Skocz do zawartości

[Jaka torba podsiodłowa] prośba o pomoc w wyborze.


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Chcę kupić torbę podsiodłową. Ma mieścić polar, klapki, kurtkę z gore (cieniutka), koszulkę czy dwie, skarpetki i przybory toaletowe + jeszcze jakieś drobiazgi, może multitool. Najważniejsze żeby była nieprzemakalna i nie kołysała się za siodłem. To kołysanie jest obsceniczne.

Jaką torbę byście radzili ? Myślałem o czymś w granicach 15 litrów ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia, czy wystarczy. Cena  ... hmmm ... nie musi być jakoś specjalnie budżetowa ale wolałbym nie przepłacać. Do wykorzystania raz na rok przez kilka dni. 

Co radzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32838503019.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7a263f2fldwBFM&algo_pvid=46f25ac5-16a2-45bc-b854-abbecc4a88c1&algo_exp_id=46f25ac5-16a2-45bc-b854-abbecc4a88c1-37
Posiadam model as-012 całkiem fajna, jestem z niej zadowolony, w tamtym roku kupiłem za 180zł. Trochę ją wycierałem, R10, wisła 1200, wanoga gravel i nie posiada śladów zużycia. Na samym dnie są metalowe elementy stelażu, więc na sam dół by go zapchać ręcznik zawsze wkładałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triglav a produkowany w Polsce ? :) Toż to Słoweński symbol narodowy :)

Jumper też ma mniejszą pojemność - 10L nie będzie za mało ?  Cena Hamstera porównywalna z Ortliebem  https://biostern.abstore.pl/torby-sakwy-pokrowce-torba-ortlieb-seat-pack-l-czarna,c90,p6265,pl.html - ciekawe byłoby porównanie ... 

Ortlieb ma też zaworek do upuszczania powietrza. Nigdy nie zwijałem torby podsiodłowej ale pakując się w torby na kajak czasem myślałem, że ten gadzet by sie przydal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja chociaż (jeszcze) nie mam podsiodłówki tejże marki, widząc jak wykonana i przemyślana jest uprząż na kierownicę wiem że swoją zmienię jak będę jej częściej używał. Także - głos na jedną z nich. 15 litrowa powinna wystarczyć na opisywany bagaż. Jakby coś klapki można przymocować z boku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kiwa się ? I ma ten zaworek ? Rozumiem, że to oddzielnie stelaż a oddzielnie worek - co pewnie sprawia, że łatwiej ją przymocowac stabilnie raz a dobrze.

Ciekawe, czy @anarchy ma upusty dla forumowiczów :)

9 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Także - głos na jedną z nich.

Triglav-Ortlieb 2:0 jak na razie :) Patrzę jeszcze na Apidurę - lżejsza, Triglav jest najcięzszy ale prawie 700 PLN (Apidura) to przegięcie moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamster ma oddzielnie stelaż i worek.

Wg zeznań wielu wielu nic sie nie buja, ja potwierdzam.

Można dopytać,  ale do tej pory zaworka w worku nie było.

Da się bez niego żyć,  nawet przy malym wypełnieniu gdzie trzeba duzo zwinąć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek mit zaworek zawsze można dokupić osobno ;) 

Triglav jakościowo jest w czołówce, sprzęt na konkretne ciuranie. 

Ja użytkuję takiej torebki raz może dwa do roku, czasem komutersko, przestrzegam jednak przed pierwszym Blackburnem bo merdał jak szczeniak na widok zabawki w misce pedigripal (może coś w następnych wersjach poprawili).  Mam też Topeak Backloader, worek z zaworkiem (materiał torby przecieka po jakimś czasie ale drajbag daje radę dzielnie), nic nie majta a na moje skromne potrzeby pasuje idealnie.

AM-JKLXGL2tcHYJofsUEox9R9kQfvp49F_YEtfd6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 08:34, kazafaza napisał:

Mam też Topeak Backloader, worek z zaworkiem (materiał torby przecieka po jakimś czasie ale drajbag daje radę dzielnie), nic nie majta a na moje skromne potrzeby pasuje idealnie.

I właśnie też o tym myślę. Apidurę i Ortlieba odrzucam, wybór między Topeakiem a Triglavem:

https://biostern.abstore.pl/torby-sakwy-pokrowce-torba-topeak-loader-backloader-15l,c90,p5645,pl.html

https://triglavworks.com/hamster#&gid=null&pid=1

Z jednej strony wiem, że jak kupie Topeaka to zawsze będę myślał, że mogłem mieć lepsze ale w sumie będe tego używał może przez kilka, góra 10 dni w roku. A jest dwa razy tańszy, jeżeli się nie buja to spełnia wymagania no i ma podobny system - wyciąganego, nieprzemakalnego worka. No i zaworek :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś chyba zmodyfikowali, bo w swoim Backloaderze nie kojarzę żadnego, i przez to mnie wkur...denerwował ten worek. Druga sprawa to paski - miałem problem z "przewleczeniem" sprzączek nad prętami siodełka - ale to mogło dotyczyć tego konkretnego (WTB). W Hamsterze widzę że paski są dłuższe - może być łatwiej. 

No i jeszcze jedna sprawa o której gdzieś na forum pisałem - mam wrażenie że w Backloaderze konieczne jest wypchanie czoła torby - tego miejsca gdzie worek nie dociera. Czymkolwiek, najlepiej ubraniami bo się dopasują. Wtedy mniej się buja i lepiej trzyma. 

I - choć to tylko moje przypuszczenia mam wrażenia że uprząż + dopasowany worek sprawdza się lepiej niż torba + worek do środka, w sensie że jest to lepiej dopasowane, ale skoro Kaziu wspomina że się nie buja to może tak być ;) Ja swojego Topeaka kupiłem wychodząc z takiego samego założenia jak Ty - jest tani, raz na ruski rok się nada, i dosłownie kilka dni używałem. Chwilę już leży w szafie ale pamiętam że chciałem ustabilizować go czymś mocowanym niżej na sztycy - bo bujanie było, ale też nie takie żeby utrudniało korzystanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale skoro Kaziu wspomina że się nie buja to może tak być ;)

...ale kaziu dał ciała bo ma 10 litrów a nie piętnaście.  Nie pamiętam z którą torbą ale była zauważalna zmiana w stabilności po zmianie sztycy / siodła - jak dobrze pamiętam wygięty thomek uspokoił ogon przed nadmiernym merdaniem (wcześniej Bonti z 20mm offsetem).  

Topeak jest OK, ale jeśli masz się gryźć w brodę że mogłeś lepiej to bierz Triglav'a bo zapewne przeżyje niejeden rower ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

U mnie ostatecznie wylądował Jumper, mocno zastanawiałem się nad Hamsterem ale doszedłem do wniosku że jednak aż taka pojemność nie jest mi potrzebna i bym ją raczej nie wykorzystywał. Na całodniowe wypady Jumper wystarczy.

Na 1 rzut oka faktycznie widać dobrą jakość wykonania - że ktoś się postarał, nawet w folia ochronna Oraguarda się znalazła, ale na testy trzeba będzie trochę poczekać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...