Skocz do zawartości

[szprychy] Pękające szprychy.


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2021 o 22:32, drajwer112 napisał:

Tak, a zaraz wywale w ten rower wiecej niz za niego zaplacilem.

.....to znaczy że masz tandetny rower i każda jego naprawa będzie na poziomie zakupu. Chcesz jeździć i mieć niezawodne komponenty zainwestuj w lepsze bebechy niż seryjnie. 

Piszesz że koło ma wolnobieg i jest pod tarcze?? Szukaj koła które będzie miało aluminiowy korpus piasty - to takie minimum.

https://www.######.pl/pl/products/kolo-tylne-26-piasta-xmx-a208qr-lozyska-maszynowe-pod-hamulec-tarczowy-na-wolnobieg-nakrecany-obrecz-stozek-szprychy-czarne-77886?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN&gclid=EAIaIQobChMIpbauxov58wIVERd7Ch3jqAISEAQYAyABEgJKsPD_BwE

Posłuchaj kolegów, tutaj niektórzy mają wieloletnie doświadczenie w budowaniu/odbudowywaniu/naprawianiu rowerów.  Ja osobiście też optowałbym za kołem pod kasetę. 

PS

Zrób nam fotę sprzętu, bo czasem sensowniej jest kupić fajną retro używkę za 500 zł niż pchać kasę w kiepską konstrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale ja na szczęście tego roweru na zjazdach nie używam, bo raczej bym teraz z wami nie pisał. Póki co mój cel to zrobić z niego "ludzi". Byle następny sezon pojeździł. Niestety mialem bardzo mały budżet i nie wiedziałem w co się pakuje. Moja wiedza była na poziomie " wiem co to przerzutki", a potem się zaczelo to i tamto i sie w tym temacie rozeznało jakoś. Gdzieś o tym wspominałem i też mi pisali, że ten rower to tak zwany gruz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wsadźmy do roweru za 1000zl z manetkami 7 rzedowymi do wolnobiegu 7 rzędowego xt'ka... Nie no :)

Spytałem tylko z ciekawosci. Czyli co panowie, wymieniać koło najlepiej na takie z kasetą jak budżet pozwoli? 

Skoro ulepszać rower, to ulepszać. Warto wymienić przedniego TZ na tego tourneya? Niewiele więcej kosztuje, a nie powiem ten tz to szrot. Patrzę na turneje bo nie potrzebuje xt ani altusa.

thumb_d_gallery_base_b4213768.jpg

pobrane.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@drajwer112 uwierz, że Altus jest znacznie lepszy od dowolnego Tourneya. To pierwszy model Shimano, który nie jest zrobiony z plastiku.

Ponadto w takim przypadku zastanowiłbym się nad używaną Dwórką, którą można dostać często w cenie niższej niż współczesny Tourney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drajwer112 napisz dokładnie co to za model tego Storm-a. Trzeba się mu przyjrzeć z bliska.

Co do przerzutek- nic co ma w nazwie TZ 😉 

10 godzin temu, bogus92 napisał:

Altus jest znacznie lepszy od dowolnego Tourneya. To pierwszy model Shimano, który nie jest zrobiony z plastiku.

zdecydowanie lepszy wybór, (wersja na 7b) ,choć bez plastiku to dopiero Deorka ta od 9s 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że altus jest znaacznie lepszy.

@woojj Problem w tym, że tego roweru na internecie nie znajdziesz. Jeśli wpiszesz jego nazwę (storm rapid) to wyświetlą się rowery z:

-totalnie innym kolorem

- innym osprzętem 

WIem, bo próbowałem go kiedyś znaleźć. Jak nie przerzutki inne, to manetki, a jak nie to to korba, to znowu coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie hamulce tak średnio. Nie zwracajcie uwagi na te kółka. Nie posiadam innych zdjęć i nie mam możliwości zrobienia nowych.

http://imgur.com/a/WJsLAnF

A co do amora, jak możesz zauważyć, to nie jest amortyzator. To ma wyglądem amortyzator przypominać, bo działaniem nie.

Na nakrętkach, które nie odgrywają żadnej roli jest napisane "MODE". Atrapa ważąca 2 kg która kompletnie nic nie daje.

Napędu też nie mam zdjęć. Przerzutka tylna: Tourney

Przednia: tourney tz

Korba: Cyclone 3 blaty

Wolnobieg 7rz (jakiś shimano, bo widnieje na nim napis, który ledwo co widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...