryton i musiałem nowe założyć odpukac zaczął mi trasy bezproblemu wrzucać. Dlatego chciałem zmieniać praktycznie 4 dni walki co się stało i wkurzania. 

Co do garmina powiem tak: jeśli mam kupować to model najlepiej dość swieży używany ale żeby miał jeszcze gwarancje lub całkiem nowy. Tego garmina 520 zwróciłem bo bateria do niczego. Podsumowując Garmin to jest inny świat i to dużo lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...