Skocz do zawartości

[Hamulce] Wymiana SLX M7000 na Magura / Shimano / Avid / TRP


dave9783

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Przymierzam się do zmiany hamulców w swoim rowerze fitnessowym (https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-comp-disc/p/106367?color=195724-106367&searchText=90916-5202). W tamtym roku pisałem więcej o problemie który miałem: 

 

Obecnie mam hamulce Shimano SLX M7000, które niestety ciekną, więc wymiana wydaje się nieunikniona. Zależy mi przede wszystkim na bezawaryjności oraz bezproblemowości. Moc nie jest taka ważna, ponieważ głównie jeżdżę po płaskim terenie (góry się tak naprawdę nie zdarzają), a opony jakie mam to 32, więc uważam, że obecnie SLX to zdecydowany przerost formy na treścią. Rower waży około 10kg, natomiast ja około 80. 

Na podstawie wielu postów na forum, mam kilka propozycji i prosiłbym o doradzenie która z nich wydaje Wam się najlepsza. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to około 500. 

Wymiana samych zacisków na:

  • Magura MT Sport
  • Magura MT4
  • Shimano MT 200 
  • Shimano MT400

Wymiana całości hamulców na tarczowe mechaniczne: 

  • Avid BB5
  • Słyszałem też dobre opinie o TRP, ale to już większy wydatek. 

Tarcze jakie planuje zamontować w rowerze to Shimano SM-RT56.

Pozdrawiam, 

Daniel  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mechaniczne nawet nie patrz, to krok wstecz. 

Nie znam Magury, więc się nie wypowiem, o tak :D

Ale ze wspomnianych Shimano MT400 są w mojej opinii znacznie lepsze od MT200, czyli podstawowych. Także, biorąc pod uwagę niską ceną brałbym nowe, z gwarancją, przez dwa lata masz spokój. Ot uroki Shimano, ale cena niskiego modelu w pewnym sensie to rekompensuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MikeSkywalker i @Dokumosa :)
Tarczę i tak muszę wymienić, bo ze względu na braki magazynowe półtora roku temu, są tam obecnie tarcze SM-RT26, które ze względu na problemy z poprzednimi zaciskami, są już do śmieci. 

Myślałem o Shimano MT400, ponieważ z tego co wiem to nie sprawiają zbyt dużo problemów, a to głównie mi na tym zależy. Mógłbym nawet wymienić zaciski na nowe SLX M7000, ale z tego co wiem to są często problemy z ich ceramicznymi tłoczkami (dokładnie to samo co się mnie przytrafiło). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz się ceramicznych tłoczków? (nie zamierzam z ludzkimi emocjami polemizować chociaż mam odmienne zdanie co tych zacisków) to sobie kup zaciski deore. Masz w nich kompozytowe tłoczki jak w mt400 (nawet te same) za to większy wybór klocków i pasują do lepszych tarcz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dave9783 napisał:

 

Obecnie mam hamulce Shimano SLX M7000, które niestety ciekną, więc wymiana wydaje się nieunikniona. Zależy mi przede wszystkim na bezawaryjności oraz bezproblemowości.

Jesli zależy Ci na bezawaryjności kup dwie magury mt4. Podłącz zaciski z przewodami do swoich dźwigni slx. Dostaniesz zarąbiste heble,  bez wad shimano i magury. Dźwignie magury sprzedasz (ja pogoniłem dwie za 400 zł,  poszły bardzo szybko) i masz super heble. 

https://r2-bike.com/MAGURA-MT4-Disc-Brake

 

Oczywiście można zapytać po co kupować całe hamulce,  można zaciski?  Można,  tylko standardowo ich cena nie odbiega od całych hamulców. 

Ceny nie wiem jakie ci się pokażą w linku czy przeglądarka zamieni je na podstawie twojej lokalizacji. 

I kupiłem mt5 po 380 zł sztuka, 760 para,  po odjęciu klamek wyszło że zaciski z przewodami kosztowały ok 400 zł. 

3 godziny temu, kipcior napisał:

Ja bym brał te same SLX M7000. Sam takie mam z tyłu I nic się nie dzieje. Odpowiednik to Magura MT4 ale wymaga nowych tarcz, magurowe są grubsze.

Nie wymaga. Używałem różnych hamulców z "cieńszymi" i grubszymi tarczami,  bez różnicy. 

3 godziny temu, abdesign napisał:

Boisz się ceramicznych tłoczków? (nie zamierzam z ludzkimi emocjami polemizować chociaż mam odmienne zdanie co tych zacisków) to sobie kup zaciski deore. Masz w nich kompozytowe tłoczki jak w mt400 (nawet te same) za to większy wybór klocków i pasują do lepszych tarcz.

Można mieć różne doświadczenia i zdanie. W praktyce potrafią chrupnąć w najróżniejszych sytuacjach: przy cofaniu przy wymianie klocków,  przy normalnym użytkowaniu gdy wysuną się nierówno. Patent niestosowany (chyba) przez żadnego innego rowerowego producenta,  raczej nie bez powodu. 

Miałem w rękach avid w których tłoczki były nadkruszone w miejscu styku z klockami. Materiał tłoczków też kruchy ale nie pamiętam żeby którykolwiek zamęczony zacisk zesikał się przez pęknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tobo napisał:

Używałem różnych hamulców z "cieńszymi" i grubszymi tarczami,  bez różnicy. 

No cieńsza zapewne podejdzie, choć jak w drugą stronę do SLX M7000 miałem tarczę Magury to nie szło tego wyregulować i zawsze coś ocierało. Zmiana na cieńsze Shimano i cisza.

A co wam nie pasuje w tej Magurowej karbotekturze? Od 4 lat tego używam (w SLX też) i bardzo mnie cieszą. Nigdy ameliniowych klamek, to zwyczajnie zimne jest, przez co cholernie wkurza w miesiącach mało ciekawych z krótkimi rękawiczkami 😉 Plastik się tak nie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tarcz magury,  srama,  shimano z heblami shimano, magury i srama. Miejsca jest więcej niż dość 

16 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A jakie wady Magury ma MT4, skoro klamki są aluminiowe, a z tego co widzę większość narzeka na "karbostrukturę" w wyższych modelach? 

Dźwignie tak,  korpusy są tekturowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kipcior napisał:

No cieńsza zapewne podejdzie, choć jak w drugą stronę do SLX M7000 miałem tarczę Magury to nie szło tego wyregulować i zawsze coś ocierało. Zmiana na cieńsze Shimano i cisza.

A co wam nie pasuje w tej Magurowej karbotekturze? Od 4 lat tego używam (w SLX też) i bardzo mnie cieszą. Nigdy ameliniowych klamek, to zwyczajnie zimne jest, przez co cholernie wkurza w miesiącach mało ciekawych z krótkimi rękawiczkami 😉 Plastik się tak nie zachowuje.

Plastik jest dobry do produkcji desek klozetowych. Ewentualnie półek pod lustro nad umywalkę łazienkową. Od kilku lat magury w swej fabrycznej postaci nadają się na zawartość miski klozetowej chyba że z tego guana odcedzi się wartościowe detale. 

Plastik i mtb to dość mocno niespójne obszary. Wybitnie oszczędne dla producenta bo wykonywanie wyprasek z tektury jest zdecydowanie prostsze i tańsze od odlewów czy obróbki cnc. 

Mam w mieszczuchu chińskie heble. Zaciski i korpusy dźwigni wykonane na obrabiarkac cnc.  Trochę zawstydzające dla magury że chińczyk jest w stanie sprzedawać je za 2x mniej niż cena detal mt4. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...