Skocz do zawartości
mateo123

['Licznik Sigma BC 16.16] Bateria'

Rekomendowane odpowiedzi

mateo123

Witam Wszystkich,

Dwa miesiące temu kupiłem licznik Sigma BC 16.16. Od tego czasu baterie wymieniłem już 3 razy. Dziś będzie 4.

W ostatnich paru tygodniach jeżdżę po ok. 6 godzin tygodniowo. W ustawieniach jest Battery Saving jest na On, NFC na Off.

Nie mogę nigdzie na stronie Sigma ani w instrukcjach znaleźć przypadku gdzie baterie kończyłyby się tak szybko.

Baterie to Energizer 2032 3v lith. dobre to 2030 roku.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem??

z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam,

Mateo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Charvel

Coś nie tak jest z tą sztuką. Powinna spokojnie wystarczyć na około rok czasu przy Twoim wykorzystaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

Zwróć jeszcze uwagę jak masz ustawione podświetlenie, bo jeśli cały czas włączone, to może zjadać szybciej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateo123

Charvel, Some1, bardzo dziękuję za podpowiedzi :-)

Niestety, po półtora tygodnia kolejna bateria padła ofiarą mojego licznika. Więc spakowałem i odesłałem do Sigmy w ramach reklamacji i gwarancji.

Czekam ... mam nadzieję na nowy.

Pozdrowienia

M

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Witastfosz

A bateria pada faktycznie, czy licznik pokazuje że "pusta"?

Bo ten typ tak ma. Używałem Sigma BC 14.16 i spokojnie na takiej " pustej" baterii można pojeżdzić jeszcze rok.

Czasami (ale żadziej) pokazuje że bateria jest pusta w czujnikach - podobna historia, ale pusta w czujnikach sprawdza się częściej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Pawewu
      Przez Pawewu
      Szukam licznika rowerowego, no może czegoś bardziej zaawansowanego niż sam licznik. To na czym mi zależy, oczywiście poza pokazywaniem prędkości czy czasu jazdy to możliwość jazdy po śladzie (np. uprzednio zrobionej trasie na kompie, wgranej do licznika w formacie .gpx, itp.). Jeżdżę głównie po lasach ewentualnie z dala od samochodów  Nie potrzebuję nawigacji jako takiej, nie potrzebuję zaawansowanych funkcji treningowych czy kolorowego wyświetlacza. Zależy mi na tym by urządzenie było małe i nie rzucało się w oczy. Czy znacie jakąś alternatywę dla Garmina Edge 130+ w podobnej albo niższej cenie (czyli ok 1100zł)? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 
    • Afrin
      Przez Afrin
      Witam,
      czy ma ktoś taki licznik albo instrukcję do niego i jest w stanie mi powiedzieć, czy i jak można ustawić liczbę kilometrów po resecie baterii?
      Pozdrawiam
    • Afrin
      Przez Afrin
      Witam,
      czy ma ktoś taki licznik albo instrukcję do niego i jest w stanie mi powiedzieć, czy i jak można ustawić liczbę kilometrów po resecie baterii?
      Pozdrawiam
    • JanuszXCross
      Przez JanuszXCross
      Witam
      Posiadam lampkę kross race, nie mam do niej żadnych uwag ale interesuje mnie jakie liczniki mogę zamontować na niej po odkręceniu dekielka?
      Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat.
      Zdjęcie poglądowe lampki wraz z dekielkiem
    • niweja
      Przez niweja
      Witam.
      Zastanawiam się nad zakupem licznika rowerowego Sigmy (nie mam jeszcze upatrzonego modelu).
      Czy w można jakoś ustawić automatyczną synchronizaję aktywności Sigma -> Endomondo/Trainingpeaks/Strava ?
      Zainstalowałem aplikację "Sigma link" i są dostępne tylko dwa ostatnie serwisy: TP i Strava. Nie ma endomondo.
      Czy jest mozliwość połączenia konta z endomondo ?