Skocz do zawartości

[piasty] Koła z łożyskami maszynowymi do Scott Scale i Aspect - prośba o doradzenie i propozycje


dodo02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadamy z żoną dwa rowery:

Chciałbym zmienić w nich koła na takie z piastami na łożyskach maszynowych. Powód jest prosty - nie cierpię regulacji piast :D Kiedyś w dodatku uszkodziłem u żony jeden konus i przekonałem się jak w fabrycznych trudno dostać części. Wtedy także w starym wątku zaproponowano mi zestawy kół oparte na piastach Novatec i obręczach AlexRims, ale to było 6 lat temu...

https://www.forumrowerowe.org/topic/208824-piasta-shimano-fh-rm-35-cl-naprawazamiana-w-co-iść/?do=findComment&comment=1892467

Chciałbym Was prosić o pomoc i doradzenie czego konkretnie szukać, jakie zestawy pod te rowery polecicie, jakie standardy itp. Czy coś się zmieniło przez te parę lat w rekomendacjach? Nie znam się na tym i nie chciałbym wertować i porównywać góry katalogów a potem kolejny miesiąc czytać opinie. Wolałbym zdać się na specjalistów którzy tutaj nie jedno koło pewnie widzieli ;)

Założenia:

  • zostaję przy napędzie jak w fabrycznej konfiguracji gdzie z tyłu mamy piasty Shimano FH-RM 35-CL, a z przodu Formula CL51;
  • z tyłu wolałbym ośkę drążoną, żeby móc skorzystać z mocowania holów rowerowych które mam obecnie (szybkozamykacz);
  • co do hamulców to przy obecnej jeździe nawet z przyczepką, dwójką dzieci i >40 km/h z górki nie narzekam, ale nie miałem też awaryjnych sytuacji, w przeszłości zdarzyło mi się zagotować hamulce więc proszę ewentualnie o uwagi do zmian na przyszłość;
  • ja ważę 63 kg, żona <60 kg., ALE obecnie jeszcze jeździmy z jednym holem rowerowym mocowanym na osi i przyczepką rowerową, niedługo młodszy też dosiądzie swojego holu i zastanawiamy się nad zakupem fotelika do okazjonalnego odpoczynku, rowery mają też mocowania na bagażniki i chodź 3 tyg. wypraw już nie planujemy, to pewnie 2-3 dniowe wypady z sakwami mogą się kiedyś trafić;
  • z racji dzieciaków niestety teraz jeździmy głównie po szutrach i unikamy dużych korzeni, ale mamy nadzieję, że niedługo w końcu uda się ich zostawić jakimś dziadkom i chociaż czasami zrobić wypad w teren, nie jeździmy jakoś super ambitnie,
  • z racji budżetu zaczniemy od tylnych kół, ponieważ wiem, że konusy żony mają już wżery i zaczyna to być odczuwalne;
  • jeśli chodzi o przód prosiłbym o propozycje uwzględniające ewentualne zmiany amortyzatora, chociaż na tę chwilę nie mam na to budżetu;
  • nie mam pojęcia jakim budżetem muszę dysponować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do: https://daveo.pl/ Ma sensowne ceny i zaplata koła przyzwoicie. Sporo osób poleca firmę. Ja złożyłem u nich dwa komplety i jest zadowolony. Budżet potrzebny na komplet kół to rząd wielkości około 600-800 zł ale strzelam więc się upewnij.

Jak już założysz nowe koła to nie zapinaj za nie roweru do stojaka. Posłużą wtedy długie lata a tak zapinając najłatwiej je uszkodzić mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt, a ze stojakiem to wiadoma sprawa ;)

Czy z punktu widzenia zakupu kaset o których wspomniałem warto się wstrzymać z nimi do czasu wyboru kół? Wolałbym rozłożyć wydatki na 2-3 miesiące, ale napęd chciałbym wymienić w pierwszej kolejności i od razu. Tzn. czy warto czekać, żeby się nie ograniczać potem z wyborem ze względu na zmianę standardu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...