Skocz do zawartości

[Decathlon] zmiany i ambitne plany


Rekomendowane odpowiedzi

Rower ( i nie tylko) używane widziałem. Na razie bardzo skromnie.

Ze zmian w przeciągu ostatniego roku widziałem że pojawiła się możliwość zakupu ram i widelców. Szkoda że chyba to nie jest pełna oferta wszystkich modeli, bo byłaby to naprawdę niezła alternatywa przy składaniu roweru.

Zaskoczyło mnie za to, że w ofercie pojawiły się produkty firmy kojarzonej z Ali, czyli Rockbros. Ciekawe jest także to, że chociażby w Decathlon Okęcie pojawiły się mostki i kierownice MTB/ Szosowe PRO LT. Nigdzie na stronie nie było nawet jednego produktu od PRO.

Martwi mnie natomiast to, że ubrania zaczynają być dość drogie. Jeszcze jakiś czas temu kupowałem tylko tam, bo raz że miałem Vouchery, a dwa że ceny były naprawdę atrakcyjne. Ta średnia seria może nie była rewelacyjna, ale na moją jazdę wystarczała, a ceny były naprawdę dobre. Aktualnie tak nie jest i można znaleźć "firmowe" ubrania które wiele droższe nie są, a jednak design i wykonanie są lepsze.

Same rowery mnie też jakoś nie przekonują. Ceny są dość atrakcyjne, ale wciąż wykładają się na tym samym. Przyzwoity Gravel, fajny osprzęt i koła ważące tyle co kowadło, a na dodatek ciężko z nich zdjąć opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy okazji : jest coś na co warto zwrócić uwagę ( może być PW ) ?

Pytam, bo mam u nich 1.2 k w bonach , a jakoś nie mogę się zebrać...

Jakiś czas temu myślałem nawet o rowerze ( z dopłatą ) - najpierw MTB, a potem fitness, ale dopiero kupiłem, więc raczej nie planuję w najbliższym czasie kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość korporacji powinna zwijać manele z Azji w wracać do Europy. Tylko tak mamy szansę. I tylko tak widzę kwestię wykorzystania tej ekologii. Skoro u nas przy tych kosztach pracy, energii, fiskaliżmie da się uruchamiać na taką skalę produkcję rowerów to znaczy, że rynek jest nasycony złodziejami. Zwłaszcza tam gdzie gro klepią w Azji. 

Podoba mi się i od lat miałem taką wizję trochę jak w samochodówce. Stoją nówki i używki. Duże sklepy, salony powinny iść w takie coś. To już nawet jest tylko skala mikro. Fajnie by było by Deca coś takiego zrobił ale na dużo większą skalę. Może by się skoczyły te narzekania jakie to "stare" jest be i ile to nie trzeba wsadzić by tym w ogóle jechać. Kogo nie stać na dziesiątki tys wszedł by sobie na halę i do wyboru do koloru. Tak czy inaczej Deca idzie w całkiem dobrą stronę i już widać, że wyprzedza nie jedną markę nazwijmy to "niemarketową".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcję może i częściowo przeniosą z powrotem do Europy, ale nie oczekujcie takich samych cen. Będą z pewnością wyższe. Ubrania rowerowe już prawie kosztują tyle co odpowiedniki normalnych, przyzwoitych marek.

Z tego co zauważyłem, to w ofercie sklepu internetowego mają w ofercie coraz więcej ofert odzieży/akcesoriów innych marek.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani to nie jest już dość dawno. Tańszy niż inni producenci może i tak, ale różnica się już mocno zaciera.

Zaleta jest taka, że czasami można coś kupić z niższych serii, jeżeli będzie się używało tego sporadycznie. Jak jest już około 10 stopni to nie jeżdżę, ale czasami mnie najdzie żeby przewietrzyć tyłek. Nie będę z tego powodu kupował kurtki za xxx zł, bo taka z niskiej serii z Decathlonu też da radę te kilka razy w roku.

Tak czy inaczej, kiedyś praktycznie za każdym razem jak byłem to coś kupowałem, a teraz wchodzę, patrzę że chyba przesadzają z cenami i wychodzę. Zmotywowało mnie to żeby poszukać alternatyw i okazało się że chociażby Quest robi przyzwoite ubrania w przyzwoitych cenach. A takich firm jest znacznie więcej.

Inna sprawa, że w Decathlonie jeszcze nigdy nie udało mi się kupić koszulki która by dobrze przylegała do ciała. Jestem chudy jak patyk i każda była mniej lub bardziej luźna. Wziąłem jedną z Quest i strzał w dziesiątkę, pasuje idealnie w oparciu o dane z tabeli z rozmiarami.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma wyższe, ale i według mnie jakość jest nieco lepsza, chociaż mam pewne uwagi.

Do koszulki zastrzeżeń brak, w spodenkach mogłaby być lepsza wkładka i mam wrażenie że jedna nogawka miała minimalnie większą średnicę.

Natomiast patrząc na całokształt, to Quest robi lepsze wrażenie. Wygląda na bardziej przemyślany produkt.

Koszulka i spodenki kosztowały mnie 280 czy 300 zł. Nie wiem dokładnie ile by wyszło w Decathlonie teraz, ale podejrzewam że bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem pesymistą... to jest combo - zarówno greenwashing jak i pozorowana ucieczka od Chińczyków - tyle, że to dalej takie reklamowo oczko przymrużone i nic więcej. Koroporacje i bankierzy mają się dobrze tak jak jest, śmieci, nadmierna konsumpcja i badziew z Chin im się opłaca, za nic od tego dobrowolnie nie odejdą - nic z tym realnie nie robią i nie zamierzają.

Produkcja w Europie... i to 80% - poskręcanie do kupy komponentów i naklejka. W Nord lakiernie, wtryskarnie plastiku i walcownie stali otworzą... ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NieLubiePoniedzialku napisał:

Jakbys troche sie pokrecił koło geopolityki, to bys moze wiedzial, ze sprawa jest dosc powazna i zaszla za daleko...

To jest już wojna tylko nie na pociski ale nadal wielu ma pozamykane oczy. Tak samo jak prawie cale Europa lekceważyła Rosję. Tylko Szwecja odrobiła lekcję i zbroi się na potęgę. Polecam też zacząć sprawdzać w takiej Ikei z jakiego kraju co pochodzi. Francuzi mają bardzo jasno sprecyzowaną politykę państwową by jak najwięcej produkować u siebie. Tak działa ich przemysł zbrojeniowy, farmacja czy samochodziarze. Nie dziwota, że tak spora korporacja chce w max sposób pozbyć się współpracy z największym zagrożeniem współczesnego świata. Każdemu trzeba kibicować i przyklasnąć bo nie wszędzie rządzą korpo i bankierzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, zbojkotujmy wszystko, jak obrażony 8 latek w szkole. Masz jakieś konkretne argumenty dlaczego ktoś miałby to robić?

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale w ten sposób tylko przyspieszysz wzrost cen. Im spadną przychody, a odbiją sobie na Twoim portfelu.

W ramach protestu możesz też usunąć konto, bo kojarzy się z Decathlon, a rower zrzucić z mostu czy co tam masz blisko. Jak bojkot, to na całego, a nie tylko puste hasła w Internecie.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi biznes na wojnie? Byli na rynku, zostali tam. Gdzie tu jest robienie jakiegoś biznesu? 

Owszem, klienci zamkniętej sieci pójdą do nich, ale nijak ma się to do Twojego stwierdzenia. "Biznes na wojnie", to by robili gdyby przerzucili się na produkcję sprzętu wojskowego.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w każdym miejscu w internecie masa specjalistów, którzy chcą mówić innym co mają robić ze swoimi pieniędzmi. Weź sobie jeden z drugim pod uwagę ile są warte same nieruchomości, ile towar i "padumajcie" co by się z tym stało z takim Adeo, który straciłby w jeden dzień miliardy euro bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że wszystko zostanie tam znacjonalizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, NieLubiePoniedzialku napisał:

Nei zartuj, jak wiekszosc firm sie wynosi, a Twoja zostaje ... to nie widzisz tych zwiekszonych obrotow przez brak konkurencji/woboru ? 

Przecież napisałem to powyżej.

@Mihau_ dyskusja zaczęła się od "bojkotu". Ja tego nie popieram, nie widzę powodu. Dodatkowo, jeżeli Decathlon jest z Francji, Rosjanie w nim kupują, to gdzie lecą pieniądze? Do Rosji czy do Francji?

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, skom25 napisał:

Tak, zbojkotujmy wszystko, jak obrażony 8 latek w szkole. Masz jakieś konkretne argumenty dlaczego ktoś miałby to robić?

Bo to jedyne co oprócz tego, że weekendy zamiast na rowerze spędzam w drodze do Hrebennego mogę zrobić. Nie sprzeda mi decathlon nawet powietrza do opon puki będzie sprzedawał onucom cokolwiek. A w sumie jak nie zrobią tego w tym tygodniu to nie sprzeda mi już nigdy nic.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niecierpliwie czekam, aż zostanie stworzona pełna lista firm nadal funkcjonujących na rynku Rosyjskim. Zobaczymy czy nadal będzie tak łatwo bojkotować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

Dodatkowo, jeżeli Decathlon jest z Francji, Rosjanie w nim kupują, to gdzie lecą pieniądze? Do Rosji czy do Francji?

Przecież tu nie chodzi o to kto zarobi, tylko żeby Rosjanom uprzykrzyć i utrudnić życie. Jak Decathlon liczy na zyski w FR, to niech odczuje to w europejskim portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Nie biorę dalej udziału w dyskusji.

Mam szczerą nadzieję że Ruskim odbije się tam sytuacja raz na zawsze, natomiast nie popieram wszystkiego co się dzieje.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy my to odczujemy? No jasne - będzie przekichane. Kryzys i bida jakiego nie zna człowiek co się urodził po 89'tym. Czy to jest warte tego żeby nasze dzieci żyły w świecie w którym znowu można mówić Rosjanom dzień dobry bo zajmują się pracą szkoła i wakacjami zamiast wojną? Zastanów się.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...