Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, nie wiem czy to ciekawe, ale dzięki Szajowi, a dokładniej po jego recenzji na YT z 2016 czy 2017 jakiegoś Rometa, w lecie w super pogodzie, gdzie w ciekawy sposób opowiadał o różnych aspektach roweru, zacząłem w ogóle zastanawiać się nad tym sportem, jako hobby i rozważać zakup roweru. Jak już się zdecydowałem, to jakiego roweru i to był moment rejestracji na jego forum. Nie wiem, czy jeżeli trafiłbym na inny kanał, to efekt byłby taki sam, ale szczerze nie wydaje mi się. Osobiście mnie może nie zainspirował ale pokazał, że można coś robić innego, co jest fajne i tego mu odmówić nie można. Czy było i będzie więcej takich osób? Moim zdaniem tak i to jest jednak w jego działalności na duży plus, pomijam całkowicie ostatnią akcję, bo to co opisaliście w tym wątku to dla mnie zupełnie inna sprawa...

Dużo kilometrów w pięknych okolicznościach przyrody Kolegom życzę, piona.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to czasy, że do jazdy na rowerze (chyba jednej z najczęściej wybieranych form spędzania czasu na świeżym powietrzu) musi inspirować kanał na youtube, jeszcze dziwniejsze, że kanał kogoś kto chyba nic w tym sporcie nie osiągnął (mogę się mylić, bo nie śledzę kariery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten człek miał kiedyś inny kanał na YT, zajmował się tam tylko technicznymi rzeczami, tak stał się popularny, w późniejszych latach zapisał się na jakiś maraton i złapał bakcyla, wirusa i zaczął się ''na poważnie'' tym zajmować. Relacje, analizy z maratonów i techniczne lanie wody,  jego nowy kanał wraz z popularyzacją internetu i dostępem, jego konto i vlogi były głównym medium rowerowym dla wielu. Sponsorzy, rozrastająca się działalność, popularność oraz wizje które się kluły w jego głowie powodują że jest tam gdzie jest teraz.
Czas zbierać podpisu na kandydowanie na prezydenta RP ja w przypadku każdej gwiazdy, wizjonera.
;) 
      Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sobek82 napisał:

prezydenta RP

Chyba Króla :P

6 godzin temu, Rumcajs. napisał:

ale mnie to ciekawi.

Co? Czy ma jakieś osiągnięcia sportowe?

Gdyby miał, to by od razu nakręcił filmik :rolleyes:

Filmików z SB na pudle brak, wiec odpowiedź jest oczywista :no:

19 godzin temu, ostry2407 napisał:

mniej wiesz tym zdrowiej żyjesz

Haha, no w sumie. :rolleyes:, ale z drugiej strony może ktoś stanie w jego obronie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tmatu nie drapał. Forum SB nie jest zamknięte, jak na razie nie ma tam osób funkcyjnych. A że każdy dostał BANA najprawodpodobniej na skutek jakiegoś błędu w obsłudze panelu operatorskiego forum, no to wszystko działa tam jak w ruskiej pralce teraz. Ale każdy sobi może tan napisać co chce.

Szaj jest jego właścicielem i jego wola co z nim zrobi. Upublicznianie prywatnych konwersacji to według mnie śerdni ruch. Kto chce sobie zrezygnować ten sobie rezygnuje i świat toczy się dalej.  Dalej nie komentuję, nie mój problem. Nie moja spawa. To, jak gość prowadzi swój kanał i firmę jest sprawą kompletnie nie związaną z tym tematem i uważam nie powinno tu być poruszane. A już na pewno nie w kontekście jego forum. 

Ja to myślę, że lepiej przekopiować swoje posty tutaj i pójść pooglądać Louisa Rossmanna na YT :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Electronite napisał:

To, jak gość prowadzi swój kanał i firmę jest sprawą kompletnie nie związaną z tym tematem i uważam nie powinno tu być poruszane. A już na pewno nie w kontekście jego forum. 

Tak w kwestii formalnej: Ależ oczywiście jest sprawą związaną z tym tematem, tu właśnie powinno być poruszane i właśnie w kontekście "jego" forum. Bo to nie jego sprawa tylko ludzi, którzy do tego forum dostarczali treści, zbudowali je, dbali o nie moderując bezpłatnie, związali się ze swoim forum emocjonalnie a teraz z konieczności się tu przenieśli. I mogą sobie pozwolić na opinie i oceny gdzie chcą i jakie chcą. Gdzie mają je wyrażać - na forum hodowców rybek akwariowych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tego tak nie widzę. Dla mnie to jest prywatna decyzja ludzi zaandażowanych - czyli Szaja i tych moderatorów co im się nie spodobało. Ja też kiedyś byłem modem na forum. I też nic z tego nie miałem. I jak się zaciągałem to nikt mi nic nie oferował. Czysty wolontariat, a ja się zgodziłem i tak. No i potem mi się znudziło, i sobie-przestałem-być moderatorem. No i już.

Tak więc na wyrażania swojej opinii każdy oczywiście ma swoje prawo. Natomiast ja bym tego poprostu nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss, ja to niewiem. Za pewne frustracja narastała stopniowo - w moim przypadku tak było. Dodatkowo, warto spojżeć na statystyki - ile osób faktycznie przeszło, ile już tu było no i ilu zostało - to najważniejsze, przecież na SB ciągle ludzie piszą. Rowerowe, jest większe mi się bardziej podoba, mam wrażenie że tutaj znajdę więcej profesjonalisów którzy mi pomogą rozwiązać moje problemy. Ja na forum SB miałem może 30 postów nabite, więc mi to w sumie lotto.

No ale mimo wszystko co do maltretowanych żon, no no to tak. dokładnie tak jest. jak się ma problem, to się go rozwiązuje korzystając z dostepnych wyjść. W sytuacji wolontariatu - dostępne wyjście to wyjście drzwiami. I to jest oczywiste od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Electronite napisał:

W sytuacji wolontariatu - dostępne wyjście to wyjście drzwiami. I to jest oczywiste od samego początku.

No niekoniecznie. Kto się chwalił, że daje ludziom pracę  ? 

Oczywiście można pozapraszać ludzi na imprezę. Ludzie przychodzą, whisky dla pana domu, bukiet dla pani domu, impreza fajna i nagle : "wypad z baru bo będę oglądał mecz Bayernu. No wypad, migusiem, ruchy, ruchy, znudziło mi się !!!!" Oczywiście, dom gospodarzy ale w towarzystwie są skreśleni i o tym się mówi - oczywista oczywistość. 

Ty akurat jesteś rekordzistą - to jedyny wątek w którym się udzielasz po przywitaniu, reszta mało Cię interesuje więc z pewnością rozumiesz o czym piszę :D Tak silne budzi to w Tobie emocje. Reszta już się wkomponowała :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest prosty jak budowa cepa, te wszystkie tematy, problemy, pytania, niejasności można znaleźć u wujka google, oczywiście ranga forum jako takiego, gdzie zalogowanych jest masa '' ekspertów'' którzy doradzą, pomogą jaki rower, hamulce, napęd, opony, długość mostka, wielkość ramy, przekrok, siodło, kiera, lampka, pedał, but i czapka, powodują że ludziki nieustannie zakładają konta by ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Racja, jest prosty jak budowa cepa. Powiedz mi tylko gdzie znajdujesz większość wyników z wujka google, czyż nie są to.... fora internetowe?

Albo jeśli ktoś ma bardziej sklomplikowany problem z amortyzacją i nie jest ułomem to chciałby wykonac to sam (jeśli ma narzędzia). Ma jakieś niejasności to zaklada temat na forum. 

Ktoś chce wkroczyć w świat trailu ale do tej pory śmigał sobie na XC bo to przecież też mial byc rower "górski". Nie wie jaki rower wybrać, zupełnie nie siedzi w temacie bo poprzedni doradził mu random w sklepie. Co więc robi? Szuka odpowiedzi znów w google, trafia na filmiki, wydaje mu się że są one sponsorowane i rower nie jest tak dobry jak twierdzi "tester". Odpala więc google i znajduje odpiowiedź na forum. A jak nie znajduje to sam chce zapytać i zaklada temat.

Nie mów, że forum jest bez sensu (jesli miales to na mysli), bo nie jest. Jest owszem zaśmecane masą pytań "czy kross level jest ok?" Ale można znaleźć na nim również ludzi z ogromną wiedzą serwisową i nazwał bym to "stażem" w jakimś segmencie (np. Enduro), którzy doradza co warto kupić, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...