Skocz do zawartości
PrzemkoVonLezajsk

[Rama + Widelec + Stery] Frameset na sztywny MTB lub Gravel

Rekomendowane odpowiedzi

PrzemkoVonLezajsk

Witam

Mam na sprzedaż Zestaw 

Rama/Widelec sztywny15mm/Ośka15mm/Sztyca + zacisk/stery/ + kilka dodatków 

Najpierw opiszę co na sprzedaż ..... a później coś o aktualnej konfiguracji w której ten zestaw jeździ / jeździł

RAMA - nr MB02051
Pochodzi z roweru Mbike Shottas HT.06 rozmiar 19
Opis Oryginalnego roweru znajdziecie tutaj (uwaga link do innego Forum)
Mbike Shottas HT0.6

Rama należy do solidnych... nie lekkich 
Na duży "+" należy zaliczyć mocowanie hamulca tarczowego wewnątrz tylnego trójkąta, poprawia sztywność,  oraz otwory na bagażnik
co pozwala na zamontowanie standardowego bagażnika bez żadnych kombinacji z dystansami na hamulce 

Uwaga - mocowanie przedniej przerzutki bezpośrednio do ramy 

Widelec Sztywny z Włókna Węglowego (czyli aka Carbon)... rura sterowa też carbon
Chińczyk z tego co widzę solidny, z mocowaniem na hamulec tarczowy oczywiście 
Główka stożkowa 
Oczywiście do widelca dołączam korek rozporowy (aby nikomu nie przyszło do głowy gwiazdki nabijać)
Oś 15mm dołączam

STERY
Nowe Accent Hi-Air Tapered IS42/IS52 (nowe znaczy się kupione i założone pod koniec 2019)

Sztyca + zacisk
Sztyca aluminiowa Uno (z oryginalnego MTB)
Zacisk - czerwony anodyzowany jak na zdjęciach 

Obecna Konfiguracja i do czego sprzedawany zestaw się nadaje -i  dlaczego sprzedaje taki super sprzęt:D

Co do MTB - mam nową ramę, więc cały osprzęt został tam przerzucony.
W międzyczasie modernizacji Mbike zebrało mi się tyle zapasowych części...... że po dokupieniu widelca/hamulców.... mogłem złożyć kolejny rower.
A że, brało mnie na Gravel to pomyślałem czemu nie z części lezących w garażu nie złożyć czegoś.
Udało się "stworzyć" dwie konfiguracje
1) kompletnie Sztywny MTB z napędem 3x10 lub 1x10 
2) Gravel na ramie MTB z napędem 1x10

Wygląda to jak niżej 

SZTYWNY MTB NA KOŁACH 38C (taki gravel z płaską kierą) napęd 3x10, idealny na miasto,  a po założeniu bagażnika i sakw (zdjęcia w oryginalnym opisie roweru) nawet na wyprawy (takie do sklepu też );)

20200531_132734_001_wynik.thumb.jpg.63f89d6d44c81366d30ee1ed99eb9332.jpg

Oraz - Gravel na ramie MTB - napęd 1x10

549280759_20200611_154219(1)_wynik.thumb.jpg.c7dd2ba831eb43647626732758e9a167.jpg

1249649808_20200826_141212(1)_wynik.thumb.jpg.25676c625a4dbbbab6d3de49367fb8c9.jpg

DLACZEGO SPRZEDAJĘ

Bardzo Gravel/CX wciągną mnie...
Niestety moja budowa ciała (nogi długie, ręce krótkie) kompletnie nie pasują do tego zestawu
o ile na płaskiej kierownicy z krótkim mostkiem (70mm) jeździ się OK (a z 50mm było jeszcze lepiej)
To, po założeniu baranka jestem za bardzo wyciągnięty, dłuższa jazda jest niewygodna
potrzebuje krótszej ramy CX

CENA
380PLN + koszty przesyłki (w zależności co kupujący wybierze)
w cenie dodam też płaską kierownicę razem z manetkami hamulców i gripami 
Jako że rama ma wewnętrzne prowadzenie linek przerzutki, linki prowadzące będą przeplecione 

Dodatkowe szpargały które mogę sprzedać w/w

Przednia przerzutka SRAM X7 (oryginalna z tego roweru 3 rzędowa ) - trochę zmęczona, ale działa... również z napędami dwutarczowymi 
Tylna przerzutka SRAM GX (oryginalną X9 niestety połamałem) 
Manetki przód/tył 3x9 SRAM X9 oryginalne 
Mostek 70mm + podkładki jak na zdjęciu

z w/w cena wzrasta do 450 PLN + przesyłka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szprota

Zmień tą cenę z 380/450 PLN na właściwą, chyba że rzeczywiście chcesz to za te pieniądze sprzedać, to wtedy biorę w ciemno wszystko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
chudzinki

No tego to jeszcze nie było ... To daj mu tysiaka i wszyscy będą zadowoleni :thumbsup:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
knedlyk

Może aukcje tutaj zrobimy, kto więcej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoVonLezajsk

Przypominam że cena nie za cały rower tylko podzespoły wymienione w poście 

jutro wstawię link do galerii ze szczegółami jak to wygląda 

Edytowane przez PrzemkoVonLezajsk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoVonLezajsk

Przepraszam za opóźnienie

Link do galerii poniżej

to tylko rama - jak tylko będę mógł zrobię foty reszty opisywanych części

Dysk Google -

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PrzemkoVonLezajsk

No i jeszcze prosta geometria 

image.png.ea6ebe4d25189c7e16e1a5ca0f8c25ee.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• KrissDeValnor
      Przez KrissDeValnor
      Piszą, że to okazja cenowa - no, jeśli dorzucają sakwy, to może tak
      Chyba jest błąd w opisie osprzętu, bo nie chce mi się wierzyć, że rama ma Boost'a...
      https://naszosie.pl/2020/09/26/nowosc-2021-esker-7-0-karbonowy-gravel-krossa/

PS
      Tak przy okazji : dlaczego w opisie obręczy DT Swiss podają ( na innej stronie ), że maksymalna szerokość opon to 53mm ( abstrahując od tego, że to gravel ), i chwalą się przy tym niską masą - 565 gram ?
      Przecież porównywalne obręcze do MTB są nawet lżejsze, i nikt nie pisze, że max to 2.1"...
      Obręcz ma 24 mm szerokości wewnętrznej.
    • Obito
      Przez Obito
      Witam serdecznie,

mój rower https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/author/49474/ronin
      domyślnie ma zamontowane opony: CONTINENTAL Speed Ride 700 x 42c, z których byłem średnio zadowolony, dlatego że często się przebijały w trasie. 
      Gravel głównie używam do jeżdżenia po asfalcie (90%), czasem po szutrze albo po uklepanych leśnych drogach. Zależy mi na dobraniu dobrych antyprzebiciowych opon, które dadzą radę w na asfalcie i jako tako przejadą po gorszym terenie. Cena max 150 zł za jedną oponę, no chyba ze naprawdę jest sens dać z coś więcej to wezmę to pod uwagę.

Wymiary obręczy: 622 x 15c
      Aktualne opony: 700 x 42c

Pytabua
       Czy mogę założyć sobie opony 700 x 38c albo 700 x 40c do tych obręczy?  Macie jakieś sprawdzone oponki, spełniające powyższe wymagania? Przeszukując internet trafiłem na te: a) https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-ride-tour-pd7378/?v_Id=103933&gclid=CjwKCAjw5Kv7BRBSEiwAXGDElRj318K-8HPB_53H8iENS8Nw02-195IcUNlozXMh6zNZ3ujEhkfkERoCllkQAvD_BwE
      b) https://allegro.pl/oferta/opona-continental-700x40c-gazelle-42-622-ride-tour-8978676382
      c) https://www.goride.pl/opony-cyclocross-i-gravel/panaracer-opona-gravelking-ac?from=listing&campaign-id=20

• MD11
      Przez MD11
      Szukam pompki stacjonarnej do gravela z oponami 38-40 mm w systemie bęzdętkowym, więc myślę, że ciśnienia rzędu 3.5-4.0 bar.
      Widzę, że pompki SKS Airworx 10.0 (do 10 bar) i SKS Twentyniner (do 6 bar) są w tej samej cenie. Ta pierwsza wydaje się porządniejsza (manometr umiejscowiony na górze i stalowa podstawa), ale druga ma szerszy tłok.
      Czy lepiej wziąć Twentyniner-a, bo lepiej poradzi sobie z uszczelnieniem opon, czy to nie ma znaczenia?
    • cyms
      Przez cyms
      Cześć, stwierdziłem, że tribany nie za bardzo mi się podobają. Przymierzam się do zakupu roweru szosowego. Najprawdopodobniej będzie to rower używany z pewnego źródła (Bernard, szybkierowery itp.) Problem jest taki, że jest w czym wybierać, ale postaram się zwęzić zakres moich poszukiwań do minimum. Komfortowa geometria typu endurance, shimano 105 (słyszałem, że jest spora różnica między sorą a 105), karbon widelec tapered, hamulce tarczowe hydrauliczne, rozmiar 54 (173 cm) no i dosyć ważne - musi się podobać. Rose pro sl disc przykuł moją uwagę, ale jest dosyć drogi. Budżet to okolice 3-4k. Byłbym ciekawy waszych propozycji czy w tym budżecie znajdę coś ciekawego (używanego bądź też nie) czy jednak nie ma szans i na jakie rowery ostatecznie patrzeć, żeby wiedzieć na czym stoję, a nie szukać w ciemno. Ważę około 95 kg więc rower ma służyć głównie do utraty wagi jak i też poczucia prędkości i frajdy z jazdy. Zastanawiam się jaki rower będzie lepszym wyborem gravel czy może szosa typu endurance. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, a wybór roweru jak i jego modelu nieustannie chodzi mi po głowie i nie daje spokoju. Trasy jakimi chcę się poruszać to głównie asfalt, ale jakiś szuter lub droga polna też pewnie czasem się zdarzy. Dodam, że będzie to mój pierwszy rower od czasu komunii i chciałbym spróbować baranka :)
    • biks
      Przez biks
      Witajcie,
      w gravelowanie wkeciłem się w okresie gdy ... 
      sprzętu nigdzie nie ma tak więc pozostało czekać na modele 2021
      Głównym moim wymaganiem jest osprzęt GRX, sztywne osie i karbonowy widelec oraz rama w kierunku komfortowym, cena do 7000zł ale takich już nie ma. Opcja to mocowanie na bagażnik tylny. Przednie mocowanie ma chyba każdy.
      Jestem typowym kowalskim tj. jeżdżę na 14-kilogramowym MTB na 26" po lekkich górkach z korzeniami, szutrze i dużym mieście. Sporadycznie single tracki.
      W obecnej sytuacji mam do wyboru poniższe modele.
      1. Merida Silex 400 2021 - cena: nieznana, ok 6499 zł
          Przekonje komfortowa pozycja oraz cena. GRX 400 powinien być dla mnie wystarczający.

2. Cube Nuroad Race 2021 - cena: 7199 zł
          Przemawia do mnie osprzęt, kolorystyka.
          Na minus nieznane informacje o kołach oraz jakoś marka "cube" nie wiem czemu mnie odpycha. 

3. Kross Esker 2020 - specyfikacja na 2021 nieznana., ok 5999zł
          Chyba najlepszy stosunek cena/jakość.
          Minus: małe niedoróbki, wpadka z tylną przerzutką 812 zamaist 810. 
      4. Canyon Grail AL 7.0 - cena: 8499zł
          Mój faworyt (gdyby nie cena). Ponadto na plus waga, koła, kolor (zielony).
          Minus to zdecydowanie cena (rocznik 2020 był za ok 7500zł, do kupienia za 7k) i pozycja chyba zbyt sportowa.
          Brak możliwości przymiarki.
      plan B
      5. Decathlon TRIBAN RC520 jak nie będę mógł się zdecydować na powyższe.
      Gdzie obecnie można dostać lub zarezerwować powyższe modele? Grail wiadomo, że jedynie przez www.
      Czy ktoś jeździ na Merida, Cube, Kross, Canyon i może się wypowiedzieć co do jakości sprzętu, problemów pozycji. Nie koniecznie na powyższych modelach ale podobnych Na YT każdy jest zadowolony z tego co kupił.
      Co byście brali na moim miejscu?