Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Lampka rowerowa na przód z odcięciem


niweja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam lampki na przód z odcięciem w rozsądnych pieniądzach.

Obecnie używam Omeril LD520 - lampka jest za słaba (30lux), kiepsko oświetla drogę.

Lampka powinna mieć wbudowany akumulator (lub wymienne 18650), odcięcie, minimum dwa tryby świecenia, minimum godzina działa w maksymalnym trybie.

Najlepiej z Polski ale jeśli ktoś ma jakieś ciekawe i sprawdzone propozycje z aliexpress to można rozważyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w takim razie dokładnie ze średniej półki cenowej: Lampka Przednia Rowerowa CATEYE EL471RC VOLT 800 8991433188 - Allegro.pl  można dokupić akumulatorek oddzielnie. Mocne, solidne standardowe mocowanie. Nawet ładnie świeci, dużo jakby tego światła "wypluwa", moc też przyzwoita. Na jakieś stałe jeżdżenie nocne nie polecam, ale okazyjnie lub dojazdowo wieczorem jak mi się latem zdarza daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek, jakoś nie jestem przekonany do latarek, ale widziałem, że wiele osób ją poleca więc może warto. Zastanowię się nad tą latarką.

@omegagl, 400zł to już chyba trochę wyżej niż średnia półka. Planowałem wydać coś między 100 - 150zł.

Przeglądam forum i znalazłem takie lampki:

Xanes SFL-01
XANES SFL03 600LM
Meilan X1
Lumintop C01
Enfitnix Navi800

Jakieś opinie o tych lampkach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proćiem kolego Kubo, to jakiś wynalazek w którym nie wiem o co chodzi: Lampka rowerowa Singletrack Silva 9214702727 - Allegro.pl  ale jest też taka, która mi się naprawdę podoba. Jak w przyszłym życiu będę bogaczem :) to taką właśnie kupię: Cateye Volt 1700 Lampka przód Led 6800mAh 1700Lm 9729363606 - Allegro.pl 

@MikeSkywalker, Karol, ale ta Volt 800 też ma taki wskaźnik, robi się czerwony jak końcówka prądu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez odcięcie rozumiemy to że nie oślepia - to z mojego doświadczenia wynika że tak. 

Jeśli rozumiemy spełnienie przepisów StVZO czy jakiś podobnych - to nie. Mają całą rodzinę lampek https://www.cateye.com/intl/products/headlights/ ale będą to znacznie droższe i słabsze lampki, obawiam się że w zakładanym budżecie ciężko będzie kupić mocniejszą lampkę niż ta którą masz teraz. Chyba że Chińczycy się w to bawią. 

Takie powiedzmy lampki Cateye, Lezyne, Blackburn, Busch Muller spełniające normę StVZO są zwyczajnie drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
36 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Takie powiedzmy lampki Cateye, Lezyne, Blackburn, Busch Muller spełniające normę StVZO są zwyczajnie drogie. 

Niekoniecznie - np. nową Cateye GVolt 50 można kupić za 149 zł ( poza aukcją )...
Jest to chyba jedna z tańszych i w miarę sensownych lampek z odcięciem.
Najciekawszy z tej marki ( sądząc po danych ) jest model 70.1 ( w tej chwili powystawowy kosztuje 249 zł, jednak opis na aukcji dotyczy modelu 70, więc trzeba by dopytać ).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że ta której używam tj. VOLT800 to jest absolutne minimum. 2h trzyma na maxa równo. Jeżeli nie jesteś zadowolony z oświetlenia drogi, to poniżej też nie będziesz. Nie mam z nią bardzo dużego doświadczenia, bo raptem taką zupełnie ciemną nocą jechałem kilka razy a jeżdżę po starych, wyludnionych wioskach wschodniej Polski. Jak kilka razy krajówką poleciałem to zdarzyło się, że może jeden kierowca mignął długimi, tzn. że trochę może być ostra. Tej normy o której pisze Karol to w ogóle nie mam pojęcia, nigdy o takim cudoku nie słyszałem, ale ja bym w naszym targanym zawieruchami i poranionym Kraju zupełnie nie zwracał na to uwagi. To chociaż w teorii gdzieś w przepisach ruchu jest takie coś?? Trzeba???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat. Szukam mocnej lampki z odcięciem lub coś w stylu światła krótkie+długie. Wiem, że coś takiego ma np. Solarstorm X5. Jak to działa w praktyce? Da się ustawić tak żeby krótkie nie oślepiały, a długie dawały naprawdę dużo światła?

Czy mi się tylko wydaje czy rynek mocnych lampek z odcięciem jest niszowy? 

Patrzyłem na Lumintop B01, ale światło wydaje się mizerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś 😀.

Convoy`e mam trzy. Na MTB jeżdżę (a w zasadzie jeździłem, bo za dużo miałem "nocnych" przygód) z dwoma, ale mam/miałem cichą nadzieję, że na drogi bardziej uczęszczane uda mi się to ogarnąć jedną lampką...

Co do daszku:

🤣conv.png

Przedziwnie układa się światło... Jestem zbyt wymagający?

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną i rzadko jeżdżę po ciemku ale tyle co miałem okazję to było ok. Nawet w lesie nie chciało mi się tego daszku ściągać, nie robiło mi to większej różnicy. Inna rzecz, że mam kolimator świecący na szeroko, a nie daleko i mnie z kolei trochę brakuje długich nawet bez daszku ;) Przez to po ciemku jadę nieco wolniej.

Nie wiem jak ten daszek działa przy reflektorze. Poprzednią latarkę taką miałem ale się wzięła i zgubiła, a wtedy daszku jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...