Skocz do zawartości

[manetki] Nowe manetki do BL-M6100


Stinger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Ostatnio zalozylem nowe hydrauliczne hamulce Deore M6100 i srednio to pasuje z obecnymi manetkami:

Jak widac na foto mocowanie pieknie pasowaloby z prawej strony mocowania klamki hamulca, nawet jest tam taka jakby dziura na to. Problem jest z wskaznikiem biegu - nie da sie go zdjac a z nim sie nie miesci w zaden logiczny sposob.

 

I tu pytanie - co polecacie z tym zrobic?

-Jakie manetki by tu wpasowaly, naped 3x8 alivio

-Manetki Deore na ispec EV sa tylko na 10s i wiecej, bedzie to dzialac normalnie z 8s?

 

 

PXL_20210513_195533301~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz. Ratunkiem w napędach 9s niestety, nie w 8s są manetki bez monitorków (np. m770) - wtedy to jako tako jest, bo mieszczą się tam gdzie myślisz i nawet kąt da się przyzwoity ustawić. Jesteś zmuszony jeździć jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, patrzac na ceny m739 na ebay to strasznie smutna historia, dodalem posta tutaj w dziale "Kupie", moze ktos ma 😉

 

Wariantem bardziej pesymistycznym, jakim bylaby wymiana calego napedu - co moze zostac, co musi isc?

-Przod Shimano SIS - moze zostac, czy 2021 manetki Deore uzywaja czegos nowego?

-kaseta, przerzutka tyl, lancuch do wymiany, zapomnialem o czyms jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stinger napisał:

Wariantem bardziej pesymistycznym, jakim bylaby wymiana calego napedu - co moze zostac, co musi isc?

Ja bym wymienił hamulec. Wymienisz napęd - minie rok, dwa, EV będa niedostępne, będziesz chciał wymienić hamulec - znowu wymiana całego napedu ???

Byłem (jestem ) w podobnej sytuacji i kupiłem M8000 za 105 E. Taniej jest magura MT2, MT4, możesz tez kupic jakies niższe Shimano. Ale mocowac dzisiaj manetkę do klamki to rozrzutność i brak ... hmmmm ... przewidywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bogus92 napisał:

Jeśli korbę i przerzutkę zostawisz to będzie pasowało, obsłuży to każda manetka 3x.

Nie bedzie zadnego cyrku typy dynasys vs sis?

5 godzin temu, Wojcio napisał:

A może GripShifty dedykowane do shimano. (...) Np. M780. Można takie kupić. 

Gripshift - nigdy, jestem antyfanem tego rozwiazania 😂 m780 wyglada jak opcja, poszukam, dzieki 🙂

 

 

3 godziny temu, wkg napisał:

Ja bym wymienił hamulec. Wymienisz napęd - minie rok, dwa, EV będa niedostępne, będziesz chciał wymienić hamulec - znowu wymiana całego napedu ???

Byłem (jestem ) w podobnej sytuacji i kupiłem M8000 za 105 E. Taniej jest magura MT2, MT4, możesz tez kupic jakies niższe Shimano. Ale mocowac dzisiaj manetkę do klamki to rozrzutność i brak ... hmmmm ... przewidywania :)

Wlasnie hamulec wymienilem wiec nie o to chodzo zeby go znow wymieniac 😉

 

EV do mnie nie przemawia, glownie przez to, ze maja jedna dzwignie a ja lubie 2 i rapid fire. Idealne bedzie wcisniecie czegos, so bedzie mialo uchwyt na prawo po zewnetrznej stronie uchwytu hamulca, tam gdzie obecnie jest logo GT na gripach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś przesunąć do środka kierownicy bo teraz masz wadliwy chwyt - wyprostuj sobie palce dłoni i zobacz gdzie jest wskazujący (którym te klamki obsługujesz) a gdzie koniec klamki ...

EV ma jedną wajchę ale do przedniej przerzutki. Do tylnej jest normalnie podwójna. Nie zmienia to faktu, że w Twoich 8s to nie zadziała.

W Biosternie masz klamki Zee po +-120zł/szt.  - zamontujesz do nich każdą manetkę na obejmę. Sprzedałbym te 6100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie moge ich przesunac, bo manetki do przerzutek musza byc po stronie klamki blizej srodka kierownicy przez ten badziew na klamce:image.png.e0c721ba150676f8d4911403c869b366.png

 

teraz jest ciezko dosiegnac manetki do zmiany przerzutek, przestawilem kolejnosc, teraz hamulec jest za daleko, manetki za blisko...

image.thumb.png.f769365f51f4f655e51556f06de15f58.png

W dniu 15.05.2021 o 11:54, ahaja napisał:

EV ma jedną wajchę ale do przedniej przerzutki.

A przednia zadziala? rozwiazaloby to polowe problemow lol

 

8-biegowe SRAMy czy inny aftermarket - bedzie dzialac, cos wartego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przednią 5100 ale na obejmę. Jak kupisz z mocowaniem do klamki EV to na pewno będzie do niej pasować - tylko one są na 2 rzędy ...

Ze Sramulca musiałbyś szukać ze starych  serii Centera, Attack, Rocket - one działają z Shimano 8 i 9 rzędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, odkopię temat. Też właśnie kupiłem klamkę M6100 i mam ten sam problem. U mnie ekranik od manetki przeszkadza jakoś się udało to upchać, ale czy coś na dziś dzień da się z tym zrobić? Może jest jakiś napęd 3 x 9/10 lub 2/10 który ma manetki bez tych ekraników?image1.jpeg.cdd2c00f80ee49aa1610fae2dfdf3bce.jpegimage4.jpeg.265e41596dc491ab8e5cc130b9f71ee1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...