Skocz do zawartości

[Skoki] czy idzie skakać na hard tail


Netoperek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Skacząc na nogi cała energia idzie właśnie w nogi. Skacząc odpowiednio, można bez problemu skakać z kilkumetrowych wysokości, trzeba od razu po wylądowaniu zrobić przewrót, albo się przetoczyć. Jak się tego nie zrobi to można oczywiście nogi połamać. Na rowerze po wylądowaniu od razu masz prędkość, która niweluje część energii. Chyba że to duży drop na płaskie. Reasumując; można, ale trzeba to zrobić odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam Pilgrim to i na złomkach wymiata, ale on ma mega skilla, tu nie ma co porównywać do początkującego czy nawet przeciętnego rowerzysty.

Trialowcy na sztywnych całkowicie rowerach skaczą kilkumetrowe dropy na płaskie, ale zauważcie jak to robią; przed krawędzią stają na tylnym kole, skaczą, lądują też na tylnym i część energii lądowania pochłaniana jest przez opadniecie koła przedniego. Ale mimo to takie lądowanie na pewno odczuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Pilgrim to jest zupełnie inna liga, światowa czołówka. Mimo to, te jego gruzy prędzej czy później się rozpadały :D

Swoją drogą, biedni Ci Brytyjczycy. Ja myślałem że to jest podstarzały Ex-Pro i sobie nagrywa dla zabawy, a się okazało że ma 31 lat, czyli tyle co ja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, skom25 napisał:

a myślałem że to jest podstarzały Ex-Pro i sobie nagrywa dla zabawy, a się okazało że ma 31 lat, czyli tyle co ja :D 

W tym sporcie największe sukcesy osiąga się ok. 20ki, zaczynając od ok. 10ciu, a 30ka to już emeryturka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj tam, ważne że ma umiejętności, fajne pomysły na filmiki (pamiętam filmik GMBN gdzie Blake jeździł z coraz krótszą kierownicą, nie tak dawno Sam nagrał podobny, tylko że on skończył na długości... zero :D Sam mostek, bez kiery). No i sympatyczny gościu jest, przyjemnie się go ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 08:25, KSikorski napisał:

Hexagon 😄

Szanowny autorze, kluczowe jest pytanie czy to drop w lesie, gdzie lądowanie jest na pochylony stok czy skok z murka w mieście... jeśli to drugie, to odpowiedź brzmi nie.

A na dircie można skoczyć z murku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@sznib Dobrze, że napisałeś, bo nie wiedziałem o co autorowi chodziło.

Hardtail to ogólnie rzecz biorąc rowery ze sztywną rama, czyli bez amortyzatora z tyłu. A te hardtaile dzielą się na różne dyscypliny, podobnie jak rowery typu full.

Należy wybrać odpowiedni rodzaj roweru do stylu jazdy jaki się preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sznib napisał:

Bo taki dirt jest przystosowany do katowania, a Hexagon nie. BTW, dirt to też hardtail.

Tzn ja nie mam hexagona tylko trochę przerobiony rower i zastanawiam się czy sprzedać czy może jeszcze kupić jakiś amortyzator na 120mm skoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...