Skocz do zawartości

[Gripy] Jakie wygodne gripy polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Do czego mają być na dłuższe spokojne przejażdżki.? Czy śmiganie po lasach ?

 

Wcześniej jeździłem na bontragerach se mam duże dłonie by wygodne 

 

 

 

Gripy-Bontrager-SE-Elite-niebieskie.jpeg

 

 

 

Teraz z racji tego że wolę łykać km jeżdżę z czymś takim podpiera dłoń można zmieniać chwyt .jedzenie x Calibra 9 czyli podobnie 

 

 

 

big_Ergon-GS-2-Carbon-new--chwyt.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bontrager, Ergon, Odi - do wyboru, do koloru. 

Moje typy - Odi Rogue - wygodne, dobrze amortyzują, ale nawet stosunkowo nowe zaczynają się "kleić", stąd raczej do jazdy w rękawiczkach. 

Ergon - tutaj opcji jest cała masa. W crossowym rowerze mam GP1, z podparciem dłoni. Do górala będę zakładał GA3 - miałem okazję na nich jeździć i też są wygodne, są węższe, więc do jazdy w terenie lepiej pasują. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie kwestia gripów, tylko pozycji na rowerze? A może kwestia przyzwyczajenia się... Może kwestia rękawiczek z poduszkami? 

 

Dla mnie najbardziej komfortowe to są ESI Extra Chunky. Nie wiem jak bardzo gripy musiałyby być niewygodne, żebym to był w stanie stwierdzić po 2km. Przecież to raptem 4 minuty jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korkowe bdb jeśli chodzi o komfort, ale trwałość krótko... Siadły u mnie po niecałym sezonie (powód brak jakiegokolwiek czyszczenia i dbania o sprzęt), a wszystkie te PROXY Velo to kaszanka straszna, twarde, poci się ręka i ślizga po tym jak na lodzie... Te silikonowe ESI są dobre, ale warto zwrócić uwagę jeśli napisane kiedy były w produkcji, bo raz wziąłem i zrobiła się plastelina od potu, a potem grudki się robiły i kleiły,... ;) coś jak jak kozy z nosa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomlodz napisał:

a da się może uszyć pokrowce na gripy z naturalnej skóry albo polara czy innej oddychajacej tkaniny?

DSCF3120.thumb.JPG.6759e2166c1daf8f1b0007dbd3bf80c2.JPG

DSCF3128.thumb.JPG.0d38773ff7976a804f6e55672f52d0fd.JPG

Jakieś tanie piankowe gripy obszyłem naturalną skórą. Komfort jest doskonały, tylko trzeba było zakończyć nitką z obu stron (a nie tylko od wewnątrz), bo trochę się skóra przesunęła na końcu.

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie to zrobiłeś Marvelo, bo myślałem właśnie, że latać może taka skórka lub się okręcać wokół kiery i może nawet podkleić trzeba... Fajnie jakby się dało dwoinowej skóry koziej użyć... Miękka i mega łatwa do zszycia, ale nie wiem czy długo wytrzyma w stosunku do świńskiej dwoiny... Porządny rzemieślnik z Ciebie!! Prima sort 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...