Skocz do zawartości
firebwoy

[ostre] Czy warto przerobić?

Rekomendowane odpowiedzi

firebwoy
Napisano (edytowane)

Rozglądam się za ostrym i znalazłem takiego singla w decathlonie: https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-single-speed-500/_/R-p-306292

Zaletą jest cena i piasta flip flop - czy nadaje się Waszym zdaniem i czy łatwo jest przerobić?

Edytowane przez safian
Usunięty link afiliacyjny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Skoro ma taką piastę to pozostaje Ci dokupić zębatkę, nakrętkę i obrócić koło (być może przełożyć oponę jeśli jest kierunkowa) i tyle. Czy łatwo - raczej tak ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gyrill

Tylko weź pod uwagę że fabrycznie ten rower waży prawie 12 kg. To nie jest mało jak na fixie. Wg mnie przy odrobinie cierpliwości jesteś w stanie zbudować albo nawet kupić ostre w podobnym budżecie ze 2 kg lżejsze, nawet na ramie hi-ten. Przypuszczalnie ta rama to właśnie kowadło.

Ale jest też w nim parę fajnych rzeczy, np. wolnobieg + flip flop czy dobór rozmiarów. No i nie musisz bujać się z konfiguracją tylko pyk - kupujesz i masz rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

Wolałbym kupić starą szosę i poskładać coś samemu. Kupisz coś klasycznego/ciekawego za parę stów a za resztę ogarniesz korbę/koło, będziesz miał te 2-3kg mniej a przy okazji coś ciekawszego niż rower z deca składany z najtańszych gratów. A może trafisz tak jak ja kilka lat temu, że tylna przerzutka w rowerze za 350 była warta 200;P i sprzęt się zwróci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
firebwoy

Planuję go na początek więc chcę się przekonać czy to dla mnie :)

Czy w każdej chwili można ewentualnie odwrócić koło i korzystać z singla?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta