Skocz do zawartości

[4/6,5tyś] Lekki rower Trekkingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, najchętniej kupię po przygodach z mtb lekki rower trekkingowy. Głownie na dojazdy do pracy czy kręcenie się po ścieżkach leśnych z żoną i dziećmi. Dobrze by było aby miał sztywny widelec bo przypuszczam, że dalej w takowych rowerach nie ma dobrych amortyzatorów. Dobre dynamo w pieście również by się przydało, bagażnik to mus. Macie jakieś sensowne propozycje ? Ewentualnie jak nie trekking to co ? Zależy mi na komfortowej pozycji (w miarę wyprostowanej). Wszystkie gravele odpadają nie lubię kierownicy typu baranek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitnes z dołożonym osprzętem typu błotniki czy bagażnik. Dynama w piaście raczej nie będzie ale to jest "must have"?

Będzie bardziej uniwersalnie niż w gotowym trekingu.

No I nie zmieścicie się wszyscy na ten rower ;)

Edyta:

Nie twierdzę, że akurat ten ale coś w ten deseń, jak Marin Fairfax 3. Karbonowy widelec, napęd 2x9, mocowania bagażnika. Cennikowo 3700, zostaje na doposażenie w lampkę, bagażnik, błotniki, sakwy, koszyczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego https://www.radon-bikes.de/en/trekking-cross/trekking/sunset/sunset-100-2021/

Osprzęt super tylko przy cenie euro drogo wychodzi. I pytanie czy z tej strony takowy rower dojdzie.

 

Giant też ciekawy ale cena...i brak możliwości negocjacji ceny

https://www.giant-bicycles.com/pl/alltour-slr-1

 

I kolejny giant ale tutaj osprzetowo chyba Średnio i też brak możliwości negocjacji...

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/toughroad-slr-1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już pora na klasyczny tekst:

sprawdź, co jest dostępne ;)

Miał być lekki rower a tu lecą krążowniki :)

Pytanie czy więcej będzie tego lasu czy dojazdów? Pewnie sakwa byłaby na co dzień wykorzystywana ale i tak szukałabym fitnessa z karbonowym widelcem, dozbroił w bagażnik, dokupił jakaś torbę na bagażnik, jeśli sakwa tylko na wyjazdy rekreacyjne ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, osis25 napisał:

Więcej miasto a lasy to ubite ścieżki.

No to amortyzator potrzebny zającowi dzwonek. Aczkolwiek taki RS Paragon zbiera bardzo dobre opinie. Z całą pewnością lepszy żaden niż spręzynowy.

5 minut temu, chudzinki napisał:

Ostatnio temat łączenia bagażnika z błotnikiem był przerabiany na forum i okazuje się, że to się sprawdza

Nic się nie okazuje tylko znalazł sie ktoś, komu na razie jeszcze bagażnik nie odpadł :D Zrób eksperyment - podnieś krzesło obiema dłońmi za jedną noge a potem jedną dłonią za nogę a drugą za oparcie. Zobaczysz w którym chwycie krzesło jest bardziej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chudzinki napisał:

okazuje się, że to się sprawdza,

Nie widziałem wątku, nawet pod sakwy z kilku- kilkunastoma kilogramami ładunku? Ja zdemolowałem wolnobieg na dziurach z sakwami (zgięta ośka, zryta miska, zmielone kulki)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten wygląda jak typowy rower dla dziadka i nie widzę możliwości przejechania  na nim przez las.

Zastanawia mnie jeszcze mtb o rekreacyjnej geometrii. Natomiast montaż bagażnika czy błotników będzie mnie możliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...