Skocz do zawartości

[Suntour NRX E-rlr AIR] blokada przestaje trzymac


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzator jak w tytule, nie wiem ile na nim przejechlem bo od kilku sezonow podróżuje praktycznie tylko na sztywnych maszynach :> .... no ale 2x do roku odkurzam crossa i jade do lasu :PP  

EDYTA: myślę ze nie przejechał od nowości 1tys km. 

Do rzeczy, blokada sterowana z matenki, linka naciagnieta jak trzeba i ... wyciagam rower z garazu, wsiadam, blokuje ... dziala przez paręnaście metrów, blokada trzyma, po czym jakby słabnie i amortzator zwyczajnie zaczyna sie uginac, może nie tak ochoczo i w pełnym zakresie, jak na wyłączonej blokadzie, ale jednak wyraźnie pracuje .... a nie po to kupilem wersje z blokada zeby caly czas się bujać :P

ktoś wie co z tym "szajsem" zrobic ?  wydaje mi sie że słowo szajs trafnie okresla ten sprzęt, chyba ze ktos mi wytłumaczy jak mógł się popsuć od tego, że rower głownie stoi w cieplutkim garazu, jak juz jezdzi to po DDRach, nie widzial wody czy blota ni razy, jak juz jezdzi to po   niewielkich nierownosciach, jak na rower crossowy przystało. Zakładam, ze w takim rowerze, taki amortyzator powinien wytrzymać dłużej niz komplet tanich opon, ale wydaje mi się z e w moim przypadku to ...

 

to jakąś kupę kupiłem :P a nie była tania 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Powiedz mi kiedy używasz blokady?? Te blokady co masz w NRX są nie rozbieralne i tylko można je stosować na prostych drogach. Jeśli używałeś blokadę jeżdżąc po dziurach lub wpadłeś w mocną dziurę przy blokadzie to uszczelka nie wytrzymała i puściła, przez co teraz blokadą Ci nie trzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, iz ten bolec od blokady nie wciskany jest jak trzeba, przez mechanizm sterowany z linki. 

Po zastosowaniu podkladki pod ten bloczek wciskajacy bolec blokady jest wyraźnie lepiej, powiedzmy ze dziala.

Screenshot_20200918-142823_Gallery.jpg

Panie @ACTIVIA jako uzytkownik glownie rowerow szosowych, uzywam blokady tam gdzie używanie jej ma sens, na rownej twardej nawiezchni ...

Ten rower ma naprawdę  lekkie zycie jak na cross'a;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie to jakis poprawic? Czy tylko przez podkladki pod ten bloczek, o roznej grubosci? Moja blaszka to chudzinka, cos jak z konserwy :-p

Na stojaku trzyma, ale jak jadd towerrm, to jestem w stanie ten amor rozchustac i zaczyna sie niechetnie bo niechetnie ale ugina sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 22:33, ACTIVIA napisał:

Mógł byś amor do mnie podesłać to bym ci to zrobił 

Hmm, testuje ten amor, i wyglada ze zachowuje sie on jakos dziwnie, jakby byl spieniony :P jak jade na zalaczonej blokadzie po kostce, ddr'ze itp to widze ze sie ugina, jak tylko sie zatrzymam, mija chwila i jest zablokowany na sztywno niemalże, nie wiem moze sprobuje dać grubsza blaszkę, bo ta aktualna jest cieniutka.

Rozumiem ze gdyby poszla jakas tam uszczelka blokady, to i na postoju by sie ugnial i blokady by zupelnie nie bylo ... a tu jest, ale jakby sladnie podczas jazdy. Moze ja za ciezki jestem do tego typu amortyzatora ? :> 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...